Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Daca am scos 170 de lei pe monese si vreau sa transfer restul din paxum pe mon. Pana la suma de 1500 lei este ok?
    Si voi la ce banci faceti retragere de obicei?

    Comentariu


    • Postat în original de morg123 Vezi post
      Daca am scos 170 de lei pe monese si vreau sa transfer restul din paxum pe mon. Pana la suma de 1500 lei este ok?
      Si voi la ce banci faceti retragere de obicei?
      Nu e nicio problema doar ca pierzi 2 retrageri gratuite daca ai upgrade la premium.
      Promovez gratuit contul tau CHATURBATE pe Twitter cu 250k urmaritori -> PM

      Comentariu


      • Am incercat sa ma lamuresc cum e cu limitele de la monese la ei pe site. Ma pierd in detalii, si poate ma lamureste cineva. Cat pot transfera maxim/zi de pe paxum pe monese? Dar lunar? Am vazut ca sunt limite de genul pe monese, si scrie si in termeni si conditii ca daca depasesti limita, adica incarci prea mult cardul iti blocheaza contul :))

        Comentariu


        • Postat în original de jospesede Vezi post
          Am incercat sa ma lamuresc cum e cu limitele de la monese la ei pe site. Ma pierd in detalii, si poate ma lamureste cineva. Cat pot transfera maxim/zi de pe paxum pe monese? Dar lunar? Am vazut ca sunt limite de genul pe monese, si scrie si in termeni si conditii ca daca depasesti limita, adica incarci prea mult cardul iti blocheaza contul :))
          Nu iti blocheaza niciun card/cont cel putin eu nu am vazut .

          Limita de transfer din paxum catre monese 2500$ pe zi... limita e la paxum ,nu la monese.

          Retragere de la atm monese - 350€ pe zi

          Lunar nu sunt limite nicaieri , eu am trimis destui pe luna si nu am avut vreo limita si cu paxum si cu monese

          Limita monese card 50.000€ balance , nu poti avea mai mult de atat

          Din monese poti transfera direct pe cardul tau de romania cat vrei la curs extrem de bun
          Promovez gratuit contul tau CHATURBATE pe Twitter cu 250k urmaritori -> PM

          Comentariu


          • Postat în original de jospesede Vezi post
            Am incercat sa ma lamuresc cum e cu limitele de la monese la ei pe site. Ma pierd in detalii, si poate ma lamureste cineva. Cat pot transfera maxim/zi de pe paxum pe monese? Dar lunar? Am vazut ca sunt limite de genul pe monese, si scrie si in termeni si conditii ca daca depasesti limita, adica incarci prea mult cardul iti blocheaza contul :))
            Si eu am depasit acea limita lunara asociata cu top up-ul in Monese si nu s-a intamplat nimic. Ma rog, cel putin nu inca...

            Comentariu


            • Multumesc super mult de raspuns! Am primit mail ca mi-au trimis cardul monese acum cateva minute, probabil am sa-l am saptamana viitoare. Am incetat asteptarile pentru paxum. Eu incurcat optiunea Top up Debit card, care avea limita 3000e pe luna. tot acolo am vazut ca marisera limita de retragere atm? €350 (€500 from 20th March 2018)

              Comentariu


              • Am citit acum mai bine si optiunea top up e ceva gen iti incarci contul din aplicatia monese. Gen bagi in aplicatie numarul de card de pe care vrei sa-ti incarci contul. Atunci mi-am dat seama ca a stai nu-i ce facem noi. E mai degraba swift ala care nu are limite si nici comisioane.
                Inca o intrebare: cum vad cursul lor usd eur? Sau nu depinde? De exemplu, la 100usd trimisi de pe paxum pe monese cati eur imi intra?
                Ultima editare de jospesede; 23.iun.2018, 15:28.

                Comentariu


                • Postat în original de jospesede Vezi post
                  Multumesc super mult de raspuns! Am primit mail ca mi-au trimis cardul monese acum cateva minute, probabil am sa-l am saptamana viitoare. Am incetat asteptarile pentru paxum. Eu incurcat optiunea Top up Debit card, care avea limita 3000e pe luna. tot acolo am vazut ca marisera limita de retragere atm? €350 (€500 from 20th March 2018)
                  Era un utilizator pe forum care a zis ca a incercat sa scoata 2000 RON de la ATM intr-o singura tranzactie si a zis ca nu a reusit, chiar daca upgradase planul de la Starter la Plus. Eu am Plus si am scos 1600 pe care mi-i echivala la 351 eur in contul Monese, deci cu un euro peste presupusa limita de 350, asa ca nu stiu exact ce si cum. Mie mi-e ok sa scot tot cate 1600 per tranzactie, nu ma plang. Cat despre cursul valutar, vineri a fost 1 dolar = 0.87 EUR, deci destul de ok if you ask me. La o mie trimisi iti intra undeva pe la 870 de Eur. La fiecare tranzactie se adauga comision de conversie Eur-Ron de 2% pentru pachetul Starter si 0.5% pentru pachetul Plus (se merita sa iti iei plus pentru sume mari de 2500-3000 eur/luna), la 0.5%/350 eur la Plus ar fi 1.72 Eur comisionul. Ai 6 retrageri lunare gratuite cu pachetul Plus, dupa care costa 1eur/retragere + conversia, deci 2.72/tranzactia de 350 eur.

                  Comentariu


                  • Iar ca sa vezi cursul, de obicei acesta se updateaza in ziua urmatoare efectuarii tranzactiei la POS/ATM, cand dispare acel pending. Click pe tranzactie si iti apare cursul.

                    Sa-ti fie cu folos! >:D<

                    Comentariu


                    • Acum 2 zile imi aparea ca am scos 353€ acum vad ca s-a corectat la 350.11€
                      Promovez gratuit contul tau CHATURBATE pe Twitter cu 250k urmaritori -> PM

                      Comentariu


                      • Postat în original de Nadia Vezi post
                        Era un utilizator pe forum care a zis ca a incercat sa scoata 2000 RON de la ATM intr-o singura tranzactie si a zis ca nu a reusit, chiar daca upgradase planul de la Starter la Plus. Eu am Plus si am scos 1600 pe care mi-i echivala la 351 eur in contul Monese, deci cu un euro peste presupusa limita de 350, asa ca nu stiu exact ce si cum. Mie mi-e ok sa scot tot cate 1600 per tranzactie, nu ma plang. Cat despre cursul valutar, vineri a fost 1 dolar = 0.87 EUR, deci destul de ok if you ask me. La o mie trimisi iti intra undeva pe la 870 de Eur. La fiecare tranzactie se adauga comision de conversie Eur-Ron de 2% pentru pachetul Starter si 0.5% pentru pachetul Plus (se merita sa iti iei plus pentru sume mari de 2500-3000 eur/luna), la 0.5%/350 eur la Plus ar fi 1.72 Eur comisionul. Ai 6 retrageri lunare gratuite cu pachetul Plus, dupa care costa 1eur/retragere + conversia, deci 2.72/tranzactia de 350 eur.

                        Da, eu am incercat de mai multe ori sa retrag 2000 ron si nu a mers, apoi am contactat suportul Monese si mi-au spus ca inca nu merge 500euro la zi.

                        Comentariu


                        • Buna.Intrebarea mea e urmatoarea:cui i-au intrat banii de doua ori in cont si in cat timp i-au fost retrasi?

                          Comentariu


                          • Cel mai bun curs e daca dati la site numarul de cont al bancii direct fara nici un card monese sau paxum si sa va vireze direct banii in banca la plata . Iti fac un PFA si ai scapat de toate stresurile cu toate cardurile care nu ajung. ;)

                            Comentariu


                            • Salutare, a mai primit careva Cardul Paxum acasa????

                              Comentariu


                              • Postat în original de andreib Vezi post
                                Cel mai bun curs e daca dati la site numarul de cont al bancii direct fara nici un card monese sau paxum si sa va vireze direct banii in banca la plata . Iti fac un PFA si ai scapat de toate stresurile cu toate cardurile care nu ajung. ;)
                                Bravo tie...doar ca daca faci de acasa...si pui sediul firmei la adresa ta...iti trebuie semnaturi de la vecini...(si cam o sa banuiasca cu ce te ocupi)...

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X