Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

VivaDiva sau Lucky Studio? Voi ce alegeti?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VivaDiva sau Lucky Studio? Voi ce alegeti?

    Lucrez de 2 luni cam asa la un studio mai mic de videochat din Iasi. Nu vreau sa ii dau numele ca oricum vreau sa plec de aici si nu vreau sa am discutii cu patronul. Ce ma intereseaza pe mine e ce parere aveti de VivaDiva si Lucky Studio? Voi ce ati alege? Sau daca sunteti deja angajate la VivaDiva cum e acolo? Despre Lucky Studio vad pareri aici si fetele zic de bine ca e cu make up gratuit si drumul tot studioul cica il asigura. Vad ca si la VivaDiva e transport gratuit doar ca banii sunt la 2 saptamani, nu in fiecare zi ca la Lucky. Ca asa scrie pe sait la ei.:-/

    Deci daca ati fi in locul meu adica incepatoare (eu am lucrat doar pe MFC, STreamate si Chaturbate) ce ati face? Imi poate spune cineva si care dintre ele are mai multe camere? Aici sunt doar 4 camere si e aiurea. Nu se ocupa nimeni de mine cu training si altele. Si tot incearca patronul sa ma convinga sa-mi faca pzoe un prieten de-al lui. X(De asta m-as duce direct la cel mai bun studio de videochat din Iasi. De Lucky Studio am auzit mai demult si e destul de cunoscut prin Iasi. CIne stie de VivaDiva daca e ok acolo? Ms.

  • #2
    Cam greu sa compari VivaDiva sau Viva Diva cum se scrie cu Lucky Studio. Cand am icneput sa lucrez eu in videochat VivaDiva nu era sau nu auzisem eu de studioul asta de videochat in Iasi. De Lucky Studio auzise toata lumea si fetele acolo faceau bani de asta m-am dus si eu. Adica nu am avut prea multe motive sa ma gandesc la ce studio de videochat din Iasi sa ma angajez. Mai mult am tot amanat cu angajarea ca nu stiam daca sa fac sau nu videochat ca ma gandeam ca nu stiu daca e ok pentru mine cu nuditatea si ma gandeam sa nu afle cunoscutii si din astea. Dar m-am angajat si uite ca-s foarte bine si nu-mi pare rau de nimic. Acum am auzit ca a aparut VivaDiva si au aparut si alte studiouri de videochat in Iasi. Asa e insa in fiecare an--mai apar mai dispar apoi apar altele. Deci nu stiu cum e la VivaDiva ca nici nu m-a interesat sa vad. Poate ca e ok dar de la Lucky Studio nu ma mut niciodata cred pana ma las de videochat. Mult succes oricum, orice ai alege VivaDiva, Lucky Studio sau ce studio de videochat din Iasi vrei tu. Important e sa fii respectata acolo, sa-ti dea toti banutii si sa te simti in siguranta. Ciao Nella!

    Comentariu


    • #3
      VivaDiva sau Lucky Studio cred ca conteaza mai putin. Cred ca trebuie sa vezi tu daca ai chef sa iei in serios jobul asta. La fiecare studio de videochat din Iasi care e cat de cat cunoscut se pot face bani. Trebuie sa stai insa ore multe online, sa-ti faci o baza de membri si sa ai grija de cum arati. Eu sunt acum la un studio unde la inceput castigam foarte putin ca lucram doar pe Jasmin. Si voiam sa renunt sa incerc si eu la Lucky Studio sau la VivaDiva ca am auzit de la fete ca acolo se lucreaza mult pe Flirt ,Xlove . Noroc ca s-a tinut de capul meu trainerul si mi-a promis ca se tine de mine sa fac bani. ABia dupa 2 luni, cand stateam orele online si ma imbracam mai bine au inceput sa vina si castigurile. Deci pentru mine VivaDiva, Lucky Studio sau ce studio mai crezi tu ca e bun conteaza mai putin. Importrant e sa fii tu ambitioasa.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Nella Vezi post
        Lucrez de 2 luni cam asa la un studio mai mic de videochat din Iasi. Nu vreau sa ii dau numele ca oricum vreau sa plec de aici si nu vreau sa am discutii cu patronul. Ce ma intereseaza pe mine e ce parere aveti de VivaDiva si Lucky Studio? Voi ce ati alege? Sau daca sunteti deja angajate la VivaDiva cum e acolo? Despre Lucky Studio vad pareri aici si fetele zic de bine ca e cu make up gratuit si drumul tot studioul cica il asigura. Vad ca si la VivaDiva e transport gratuit doar ca banii sunt la 2 saptamani, nu in fiecare zi ca la Lucky. Ca asa scrie pe sait la ei.:-/

        Deci daca ati fi in locul meu adica incepatoare (eu am lucrat doar pe MFC, STreamate si Chaturbate) ce ati face? Imi poate spune cineva si care dintre ele are mai multe camere? Aici sunt doar 4 camere si e aiurea. Nu se ocupa nimeni de mine cu training si altele. Si tot incearca patronul sa ma convinga sa-mi faca pzoe un prieten de-al lui. X(De asta m-as duce direct la cel mai bun studio de videochat din Iasi. De Lucky Studio am auzit mai demult si e destul de cunoscut prin Iasi. CIne stie de VivaDiva daca e ok acolo? Ms.
        Parerea mea ca Lucky Studio e cel mai bun studio de videochat din Iasi. Inainte sa ma angajez la studio am intrebat mai multe fete sa vad daca e ok ca sunt multe modele la Lucky si e mai usor sa gasesti pe cineva care sa-ti zica din experienta proprie. Pe langa Lucky Studio am incercat sa vad pareri si despre VivaDiva dar n-am gasit pe nimeni. Nici aici pe forumvideochat n-am gasit mdoele de acolo care sa spuna ceva despre VivaDiva ca doar ai poti sa-ti faci si cont cu nick si sa nu se stie cine esti cu adevarat. Nu inteleg de ce nu fac asta dar e treaba lor.

        Comentariu


        • #5
          Parerea mea e sa un model de videochat e bine sa se duca unde poate sa faca bani. Conteaza si sa simti ca e ok acolo, adica e siguranta si iti iei banii ok fara sa te pacaleasca nimeni. Lucky Studio e de multi ani in videochat in Iasi. Eram prin liceu cand vedeam recla la videochat cu Lucky Studio pe la Iulius Mall parca. VivaDiva cred ca e ceva mai nou ca doar stiu de nume nu si daca e ok sau nu. Deci nu stiu cum sa vezi cum e mai bine - la VivaDIva sau la Lucky Studio. Parerea mea e ca ai putea sa te ducila interviuri la ambele studiouri de videochat si dupa aia sa te hotarasti singura,dupa cum crezi. Succes!!!!

          Comentariu


          • #6
            Am incercat eu sa sun la VivaDiva cand ma gandeam sa ma angajez in videochat in Iasi. Era o zi de luni parca si am sunat si nu mi-a raspuns nimeni de la VivaDiva. Am mai sunat o data dupa vreo 10 min si tot nu mi-a raspuns nimeni. Pe urma am asteptat ca poate ma suna cineva inapoi dar n-a sunat nimeni. De asta am renuntat desi poate as fi mers la un interviu acolo. Pe urma am mai fost la un studio de videochat care nu mi-a placut la interviu. Acum mi se pare ca nu mai e. Pe urma am fost la Lucky Studio si interviul a fost foarte ok si doamnele de acolo. Numai ca eu sunt la inceput in videochat si Lucky Studio e un studio foarte mare iar eu eram obsedata sa nu ma intalnesc cu nimeni cunosc. De asta m-am angajat pana la urma la Preziosa. Dar ca impresie generala Lucky Studio mi-a parut foarte ok si as putea sa lucrez acum probabil daca m-as muta de la Preziosa desi nu prea am motive. Deci ca sa va spun parerea mea- de VivaDiva nu pot comenta nimic ca n-am apucat sa vb cu nimeni de acolo iar la Lucky Studio arata f ok dupa parerea mea. Cam atat...

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de cristinamarin Vezi post
              Parerea mea ca Lucky Studio e cel mai bun studio de videochat din Iasi. Inainte sa ma angajez la studio am intrebat mai multe fete sa vad daca e ok ca sunt multe modele la Lucky si e mai usor sa gasesti pe cineva care sa-ti zica din experienta proprie. Pe langa Lucky Studio am incercat sa vad pareri si despre VivaDiva dar n-am gasit pe nimeni. Nici aici pe forumvideochat n-am gasit mdoele de acolo care sa spuna ceva despre VivaDiva ca doar ai poti sa-ti faci si cont cu nick si sa nu se stie cine esti cu adevarat. Nu inteleg de ce nu fac asta dar e treaba lor.
              Sunt curioasa si eu de parerile voastre. De VivaDiva n-am auzit pana saptamana trecuta cand am cautat studiouri de videochat din Iasi. De Lucky Studio stiam ca e demult . Cred ca si acum 3-4 ani erau reclame la Lucky Studio prin oras. La VivaDiva n-am vazut reclame. Poate totusi e ceva interesnat si merita atentie. Dar sa aud pareri de la cineva care stie daca e cineva nu lucruri din auzite. Deci, cine a lucrat la VivaDiva?

              Comentariu


              • #8
                Se poate sa fie si asta adevarat. Dar conteaza totusi sa fie serios studioul. Pentru mine sigur conteaza, nu stiu si daca pentru tine.

                Comentariu


                • #9
                  Sunt si eu curioasa sa aud despre VivaDiva. Pana acum nu am mai auzit niciodata de studioul asta de videochat in Iasi. Am cautat un pic online si inteleg ca se chema in alt fel. Sau e VivaDiva e complet nou si ala era alt studio? Nu prea inteleg. De Lucky Studio am citit lucruri ok, dar ma intereseaza sa am o parere completa inainte sa ma hotarasc. Ar mai fi varianta cu Heylux. Cam intre astea 3 probabil ca as alege.

                  Comentariu


                  • #10
                    Cand ai timp, da te rog detalii daca vrei despre cum a fost interviul la Lucky Studio. Ma intereseaza direct asta. Si daca a fost cineva la VivaDiva la fel. Dar tu ai fost la Lucky Studio deci poti zice la sigur. Ms Alexandra!

                    Comentariu


                    • #11
                      Spune-mi te rog cum a fost la tine la interviu la Lucky Studio. Ms anticipat Cristina!

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de AlexandraP Vezi post
                        Am incercat eu sa sun la VivaDiva cand ma gandeam sa ma angajez in videochat in Iasi. Era o zi de luni parca si am sunat si nu mi-a raspuns nimeni de la VivaDiva. Am mai sunat o data dupa vreo 10 min si tot nu mi-a raspuns nimeni. Pe urma am asteptat ca poate ma suna cineva inapoi dar n-a sunat nimeni. De asta am renuntat desi poate as fi mers la un interviu acolo. Pe urma am mai fost la un studio de videochat care nu mi-a placut la interviu. Acum mi se pare ca nu mai e. Pe urma am fost la Lucky Studio si interviul a fost foarte ok si doamnele de acolo. Numai ca eu sunt la inceput in videochat si Lucky Studio e un studio foarte mare iar eu eram obsedata sa nu ma intalnesc cu nimeni cunosc. De asta m-am angajat pana la urma la Preziosa. Dar ca impresie generala Lucky Studio mi-a parut foarte ok si as putea sa lucrez acum probabil daca m-as muta de la Preziosa desi nu prea am motive. Deci ca sa va spun parerea mea- de VivaDiva nu pot comenta nimic ca n-am apucat sa vb cu nimeni de acolo iar la Lucky Studio arata f ok dupa parerea mea. Cam atat...
                        Da, Lucky Studio are fete la training foarte bune. Stiu asta ca ele sunt si la Heylux ca cele doua studiouri fac parete din aceeasi firma. Cu unele dintre fete lucrez si eu deci pot spune fara probleme ca sunt de mare ajutor. Nu stiu daca exista training la Vivadiva sau daca e cat de bun e. Cred ca trainingul in videochat in Iasi la fel ca oriunde ai face e foarte important ca te ajuta mult sa nu mai faci greseli si sa cresti in castiguri. Deci as spune ca oriunde ai merge in videochat in Iasi Lucky Studio sau VivaDiva e mai bine ca acasa. Ca la Lucky Studio sigur sunt trainere foarte bune si s-ar putea sa fie si la VivaDiva. Dintre Lucky Studio si VivaDiva as alege Lucky Studio ca nu stiu cum e trainingul la VivaDiva. Sper ca sunt destul de clara dar intelegi tu....>:D

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Codrina Vezi post
                          Sunt si eu curioasa sa aud despre VivaDiva. Pana acum nu am mai auzit niciodata de studioul asta de videochat in Iasi. Am cautat un pic online si inteleg ca se chema in alt fel. Sau e VivaDiva e complet nou si ala era alt studio? Nu prea inteleg. De Lucky Studio am citit lucruri ok, dar ma intereseaza sa am o parere completa inainte sa ma hotarasc. Ar mai fi varianta cu Heylux. Cam intre astea 3 probabil ca as alege.
                          Chiar e ok la Lucky Studio adica pot sa spun asta cu mana pe inima ca stiu ce vorbesc. Daca stiam ca videochatul e asa de...cum sa-i zic..normal ca job...as m-as fi angajat mai demult in videochat in Iasi. Pur si simplu e ok. N-am idee cum sa-ti zic in alt fel. Adica toate lucrurile sunt ok si pot sa castig bani pentru mine fara sa ma gandesc la altceva. Cel mai mult am facut pana acum 430 lei intr-o zi daca vrei sa stii cam cat fac acum la castiguri pe zi. Dar sunt la inceput si stiu ca pot mai mult. Ma gandesc chiar sa devin model exclusiv pe Jasmin, ca alte modele de la Lucky Studio fac o gramada de bani din videochat exclusiv pe Jasmin.

                          Comentariu


                          • #14
                            n-am idei preconcepute. as alege oricare fie VivaDiva fie Lucky Studio daca au training pe bune, imi dau banii la timp si au servicii din astea gratis care sunt acum la moda. normal, m-as uita si la experienta sau daca as lucra legal, cu acte din prima zi.

                            Comentariu


                            • #15
                              Cum mai ziceam azi : intrebati pe ce siteuri lucreaza modelele de la VivaDiva si Lucky Studio. De obicei, studiourile de videochat din Iasi si din Bucuresti care lucreaza pe Jasmin si pe Flirt4Free au modele care fac multi bani. Eu as evita studiourile care pun modelele sa faca free. Ca primele zile te bucuri de cateva sute de lei si dupa aia nu mai castigi nimic. Banii in videochat se fac pe site-urile msito, ca Jasmin, Flirt sau macar XLove. Mie mi-au zis mai multe modele de videochat din iasi chestia asta si cred ca au dreptate. Deci poate aveti un raspuns si la intrebarea VivaDIva sau Lucky Studio. Ca depinde pe ce site-uri lucreaza fiecare.

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X