Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Sara.delicious Vezi post
    Am rezolvarea
    intrati pe bitsafe creativa cont 29.50euro anual
    si comandati va card mastercard 50euro livrarea
    deja cam 4 are modalitatea de plata ,ajunge in 8 zile
    Nu prea imi inspira increderea platforma lor, modul de a trimite documentele, review-urile de pe google play sunt slabe... Ai incredere in ei totusi ? merci

    Comentariu


    • Faceti cont - card online (aplicati online la raiffaisen bank)
      Il face repede dupa va duceti la o scursala si il da pe loc (acolo cereti mastercard) card de salariu specificati doar ca e limita 4000ron zi :))...
      macar il aveti back up...

      Comentariu


      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        sa specificam ca e limita de 4000 ron pe zi ? u inteleg .. poti explica te rog ? mersi

      • matzarebela
        matzarebela comentat
        Editarea unui comentariu
        preferabil sa nu spui card de salariu in caz ca nu e chiar salariu... spui ca vrei un cont , te intreaba oricum ocupatia
        si poti spune linistit/a casnica.. ca apoi poate vor si-un contract de munca... efectiv cont standard bancar in ron, si avand card,,, deja 3-4 ani nu mai ai treaba pe la banca...pentru tranzactii (vrea mama bunica sa mi puna bani etc.. si sa atasezi un card mastercard la acel cont sa nu depinzi de orele bancilor si de stat la ghisee ca sa poti cumpara din magazine/scoate atm...+ cont de raiffeisen online ori mobila banking ce preferi
        limita de 4000 ron poate fii ridicata cu un simplu telefon pentru ziua respectiva ( am facut treaba asta acum multi ani si a fost perfect si simplu. singura chestie daca vei vrea sa platesti facturi cu acest card sa activezi si optiunea asta( dar parca si asta o poti face telefonic...

      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        mersi frumos pentru detalii

    • Am aplicat eu sa mai fac inca un card
      Raiffaisenbank
      4000ron zi limita de retras atm

      Comentariu


      • Am scos si eu astazi de la Credit Agricole, totul ok, comision 18.4 per retragere. Ce este ciudat este ca am gasit un Market cu sigla UnionPay, am intrat si am probat o suma mica. Am introdus cardul si mi a retras suma FARA COD PIN si fara sa scrie ceva pe chitanta. Nici ca a fost procesata plata, nici ca nu. A trebuit doamna de acolo sa isi faca totalul la POS, ca sa imi spuna ca a mers. Greu de gasit POS care sa accepte UnionPay, dar chiar si asa nu prea vrea nimeni sa iti faci cumparaturile daca nu apare pe bon ca tranzactie aprobata.
        Fișiere atașate

        Comentariu


        • Si inca ceva ciudat. Nu imi apare in istoricul Paxum suma de 18.4 retrasa niciodata, si sunt in plus cu acei bani. Imi apare suma retrasa de mine, comisioanele de 2$ si cumparaturile de la Market. Voua va apar?
          Ultima editare de Ann; 22.iun.2021, 19:33.

          Comentariu


          • Greta
            Greta comentat
            Editarea unui comentariu
            am facut si eu astazi prima retragere la credi agricole; nu apre nici la mine, am intrat aici sa aflu cum pot verifica cam ce curs.Am facut doar la rpoximatie, fara 2$ iar cei 18.4 i-am pus la 4,7$, si da un curs bun:3.94. Eu cred ca taxa a fost retrasa deja cand ai dat accept la atm ( daca ar fi aratat suma in valuta era mai bine)

          • matzarebela
            matzarebela comentat
            Editarea unui comentariu
            pai nu o sa apara cum nu apareau nici inainte comisioanele ascunse ale bancomatele(de acolo si cursul care nu era cel al mastercard si nici al bancii gen cursul mastercard era 4.25 si noi scoteam fara conversie cu 4.15 cei 0.10 diferenta era comision ai bancomatului) apar doar cei 2$ ai unionpay, si cei 18.4 ron sunt draguti cei de la euronet sa spuna ca taxeaza atata ca sa scoti......

        • Greta multumesc pentru tipsul cu Credit Agricole. Eu nu am facut nici un calcul in ron. Am facut calculul pur si simplu in dolari. Am vazut cat aveam, cat am scos, si cat mi a ramas. Aceea e suma totala fara cei 18.4 x 2. Daca as fi facut calculul in ron ar fi insemnat cursul valutar 41.00, ceea ce cred ca este imposibil. In fine, poate o sa aflam pe parcurs. Noroc ca am lucrat doar o zi si nu am avut suma mare, ca aveam niste emotii de parca toata lumea stia ce fac acolo :)) E ciudat rau cu sumele astea fixe
          Ultima editare de Ann; 22.iun.2021, 21:24.

          Comentariu


          • Ca sa va faceti o idee, asa arata un bon fiscal UnionPay, poate intelegeti voi ceva din el, ca eu nu. Partea de sus nu este, din cauza adresei.
            Fișiere atașate

            Comentariu


            • Postat în original de jony111 Vezi post
              Update am mai găsit încă o banca cu bancomat ero net ideea bank în total 3 pana acum Patria Bank, Credit Agricole, Ideea Bank
              ajutama si pe mine cu o chestie pe care nu o inteleg inca,daca de exemplu am 1500 de roni de scos si ATM -ul are optiunea de a opta pt "alta suma " in dreapta jos pot sa ii scot din prima?(asta daca ATM -ul ate limita de 2000 de lei ) sau trebuie tot asa sa fac 2 tranzactii? alegand suma de 200 sau cat naibi e ?pe lang faptul ca tre sa caut ATM uri maine mai am si stressul asta uuff

              Comentariu


              • Please, lasati si voi un update daca aflati de o anumita Banca compatibila Euronet de la care putem sa alegem si “o alta suma” , daca exista. Personal, ma deranjaza sa nu pot scoate o suma aproximativ exacta. Ne ar ajuta pe multi
                Ultima editare de Ann; 23.iun.2021, 09:11.

                Comentariu


                • matzarebela
                  matzarebela comentat
                  Editarea unui comentariu
                  din cate am inteles de la jony poti de la patria bank avand si optiunea de alta suma.. dar numai sub 1000 ron poti alege o suma exacta, deci daca te duci si selectezi o alta suma poti scoate suma maxima 1000 fata de optiunea de 2000 ron deja afisata

              • matzarebela Multumesc mult! O sa ma mut acolo, eu la Credit Agricole am putut alege doar anumite sume si maxim 1000ron (afisat) in caz de ajuta pe altcineva sa stie…
                Ultima editare de Ann; 23.iun.2021, 09:58.

                Comentariu


                • matzarebela
                  matzarebela comentat
                  Editarea unui comentariu
                  ann cred ca depinde foarte mult si de zona unde este bancomatul cu optiunile care le ofera ... cat de populata este zona, cat de des alimentat bancomatul.... multe de luat in considerare.. spre ex.. nu doar cu cardurile straine e problema... eu nu am bancomat raiffeisen apr dar am brd.... cu paxum puteam alege orice suma vroiam eu (cel mai mult am reusit 3300 ron parca ca nu aveam more ) pe cand cardul raiffeisen m-a lasat doar 900 ron odata cu sume predefinite sa scot.. diferenta e.. ca nu ia comision asa ca il pot folosii si asa:) singurul incovenient e ca trebuie sa fac tranzactii mai multe.. pe cand cu un union... gets too expensive... sa faci multe tranzactii

              • La cardul union pay știe cineva limite la zi / lună / an pentru retrageri ? La cosmo există , pentru sepa erau afișate pe site , unde aș putea găsi ?

                Comentariu


                • matzarebela
                  matzarebela comentat
                  Editarea unui comentariu
                  LIMITS
                  Maximum balance at any time $50,000.00
                  Maximum monthly load $15,000.00
                  Maximum annual load $100,000.00
                  Maximum daily load $15,000.00
                  Maximum POS daily $5,000
                  Maximum POS monthly $50,000
                  Maximum POS Yearly $100,000
                  Daily ATM withdrawal limit $1,500.00
                  Monthly ATM withdrawal limit $15,000.00
                  Annual ATM withdrawal limit $100,000.00

                • matzarebela
                  matzarebela comentat
                  Editarea unui comentariu
                  le gasesti pe ultimele pagini din contractul acceptat profile, legal info (se va downloada un pdf)

                • LauraT
                  LauraT comentat
                  Editarea unui comentariu
                  Multumesc matzarebela .

              • Salutare! Din contul paxum cat poti transfera pe cardul Union zilnic?La SEPA era 3000.Multumesc!

                Comentariu


                • adynis01
                  adynis01 comentat
                  Editarea unui comentariu
                  Vezi in postarea de mai sus

                • Ionut7777
                  Ionut7777 comentat
                  Editarea unui comentariu
                  Crede-ma ca nu vazusem daily…..Multumesc frumos!

              • Confirm Patria bank 2000ron tranzactie 18.4 comision

                Comentariu


                • confirm idea bank optiuni retragere atm 100,300,500,1000,1500,2000

                  am incercat un bancomat euronet dintr-un carrefour dar dadea max optiunea 500 ron

                  Comentariu


                  • Ionut7777
                    Ionut7777 comentat
                    Editarea unui comentariu
                    Multumim lulu

                  • lulu
                    lulu comentat
                    Editarea unui comentariu
                    cu drag ......

                • Raspunsul Monese la intrebarea mea despre transferul nereusit din Paxum catre Monese. Oricum o sa incerc personal maine si las update
                  Fișiere atașate

                  Comentariu

                  #2 Charm Studio - Banner

                  Adună

                  Lovense

                  Adună
                  Procesare...
                  X