Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Personalul dintr-un studio

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Personalul dintr-un studio

    Ca orice afacere prospera si studiourile de videochat au angajati alcatuiti din modele si personal auxiliar.Aici vorbim de studiourile cu vechime si serioase , nu la cele de apartament (un admin si 3 camere :)) ! ).

    Asadar sa enumeram personalul:
    • Managera /e (pentru partea financiara, pentru creare de conturi si relatii cu adminii de pe site-uri)
    • Casiere -cel putin 3-4 avand in vedere ca se lucreaza in ture
    • Asistente manager 6-7
    • Traineri 6-7
    • Profesoare de limbi straine 2-3
    • Fotografe 1-2
    • Soferi/ite 3-4
    • Make-up artisti 6-7
    • Contabile
    • Doamne care asigura curatenia 3-4
    • Designer cel putin unul


    Desi pare un numar mare de angajati acestia ar trebui sa fie in totalitate femei, in cazul in care studioul este doar de fete. Orice studio lucreaza in 3 ture asa ca pe fiecare tura e nevoie de angajati. Asistent managerile si trainerele supravegheaza si ajuta modelele noi si le initiaza in arta videochatului.

    Modul in care trainerul se prezinta pe ea insesi dar si activitatea in fata modelului e decisiva pentru aceasta persoana necunoscatoare.Se poate hotara ca ii place acest job si va avea succes la membri sau va dori sa renunte din prima zi.

    Ce parere aveti despre angajatii unui studio?Nu ma refer la colegele voastre modele ci la staful care asigura bunul mers al lucrurilor.
    23
    manager
    130,43%
    30
    asistent manager
    39,13%
    9
    fotografa
    17,39%
    4
    contabila
    13,04%
    3
    casiera
    21,74%
    5
    doamna de la curatenie
    17,39%
    4
    soferita
    39,13%
    9
    trainer
    104,35%
    24
    designer
    13,04%
    3
    Make-up artist
    17,39%
    4
    profesoara de limbi straine
    21,74%
    5
    un alt angajat din studio
    39,13%
    9

  • #2
    Eu colaborez cu un studio de acasa si tipa cu care tin legătura e o scumpa mereu mă anunta de noutățile de pe site-uri si îmi explică orice am nevoie😘

    Comentariu


    • #3
      La studioul la care lucrez eu sunt inconjurata numai de persoane foarte de treaba. Nu am avut nici un fel de inconvenient pana acum si sper sa nu am nici de acum incolo, ca tare mult conteaza si cum te intelegi cu persoanele din jurul tau si atmosfera de la job.

      Comentariu


      • #4
        Parerea mea este ca ti se raspunde cu aceeasi moneda (daca insisti), in sensul ca: daca iti vezi de treaba ta si esti corecta, clar nu se leaga nimeni de tine, trebuie sa intelegem ca persoanele care fac parte din acel staff, sunt oameni cu rabdare, calm si bun simt. Insa de multe ori sunt supusi unor presiuni mari din partea catorva persoane care sunt vesnic nemultumite.
        Ultima editare de Clara; 02.feb.2015, 05:00.

        Comentariu


        • #5
          M-am angajat de curand intr-un studio mare din Iasi, unde ma simt exact ca intr-o familie. Sa nu mai spun ca am parte si de rasfat, tot timpul avem prajiturele pe masa, iar la zile de nastere toate modelele primesc tort, flori si prajiturele din partea studioului. Personalul vorbeste tot timpul cu calm si rabdare, in felul acesta ma simt in largul meu si pot cere sfaturi fara a ma simti stinghera.

          Comentariu


          • #6
            Pana acum m-am inteles bine cu toata lumea.O singura data m-am contrazis cu casierita.Mie imi ieseau cam 2 milioane in plus.Saraca femeie,cu greu a reusit sa ma convinga ca o parte din din dolari erau din ziua precedenta.Eh,mi-am cerut scuze si i-am promis ca nu o sa mai fiu asa zurlie.

            Comentariu


            • #7
              Asa de mult personal are un studio?Woow,super tare!Inseamna ca fetele care lucreaza din studio nu mai au nici o grija doarece li se pune totul la dispozitie...asa da..mi-ar placea si mie:)

              Comentariu


              • #8
                Nici eu nu am avut nici o problema cu angajatii studioului in care lucrez, toata lumea este foarte draguta, amabila, dar in acelasi timp regulile sunt destul de stricte, tot pentru binele nostru in primul rand.
                Nu am nimic impotriva doamnei ce se ocupa de curatenie ce e ca un mic comandant si noi soldateii :D. Nu ai cum sa iesi din tura fara a face curatenie perfecta in camera, fapt pentru care atunci cand incepi programul gasesti toate curate, in ordine la locul lor.
                Doamnele casiera sunt si ele foarte dragute, atente, verifica de 2 ori de fata cu noi banutii, asistentele manager sunt mereu pe pozitii pentru a ne sari in ajutor cand avem nevoie, iar managerul is like a best friend :x.
                Ii iubesc si ma simt ca acasa atunci cand merg la munca, cee ce este foarte important pentru mine. Daca nu m-as simti bine la locul de munca, nu as putea merge acolo in continuare, mai ales in acest job. So...thx to all!

                Comentariu


                • #9
                  Wtf..asa mult personal?asta nu înseamnă că stiu prea multe persoane ce faci?

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Andrei85 Vezi post
                    Wtf..asa mult personal?asta nu înseamnă că stiu prea multe persoane ce faci?
                    Nu, Andrei. Trebuie sa tii cont ca toate aceste persoane care lucreaza si fac parte din echipa studioului ajuta modelele tot timpul. Sunt acolo atunci cand ele au nevoie de ajutor. Ele semneaza o clauza de confidentialitate atasata contractului, atunci cand vin la studio. Persoanele sunt selectionate cu atentie. In plus, atmosfera este una foarte placuta si...confidentiala intai de toate.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Bubu2014 Vezi post
                      Asa de mult personal are un studio?Woow,super tare!Inseamna ca fetele care lucreaza din studio nu mai au nici o grija doarece li se pune totul la dispozitie...asa da..mi-ar placea si mie:)
                      Intr-adevar, toate fetele au parte de training, suport si sfaturi, ori de cate ori au nevoie.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de Andrei85 Vezi post
                        Wtf..asa mult personal?asta nu înseamnă că stiu prea multe persoane ce faci?
                        Sunt asa de multe persoane fiindcă avem nevoie de ajutor profesional ca sa fim impecabile.Un studio profesionist te trateaza ca o printesa,te ia si te duce de acasa,te ajuta sa ai un machiaj profesionist,cand termini tura ai pe cineva care face curățenie pentru si in timpul serviciului ai ajutor mereu.eudaca am nevoie de sandale sau ulei si nu am nevoie decat sa le rog pe asistente.am inclusiv o fosta colega de liceu la make_up care mi-a dat emotii la inceput insa a fost super profesionista tipa.
                        Money Makes the World Go Round

                        Comentariu


                        • #13
                          Mda, eu unul nu prea sunt adeptul gastilor mari si nu prea imi place sa stie cineva ca eu ca barbat am tot felul de jucarii erotice si le folosesc pentru alti barbati, pana la urla ce pana mea sunt barbat >:P .Si asa sunt paranoic si am senzatia ca toata lumea stie ce fac, mereu stau cu frica sa nu afle prietenii sau mai stiu eu cine

                          Comentariu


                          • #14
                            Eu am lucrat intr-un studio acum cativa ani, era un studio mic cu cateva camere. Nu se asigura transport, make-up si personal pentru curatenie. Am avut o experienta la un moment dat cu un domn care lucra acolo si se cam dadea la mai toate fetele. Cel mai bine este, ca fata, sa lucrezi intr-un studio in care au acces numai persoanele de sex feminin. Acum am vazut ca mai toate studiourile promit acest lucru, personal feminin, ceea ce este ok daca se respecta acest lucru.

                            Comentariu


                            • #15
                              Orice studio mai are si pe cineva cu experienta mare in It, asta e un lucru foarte important sa nu iti moara calculatorul si sa stai blocata toata ziua din cauza asta, ca sa nu mai spun ca iti mai trebuie cate un soft instalat si daca tu ca model independent te duci la o firma de servicii it iti mai vad si aia domeniul de activitate.u de asta prefer sa lucrez la un studio, cand am nevoie de ceva cer si primesc, si cand termin cele 8 ore imi iau banii si poseta si plec acasa :D
                              Money Makes the World Go Round

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X