Announcement

Collapse
No announcement yet.

Care studiouri in Bucuresti lucreaza prin tehnica Multi-Site ?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by Jasmine View Post
    In mod normal, nu ar trebui sa te oblige nimeni sa stai pe mai multe site-uri, daca nu-ti doresti asta. Studiourile trebuie sa ofere libertate din acest punct de vedere, iar daca asta nu se intampla, cauta alt studio, parerea mea.

Nu e ok sa lucrezi cu oameni care iti impun lucruri absurde :) Interesul e ca ambii (atat studioul cat si modelul) sa aiba de castigat, asa ca nu vad unde se ajunge daca obligi modelul sa faca un lucru anume si fetei ii displace.

Revenind la ce ti-au raspuns si celelalte persoane... Da, ok, poti lucra si de acasa. Dar daca ea vrea studio, cred ca trebuie sa ii respectam decizia si sa o ajutam :) Am vazut ca toata lumea incurajeaza lucratul de acasa, dar asta faci in momentul in care ai efectiv totul pregatit, camere, lumini, stative, totul trebuie sa fie impecabil, chiar daca lucrezi de acasa. Membrii tot pretentiosi sunt si observa orice. Si poate ea nu dispune de asta in acest moment.

De asta multa lume opteaza pentru studio, nu trebuie sa va sperie asa tare ideea de studio. Pana la urma, un studio ok va poate pune totul pe tava, voi doar va logati si atat. Acasa, in schimb... eh, sa spunem ca am lucrat si de acasa si nu reuseam sa fac orele online, pentru ca mereu ma loveam de motive... sa mai stau la tv, sa mai iau o pauza, sa mai beau un suc, sa mai mananc ceva... Era haotic pentru mine, eram mult prea relaxata lucrand de acasa, si scopul meu nu era sa fiu relaxata, ci sa fac bani.

La studio e ok ca stii ca ala e jobul tau si gata, trebuie sa faci orele alea :) Care sunt pentru binele tau, pana la urma... Mai mult, sunt persoane care nu se descurca deloc singure de acasa, studioul li se potriveste pur si simplu, pentru ca intampina tot felul de probleme si nu stiu ce sa faca. La studio, in schimb, ai in permanenta pe cineva care sa te ajute.

Oricum, nu condamn nicio varianta, oricine este liber sa lucreze asa cum simte, de unde simte (fie studio sau acasa).

Acum, in alta ordine de idei, atata timp cat gasesti studioul perfect (daca esti in cautarea unui job la studio), poti face cum vrei tu. Te poti axa pe dominare, pe fetish, pe orice nisa vrei tu, pentru ca daca studioul este ok, in momentul in care tu te loghezi, ar trebui sa fii libera sa alegi pentru tine :) Asa se procedeaza.

Sper sa rezolvi totul cat de curand!

Buna Jasmine ,

Intradevar , mai bine nu puteam nici eu insami sa explic de ce doresc sa lucrez intr-un Studio , mersi pentru asta :)

Pe langa faptul asta , banii care i-as investii eu insami in sedinte foto , costuri de publicitate , vestimentatie si accesorii , styling ,innoirea echipamentului,taxe , asigurari si alte costuri care cu siguranta apar pe parcurs , as ajunge cu siguranta sa cheltui un procentaj frumos din incasari , si as investi si mai mult timp / stres in asta ,la urma zilei.
    Cu sigurant un model experimentat ar face fata acestor lucruri mult mai bine , dar eu nu sunt inca in cazul asta .
    Cat despre rezolvat , da , am inceput deja cu programarea unor interviuri si forumul asta mi-a fost de mare ajutor in privinta procesului de selectionare :D ( yeeeeey )
    Sex appeal is 50% what you've got and 50% what people think you've got.

Comment

Originally posted by Buttercup View Post
      Dacă tot ai experienta, de ce vrei un studio? Domination nu se rezumă la a avea o camera neagră cu 3 biciuri prinse in perete. Poti face domination lejer din orice mediu, tocmai pentru că implica mai mult mindset decat in alte categoria. Ba chiar mai mult, domination vinde mult mai bine pe partea de content înregistrat decat live session. Arunca un ochi pe Manyvids, Iwantclips si Clips4sale (mai ales acesta) si ai sa vezi ca sunt femei care trăiesc strict din vânzări de clipuri fetiș.

Legat de site-uri. De obicei te pun unde consideră ei ca ti se potriveste sau unde se fac mai usor bani. Cred ca depinde strict de firma, daca ai si tu putere de decizie în asta.

Buna Buttercup ,
      ma bucur ca te simti implinita ca model independent si pentru ti-ai impartasit parerea si experientele , e super de luat in seama :)

In cea ce priveste clipurile .... Da , este intradevar o sursa de venit pasiva geniala si o recomand oricarui model independent cu cea mai mare placere ( nu sunt sigura cum vad studiourile treaba asta sau daca se implica si ele in asa ceva ) . Totodata exista si platforme precum OnlyFans sau Snapchat care functioneaza ca un cont de social media ( gen Twitter ) , doar ca fanii platesc un abonament ca sa iti vada continutul ( si da , sunt Sex Work friendly ).

La un moment dat am luat si eu in considerare lucrul asta ,dar...

... in primul rand nu cred ca mi-ar face placere..prefer mult mai mult o interactiune directa ( dar asta e pur si simpu alegerea mea) .

...in al doilea rand ... datorita experientelor mele in privat , am avut sansa sa cunosc multe persoane care fac lucrul asta si au o imagine' publica' foarte populara ( mii de Followers , multi abonati , clipuri vandute,glamour , primesc cadouri schumpe , haine de lux etc.. ) ...Dar ,in cele mai multe cazuri este intradevar , DOAR o imagine. Da , se poate ca la un moment dat sa traiesti doar din videoclipuri , dar asta se intampla dupa ani de zile in care cineva si-a castigat o reputatie suficient de buna pentru asta (prin sesiuni reale sau online ) si pentru o perioada limitata de timp ( atat timp cat esti populara si de actualitate - si trebuie sa lupti pentru asta , pentru intotdeauna vor aparea modele noi , poate mai tinere , mai frumoase , mai extreme etc ) .
      Majoritate celor care fac treaba asta ori fac si sesiuni reale sau online ,sau au investesc pur si simplu banii in alte afaceri pasive ( de la Airbnb pana la Crypto ) ori... au un job normal de zi cu zi ,desi nu arata/spun lucrul acesta.
      Mai ales in ziua de azi , cand ploua cu InstaDommes peste noapte , care incep cu asa ceva pentru ca au citit undeva un articol gen 'Castig 200.000$ / an jignind si umilind barbati pe net ' si nu au dat o palma in viata lor si nici nu vor sa invete cum sa o dea corect.Bullshit .
      Bulshit ,Bullshit , Bullshit.
      Dar asta e o alta poveste ,nelegata de subiectul de aici :)

Dar da , intradevar , este o modalitate super de a avea o sursa de venit pasiv. Mersi totusi pentru recomandare si iti urez o zi super !

Comment

Originally posted by Buttercup View Post
        Eva Agency lucrează strict cu Flirt4Free, Standard strict cu Streamate, iar Studio 20 lucrau intr-o perioada strict cu Jasmin. :)
        Bine de stiut , mersi pentru informatiile exacte !

Comment

Lovense

Collapse
        Working...
        X