Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pasii catre succes ca model de videochat

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pasii catre succes ca model de videochat

    Persoanele care acceseaza site-urile dedicate acestui domeniu, sunt persoane care dispun de resurse materiale pentru a cheltui pe astfel de "distractii" virtuale.

    Incearca sa privesti uneori direct in camera pentru a crea senzatia de contact vizual sau sa iti pozitionezi camera in spatele monitorului pentru a crea un efect similar.

    Pentru a deveni un model cunoscut printre membrii care intra pe astfel de site-uri zilnic, iti recomand sa iti faci un program in care sa lucrezi 5 zile pe saptamana si sa incerci sa pastrezi acelasi interval orar in fiecare zi, iar pentru a sti si membrii cand te pot gasi online, iti poti completa "schedule" (orarul, valabil pentru site-urile care au aceasta optiune).

    Daca vei fi organizata si constiincioasa, in curand vei avea mai multi membri care te vor vizita si astfel vei avea mai multe sanse pentru private-uri.

    Pentru a te putea concentra din nou atunci cand oboseala apare, iti poti scrie pe o foaie suma pe care doresti sa o atingi pana la sfarsitul programului ("goal"). Incearca sa iti pui muzica care sa te stimuleze si sa te binedispuna.

    Membrii adora sa li se hraneasca ego-ul prin gesturi simple cum ar fi sa razi la o gluma, sa pari interesata de ceea ce iti spune.
    Pentru a ii seduce mai usor, incearca sa te folosesti de calitatile tale fizice si nu numai, sa fii mereu aranjata, sa ai o atitudine pozitiva si sa te folosesti de limbajul non verbal cat mai mult.

  • #2
    eu spun ca trebuie sa fii si motivata si dornica de munca. daca se intampla sa am o stare mai proasta intr-o zi, nu ma loghez sau astept pana ce imi revin. cand aveam asemenea stari si ma logam, ori nu stateam mult online, ori stateam dar nu prea facem banuti. starea de spirit conteaza foarte mult, influenteaza castigurile as putea spune.

    Comentariu


    • #3
      Referitor la faptul ca este bine sa privesti direct in camera, pot spune ca un membru mi-a spus ca este ca si cum l-as privi in ochi, legatura este mult mai stransa, mai "intima" oarecum. As mai adauga, de asemenea, si faptul ca trebuie sa fii mereu draguta cu ei, amabila, sa ii faci sa se simta importanti, sa ii intelegi (multi cauta un refugiu sau doar o persoana cu care sa vorbeasca) si sa revina, evident.

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Camelia Vezi post
        eu spun ca trebuie sa fii si motivata si dornica de munca. daca se intampla sa am o stare mai proasta intr-o zi, nu ma loghez sau astept pana ce imi revin. cand aveam asemenea stari si ma logam, ori nu stateam mult online, ori stateam dar nu prea facem banuti. starea de spirit conteaza foarte mult, influenteaza castigurile as putea spune.
        Asa e Camelia nu e ok sa fii plictisita si fara energie in fata camerei, dar spre exemplu eu am memri fideli care intra zilnic si desi ma vad cu o mina proasta stau cu mine incearca sa ma incurajeze si dau si tipsuri, sau pur si simplu ma iau in privat sa vorbim sa ascultam muzica sau sa ma odihnesc daca ma fura somnul :P
        Money Makes the World Go Round

        Comentariu


        • #5
          Eu cand ma gandesc la banutii pe care pot sa ii fac, imi cam vine starea buna de spirit rapid. Asta ma motiveaza enorm, ca de aceea m-am si apucat de videochat. :) Timpul = Bani ;) deci nu am timp de stari proaste in fata camerei sau inainte de logare.

          Comentariu


          • #6
            Un rezumat al regulilor de baza eu l-as vedea cam asa:
            Razi, joaca-te, danseaza, schimba-ti tinutele cat mai des, vorbeste la microfon ( de asemeni creeaza acea apropiere dintre tine si membri ca si contactul vizual), nu te certa niciodata cu membrii, vorbeste cu toti, inclusiv cu guestii, opteaza pentru pozitii cat mai sexi care sa te avantajeze (nu sta turceste, cu umerii lasati intr-un colt de canapea), nu cersi tips-uri sau privat-uri, pastreaza-ti demnitatea dar ai grija sa nu devii aroganta, si lista ar mai putea continua, dar fiecare dintre noi isi impune propriile reguli pana la urma.
            Sfatul meu este sa faci doar ceea ce iti place pentru ca acest job sa nu devina o povara pana la urma!!!

            Comentariu


            • #7
              Din punctul meu de vedere conteaza foarte mult sa fii draguta cu membri, stiti cum se spune "vorba dulce mult aduce" :P.
              Eu incerc sa zambesc tot timpul iar membrii sunt mai atrasi de modelele vesele decat de cele care stau imbufnate si par plictisite. Din experienta de pana acum, am inteles ca in general membrii cauta distractie, momente placute sau pur si simplu "psiholog online" :))

              Comentariu


              • #8
                Eu am petrecut mult timp gandindu-ma cum pot sa am succes? Care sunt pasii catre succes? Ce inseamna de fapt succesul? Succesul inseamna de fapt efortul depus zi de zi, succesul este un lucru zilnic care este determinat de agenda ta. Probabil ca nu ai inteles mare lucru din ce am vrut sa spun, dar acesta este "succesul" meu personal. Fiecare zi de munca pentru mine este un succes. Fiecare ora logata pe site-uri, fiecare tips primit, fiecare privat avut, fiecare prieten nou facut este succesul meu.
                So..Let's go straight to no. 1!;;)

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de styl
                  Excelent formulat, felicitari! mai bine de atat nu poate fi caracterizat succesul "personal" !
                  Multumesc! Este doar parerea mea personala ;;)

                  Comentariu


                  • #10

                    Comentariu


                    • #11
                      Oohh, ce senzuala e domnisoara!!!! Rochia, miscarile...pur si simplu nemaipomenite!!! Are un farmec aparte, cucereste spectatorii numai din priviri :)

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Alessia Vezi post
                        He he he!!! Direct la subiect, adevarul e ca asa ar trebui sedusi si membrii. ;) Bravo!!!

                        Comentariu


                        • #13
                          Videochat-ul poate fi un simplu job sau un stil de viata. Depinde de fiecare dintre noi cum isi doreste sau cum poate sa abordeze situatia.
                          Daca il vom considera un simplu job, fara sa ne implicam prea mult si castigurile vor fi pe masura....doar bani de seminte, vorba lui Styl.
                          Daca ne vom implica trup si suflet videochat-ul poate deveni un job de vis! Insa, trebuie sa stim ca pentru aceasta trebuie sa facem si sacrificii. Oamenii au in general tendinta de a condamna inainte de a analiza situatia sau de a cauta mai multe informatii despre un subiect anume. Ajungi sa ai o viata dubla.

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Ivonne Vezi post
                            Videochat-ul poate fi un simplu job sau un stil de viata. Depinde de fiecare dintre noi cum isi doreste sau cum poate sa abordeze situatia.
                            Daca il vom considera un simplu job, fara sa ne implicam prea mult si castigurile vor fi pe masura....doar bani de seminte, vorba lui Styl.
                            Daca ne vom implica trup si suflet videochat-ul poate deveni un job de vis! Insa, trebuie sa stim ca pentru aceasta trebuie sa facem si sacrificii. Oamenii au in general tendinta de a condamna inainte de a analiza situatia sau de a cauta mai multe informatii despre un subiect anume. Ajungi sa ai o viata dubla.
                            In orice job trebuie sa te implici serios pentru a avea roade pe masura. Este o parte maaare din viata noastra in primul rand, si daca nu lucrezi din inima nu poti fi decat chinuit in fiecare zi. Eu merg cu placere la munca si de aceea ma simt relaxata chiar si atunci cand muncesc, pentru ca o fac cu mare drag.>:D<

                            Comentariu


                            • #15
                              Nu pot sa ma consider inca un model de succes,in viitor sper sa ajung la acest nivel.In opinia mea un model de succes nu reprezinta persoana care castiga sute de mii de euro pe luna ci cea care este echilibrata,muncitoare,care castiga suficienti banuti cat sa aiba un trai peste nivelul mediu si nu face compromisuri in fata camerei.

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X