Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de andreib
    Buna, uite ce a patit un prieten fratilor. A trimis mail lui octav, ce ii drept a spus ca ia trimis zeci de mailuri dar la intrebat daca cumva anaful poate sti banii de pe paxum sau de pe cardul paxum. Octav ia rasppuns ca in 2 ore o sa ii blocheze accountul pentru ca i se pare ca face ilegalitate si nu plateste taxe si impozite si contul va fi inchis pana nu trimite nu stiu ce documente de la anaf. Prietenul avea ceva bani in cont si astepta cardul, ce parere aveti? A lucrat 3 luni de-a moaca si acum ii blocheaza contul pentru o simpla intrebare? Sa fim seriosi ca toti de aici aproape facem la fel si scoatem fara sa prea platim impozite... A-ti vazut ce face D-l Octav?
    O parere foarte buna acum prietenul tau sau "tu" sa merga sa ia acele declarati de venit si sa le trimita prin email o zi fericita :))

    Comentariu


    • Postat în original de andreib
      Buna, uite ce a patit un prieten fratilor. A trimis mail lui octav, ce ii drept a spus ca ia trimis zeci de mailuri dar la intrebat daca cumva anaful poate sti banii de pe paxum sau de pe cardul paxum. Octav ia rasppuns ca in 2 ore o sa ii blocheze accountul pentru ca i se pare ca face ilegalitate si nu plateste taxe si impozite si contul va fi inchis pana nu trimite nu stiu ce documente de la anaf. Prietenul avea ceva bani in cont si astepta cardul, ce parere aveti? A lucrat 3 luni de-a moaca si acum ii blocheaza contul pentru o simpla intrebare? Sa fim seriosi ca toti de aici aproape facem la fel si scoatem fara sa prea platim impozite... A-ti vazut ce face D-l Octav?
      Mai terminati bai nene cu supozitiile astea....Trageti voi concluziile imediat...ce naiba tot o tineti una si buna...ca nu platim impozite etc...ocoliti naiba subiectul si gata...Faceti voi din tantar armasar..si dati voi idei...pffff

      Comentariu


      • Postat în original de andreib
        Buna, uite ce a patit un prieten fratilor. A trimis mail lui octav, ce ii drept a spus ca ia trimis zeci de mailuri dar la intrebat daca cumva anaful poate sti banii de pe paxum sau de pe cardul paxum. Octav ia rasppuns ca in 2 ore o sa ii blocheze accountul pentru ca i se pare ca face ilegalitate si nu plateste taxe si impozite si contul va fi inchis pana nu trimite nu stiu ce documente de la anaf. Prietenul avea ceva bani in cont si astepta cardul, ce parere aveti? A lucrat 3 luni de-a moaca si acum ii blocheaza contul pentru o simpla intrebare? Sa fim seriosi ca toti de aici aproape facem la fel si scoatem fara sa prea platim impozite... A-ti vazut ce face D-l Octav?
        Pai si i l a inchis?ca nu stiu daca ar avea dreptul sa faca asa cv...teoretic el nu a primit niciun ban in tara ca sa i poata inchida contul..dc i scotea de aici ,era altcv..zic si eu..

        Comentariu


        • Postat în original de nmuser Vezi post
          I am dat mail acum vreo 2 sapt,nu stia nici el sigur,mi a preconizat 1 2 saptamani,au trecut cele 2 sapt!:) pe data de 4/06 a fost trimis,si eu banuiesc ca saptamana asta ajunge,doar ca n am scos banii de 3 luni aproape si parca fiecare zi trecuta e tot mai grea:)
          Am inteles acum...sa stii ca multi de pe acest forum avem card Monese...
          E o aplicatie simpla de activat si cardul in primesti in max 4 zile lucratoare...

          Se merita sa faci asta...pt ca iti transferi banij din cont paxum pe card monese...iti dau link pas cu pas...pt setari...

          Daca te hotarasti sa faci asta pina ajunge paxum sa nu ramai pe zero...

          Comentariu


          • Postat în original de andreib
            Buna, uite ce a patit un prieten fratilor. A trimis mail lui octav, ce ii drept a spus ca ia trimis zeci de mailuri dar la intrebat daca cumva anaful poate sti banii de pe paxum sau de pe cardul paxum. Octav ia rasppuns ca in 2 ore o sa ii blocheze accountul pentru ca i se pare ca face ilegalitate si nu plateste taxe si impozite si contul va fi inchis pana nu trimite nu stiu ce documente de la anaf. Prietenul avea ceva bani in cont si astepta cardul, ce parere aveti? A lucrat 3 luni de-a moaca si acum ii blocheaza contul pentru o simpla intrebare? Sa fim seriosi ca toti de aici aproape facem la fel si scoatem fara sa prea platim impozite... A-ti vazut ce face D-l Octav?
            Doar i-a zis?...Sau chiar ia si blocat contul?.... Pentru ca e o diferenta... :)

            Comentariu


            • Postat în original de scol
              Stati linistiti ....oricum nici cu acel card nu faceti mare branza......la unele pos uri nu puteti plati cu el (am incercat nu la buticul din fata blocului ci la hipermarchet si la farmacii), comision /luna 4$sau 5,limita de retrageri si incarcari destul de mici, o evidenta a incarcarilor si platilor pe el nu ai unde sa te uiti,..e bataie TOTALA DE JOC! Parerea mea!
              atunci foloseste monese :)

              Comentariu


              • Postat în original de just me Vezi post
                Mai terminati bai nene cu supozitiile astea....Trageti voi concluziile imediat...ce naiba tot o tineti una si buna...ca nu platim impozite etc...ocoliti naiba subiectul si gata...Faceti voi din tantar armasar..si dati voi idei...pffff
                Ai dreptate...sa nu mai discutam despre asta...e mai bine... :)

                Comentariu


                • Postat în original de _ana_ Vezi post
                  Doar i-a zis?...Sau chiar ia si blocat contul?.... Pentru ca e o diferenta... :)
                  Nu stiu daca i sa blocat sau inchis contul, asa a primit email de la D-l Octav din cate stiu ca ii va fi blocat contul deoarece nu plateste taxe si impozite

                  Comentariu


                  • Postat în original de scol
                    Stati linistiti ....oricum nici cu acel card nu faceti mare branza......la unele pos uri nu puteti plati cu el (am incercat nu la buticul din fata blocului ci la hipermarchet si la farmacii), comision /luna 4$sau 5,limita de retrageri si incarcari destul de mici, o evidenta a incarcarilor si platilor pe el nu ai unde sa te uiti,..e bataie TOTALA DE JOC! Parerea mea!
                    Pentru ca este provizoriu...Am inteles ca nu scrie paxum pe el... Cand va veni cel pe care scrie Paxum atunci sunt avantaje mai mari...

                    Eu am avut acum 2 ani si a fost ok. Il foloseam pt un site pe care nu aveam posibilitatea de a pune alt card (atunci)...

                    Comentariu


                    • Postat în original de andreib Vezi post
                      Nu stiu daca i sa blocat sau inchis contul, asa a primit email de la D-l Octav din cate stiu ca ii va fi blocat contul deoarece nu plateste taxe si impozite
                      Nu avea voie sa ii spuna altceva...asa e legal...dar..nu cred ca ii va inchide contul...

                      E ca si cum ai intreba un politist "pot sa conduc fara permis si baut?"... :)

                      Comentariu


                      • Postat în original de andreib Vezi post
                        Nu stiu daca i sa blocat sau inchis contul, asa a primit email de la D-l Octav din cate stiu ca ii va fi blocat contul deoarece nu plateste taxe si impozite
                        Pai daca ii zicea ca Nu e pb,nu are decat sa continue sa incalce legea nu era ca si cum ar fi incurajat,poate chiar fi complice unei ilegalitati?Cand ai un brand/firma/serviciu etc exista cred anumite reguli si subiecte precum spalare de bani pt care nimeni nu risca un statement...e ca si cum ar fi de acord si ar permite lucrul acesta in mod open..mai ales ca amicul tau daca am inteles bine a confirmat sau a indus ideea de neplata a impozitelor..

                        Comentariu


                        • Postat în original de jony111 Vezi post
                          O parere foarte buna acum prietenul tau sau "tu" sa merga sa ia acele declarati de venit si sa le trimita prin email o zi fericita :))
                          Nu cred ca este posibil sa ceara cei de la paxum sau D-l Octav declarati de venit pe anul trecut pentru ca prietenul meu acum ce sa apucat de munca la videochat , anul trecut nu a avut legatura cu paxum si oricum nu da datele personale asa.

                          Comentariu


                          • Postat în original de andreib Vezi post
                            Nu cred ca este posibil sa ceara cei de la paxum sau D-l Octav declarati de venit pe anul trecut pentru ca prietenul meu acum ce sa apucat de munca la videochat , anul trecut nu a avut legatura cu paxum si oricum nu da datele personale asa.
                            Andreib...pentru binele tuturor...nu mai continua subiectul asta :)

                            Comentariu


                            • Postat în original de Keke Vezi post
                              Pai daca ii zicea ca Nu e pb,nu are decat sa continue sa incalce legea nu era ca si cum ar fi incurajat,poate chiar fi complice unei ilegalitati?Cand ai un brand/firma/serviciu etc exista cred anumite reguli si subiecte precum spalare de bani pt care nimeni nu risca un statement...e ca si cum ar fi de acord si ar permite lucrul acesta in mod open..mai ales ca amicul tau daca am inteles bine a confirmat sau a indus ideea de neplata a impozitelor..
                              Ai dreptate...doar ca nu ai voie nici sa conduci baut... Dar daca nu te prinde ...norocul tau :)

                              Comentariu


                              • Am inchis subiectul. O sa trimitem tot ce e necesar ca sa se poate face in continuare! Spor D-l Octav si voua/baieti fete. O zi frumoasa

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X