Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Metoda plata streamate

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Metoda plata streamate

    Buna seara mi-am facut cont pe strwamate si paxum , paxum acceptat verificat pe live jasmine a aprobat plata
    Dar pe streamate am selectat si imi apare "start hold" si ca dureaza 3 weekend-uri pana se accepta si cand ma loghez pe paxum nu apare acolo ca ar mai fi cineva adaugat cum e de ex de la livejasmine.
    Ce sa fac?

  • #2
    Dacă dai start hold, inseamna ca o sa iti puna plățile pe hold, deci nu le vei primi! Doar setează Paxum, contul trebuie sa fie aprobat si sa treaca 3 zile pana se înregistrează în sistem. Modificările pentru plata se fac mereu pana marți la prânz, cel tarziu, altfel intra in vigoare tocmai săpt viitoare. SM plătește la săptămână. Banii pe care îi faci săpt asta, ii primesti săpt viitoare (joi-vineri).

    Comentariu


    • #3
      Am selectat dar imi apare ca dureaza 3 weekend-uri pana aproba sau ceva de genu si jos mai apre ceva start hold... daca aproba cand te logai pe paxum acolo unde ai cardul atasat aparea firma de unde vine bani cum apare la lj de ex.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Sara.delicious Vezi post
        Am selectat dar imi apare ca dureaza 3 weekend-uri pana aproba sau ceva de genu si jos mai apre ceva start hold... daca aproba cand te logai pe paxum acolo unde ai cardul atasat aparea firma de unde vine bani cum apare la lj de ex.
        Nu cred ca au schimbat mare lucru de acum 6 ani de când mi-am facut eu cont, dar banii intra mereu săpt viitoare daca plata a fost setată pana marti.

        In contul meu de model scrie asa: "You must wait 72 hours after creating a new Paxum account, before you can link it to your Streamate Models account".

        Payment hold e sa iti păstreze ei plățile pentru 3 saptamani. Cred ca te-ai încurcat tu.

        Nu are ce sa iti apara in Paxum pana nu primesti nicio plata de la ei. Mie nu mi-a apărut niciodata nimic cum ca ar fi fost sincronizate sau ceva. Doar cand am primit banii este notificarea.

        Comentariu


        • #5
          Buna seara...plata la streamate va fi retinuta 3 sapt doar la activarea butonului “Start hold” sau indiferent de situatie?!Mentionez ca la metoda de plata am Paxum si asta este a doua saptamana de cand lucrez pe streamate...pt saptamana trecuta ar trebui sa primesc banii sapt asta?Multumesc

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de AminaAnastacia Vezi post
            Buna seara...plata la streamate va fi retinuta 3 sapt doar la activarea butonului “Start hold” sau indiferent de situatie?!Mentionez ca la metoda de plata am Paxum si asta este a doua saptamana de cand lucrez pe streamate...pt saptamana trecuta ar trebui sa primesc banii sapt asta?Multumesc
            Da, banii pe săpt trecuta ii primesti maine/poimâine in Paxum. Hold-ul se aplica doar în cazurile în care nu ai o modalitate de plata selectată (pentru că nu au unde sa trimita, firește) sau când selectezi tu. Dacă pui pe hold, iti va apărea sus in platforma principala.

            Ce faci săpt asta, intra săpt viitoare si tot asa. Banii ii primesti la câteva zile după ce se încheie perioada (incepe duminica la 3 dimineata si se termina duminica viitoare la 2:59 dimineata).

            Comentariu


            • #7
              plata streamate

              Postat în original de Buttercup Vezi post
              Da, banii pe săpt trecuta ii primesti maine/poimâine in Paxum. Hold-ul se aplica doar în cazurile în care nu ai o modalitate de plata selectată (pentru că nu au unde sa trimita, firește) sau când selectezi tu. Dacă pui pe hold, iti va apărea sus in platforma principala.

              Ce faci săpt asta, intra săpt viitoare si tot asa. Banii ii primesti la câteva zile după ce se încheie perioada (incepe duminica la 3 dimineata si se termina duminica viitoare la 2:59 dimineata).
              Citisem undeva ca daca sunt noua pe site,prima plata se va face dupa 3 sapt iar dupa aceea va fi saptamanal...Multumesc pentru raspuns!

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de AminaAnastacia Vezi post
                Citisem undeva ca daca sunt noua pe site,prima plata se va face dupa 3 sapt iar dupa aceea va fi saptamanal...Multumesc pentru raspuns!
                Acum cativa ani nu era asa, deci nu stiu sa zic daca au schimbat cumva de când am început eu. Ii poti scrie Cătălinei sa te lămurească exact. Ea se ocupa de modele din Ro.
                Catalina@streamate.com

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Buttercup Vezi post
                  Acum cativa ani nu era asa, deci nu stiu sa zic daca au schimbat cumva de când am început eu. Ii poti scrie Cătălinei sa te lămurească exact. Ea se ocupa de modele din Ro.
                  Catalina@streamate.com
                  Multumesc mult pt raspuns

                  Comentariu


                  • #10
                    banii ii vei primii tot timpul cu 3 saptamani intarziere( mai exact fix 20 zile) vei avea saptamanal doar in cazul in care intrii saptamanal dar tot timpul vor fii cu intarzierea aceea(pentru studio nu stiu cum este, eu spun cont de model in romania) prin afara intradevar se primeste imediat nu ca la noi...

                    Comentariu


                    • #11
                      Plata streamate

                      Postat în original de matzarebela Vezi post
                      banii ii vei primii tot timpul cu 3 saptamani intarziere( mai exact fix 20 zile) vei avea saptamanal doar in cazul in care intrii saptamanal dar tot timpul vor fii cu intarzierea aceea(pentru studio nu stiu cum este, eu spun cont de model in romania) prin afara intradevar se primeste imediat nu ca la noi...
                      Multumesc frumos pt raspuns..am reusit si eu in sfarsit sa iau legatura cu ei...bineinteles ca in Romania este tot timpul diferit..plati intarziate,comisioane mari si altele...

                      Comentariu


                      • #12
                        Buna! Ca sa nu mai deschid un topic nou, intreb aici.
                        Mi-am facut cont recent pe Streamate si urmeaza sa primesc prima plata. Inteleg ca modificarile de plata se fac in fiecare zi de marti. Cand ar trebui sa primesc banii facuti pe saptamana trecuta? Zilele astea, pana vineri?
                        Multumesc!

                        Comentariu


                        • #13
                          Deci pana la urma cum se fac platile. Eu am contul de 2 saptamani si am facut mult peste minimul de 100. Cand primesc bani?

                          Comentariu


                          • #14
                            Ca model independent, primesti banii cu fix 20 zile dupa ce se incheie fiecare saptamana in care ai minimul de plata, saptamana 4-10 octombrie pe 30 octombrie, saptamana 11-17 octombrie pe 6 noiembrie... intotdeauna la 20 zile dupa ce se incheie saptamana cu minimul de plata deci daca ai sapt 4-10 50 si aduni restul de 50 in sapt 11-17 ii vei primii pe 6 noiembrie...

                            Comentariu


                            • #15
                              Ok Multumesc...

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X