Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulamentul pe care ar trebui sa il aiba un studio de videochat

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Nici macar nu ar trebui numit Regulament.Sunt chestii de bun simt si un studio care se respecta ar trebui sa-si selecteze modelele.Eu am ales studioul cu mare atentie,am vrut sa fac parte dintr-un colectiv deosebit,cu oameni seriosi si educati.Daca lucrez in acest domeniu asta nu inseamna ca renunt la principiile mele,de a fi intr-un anturaj prielinic.De la colege am invatat sa perseverez si sa ma ambitionez,sa lupt pentru ca visele sa devina realitate.

    Comentariu


    • #17
      Hmmm,sunt reguli de bun simt,care nici nu ar fi trebuit tiparite.Daca nu respectam activitatea pe care o desfasuram,sfarsim prin a nu ne respecta pe noi,banii nostri.Pauzele lungi inseamna automat mai putin timp alocat lucrului,asadar ,mai putini $$$.Daca vroiam salariu fix,ramaneam sa lucrez ca vanzatoare in mall si ma multumeam cu cei 900 de lei pe luna.Aici am venit sa castig bani,sa-mi permit orice moft,sa fac 900 de lei intr-o tura.Imi place sa cred ca sunt o persoana serioasa,care stie ce-si doreste de la viata.

      Comentariu


      • #18
        Nu vreau sa imi imaginez cum ar fi intr-o firma fara reguli. :)))))) ar fi catastrofa totala sa se lucreze intr-o firma de genul asta.

        Comentariu


        • #19
          Asta a fost un studio interesant Bubu2014, am avut si eu parte de cateva studiouri care nu prea isi dadeau iteresul cat eram logata si cat in pauza, apoi extrema opusa care din cate stiu de la alte prietene inca se practica: daca nu ti-ai luat pauza in intervalul X, iti mai iei pauza data viitoare cand ai trecut pe program. Acum ca sa zic e numai bine: am o ora de pauza, o iau cand am nevoie (un telefon urgent, o tigare rapid dupa un pvt epuizant, un sandwich, refresh la cafea), dar imi fac si orele online ca sa nu plec acasa cu 5$ :)))

          Comentariu


          • #20
            Buna!Stie cineva ceva despre studio20?Cam cat de bine ar fi sa lucrezi cu ei?Multumesc!

            Comentariu


            • #21
              Ce interesant! Eu vreau sa ma apuc de videochat si fac acum research sa vad exact unde sa ma duc... Ma ajuta mult sa vad cam care sunt regulile in domeniu. De altfel, mi se par de bun-simt majoritatea. Am inteles oricum ca site-urile in sine interzic schimbul de informatii personale.

              Comentariu


              • #22
                E mult spus regulament. In principiu trebuie sa iti stabilesti un program, pe care sa il si respecti, sa nu iti dezvalui identitatea, daca vrei sa pastrezi confidentialitatea si sa iti respecti membrii.. Depinde foarte mult de ce studio alegi, pentru ca exista si patroni cu un regulament intern foarte strict.
                Eu am ales sa lucrez la Rich Girls Studio, deoarece inca de la interviu mi-au demonstrat ca au o echipa de oameni foarte prietenosi si saritori. Exista intelegere, suport si oameni ambitiosi, care te fac si pe tine sa iti doresti acelasi lucru si sa ajungi la o varianta mai buna de-a ta. Eu una prefer sa lucrez cu oameni seriosi, cu experienta, care stiu ce fac si care te ajuta si pe tine sa iti atingi obiectivele, tocmai de aceea i-am ales pe cei de la Rich.

                Comentariu


                • #23
                  Postat în original de CrisBestGirl Vezi post
                  Ce interesant! Eu vreau sa ma apuc de videochat si fac acum research sa vad exact unde sa ma duc... Ma ajuta mult sa vad cam care sunt regulile in domeniu. De altfel, mi se par de bun-simt majoritatea. Am inteles oricum ca site-urile in sine interzic schimbul de informatii personale.
                  Buna :)

                  Eu sunt relativ noua in acest domeniu, dar inainte de a incepe m-am interesat foarte bine despre toate studiourile din Iasi. Am ales studio Heylux, pentru ca am vazut ca sunt foarte bine organizati, personalul este in totalitate feminin, ceea ce mi-a inspirat o foarte mare incredere. Am citit multe pareri pozitive si am decis sa merg la interviu. Lucrez cu ei de 2 luni deja si pot spune ca este mult mai bine decat ma asteptam, iar regulile nu sunt nici prea multe si nici exagerate, ci sunt niste reguli de bun simt, care ne ajuta sa avem o colaborare cat mai buna atat intre noi ca si modele cat si in relatiile cu personalul. Intr-adevar, asa cum spuneai si tu, cea mai importanta regula este sa nu facem schimb de date personale, lucru interzis si de catre site-uri. Oricum, trebuie sa fim si noi constiente ca acest lucru nu ne aduce nimic bun noua ca si modele, nu ne ajuta cu nimic, ci din contra ne putem face mult rau.

                  Comentariu


                  • #24
                    Asa e, la Heylux au o echipa foarte bine organizata care stie cum sa-si faca treaba si cum sa se ocupe si de modele/:) felicitarile mele pentru ei

                    Comentariu


                    • #25
                      Mi se pare normal sa existe niste reguli in ceea ce priveste programul cat si de conduita interioara . Dar penalizarile exagerate nu isi au locul, parerea mea. Pana la urma , modelul sustine studioul iar studioul trebuie sa ii ofere modelului tot ce este necesar legata de castiguri,inclusiv suportul moral si training de specialitate.

                      Comentariu


                      • #26
                        Parerea mea este ca acest regulament asa este pentru model, eu prefer sa stiu ca sunt sigura, ca nu intra nimeni peste mine in casa gen... te bucuri atunci pentru o suma si apoi numai stres...
                        In ceea ce priveste pauza in program, este bine ca te mai trage cineva de maneca si iti spune ca nu este ok sa stai prea mult in pauza.. am observat ca se duce tot traficul.. si o iei de la capat sau chiar mai rau.. Voi nu ati observat asta ? sau sunt nebuna:)))

                        Comentariu


                        • #27
                          Nicole T ai dreptate nu este ok sa stai mai mult in pauza decat ti-ai propus. Mie mi s-a intamplat sa imi iau o pauza si sa le spun membrilor ca ma intorc in 15 minute si sa lungesc pauza cu inca 10 minute. Si multi membrii mi-au trimis mesaje apoi ca m-au asteptat, dar ca nu mai pot sta si ca ne vedem data viitoare. Prin urmare am avut destul de mult de pierdut. Acum sunt mult mai atenta cand imi iau pauza sau cat le spun ca voi fi plecata.

                          Comentariu


                          • #28
                            Pauzele lungi si dese - cheia marilor succese nu se aplica in acest domeniu de activitate. Cu cat iti iei mai multe pauze si mai lungi, cu atat ai mai putini membri fideli. Ai mai degraba membri curiosi care vin sa vada daca s-a schimbat, dar nu vor neaparat sa te ia in privat si sa te cunoasca, ci doar arunca un ochi si pleaca mai departe la urmatoarea fata. Recomandarea mea, care e in primul rand pentru mine, e ca intre cele 8 ore de online sa nu ai mai mult de jumatate de ora de pauza cumulat. E suficient cat sa mananci ceva rapid, frugal, dar si sa mergi la toaleta. Membrii vin online fiindca vor companie, nu sa astepte dupa tine sa ai chef sa vii online. :)

                            Comentariu

                            #2 Charm Studio - Banner

                            Adună

                            Lovense

                            Adună
                            Procesare...
                            X