Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce parere aveti de Rich Girls?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce parere aveti de Rich Girls?

    Buna!! Imi puteti spune pareri despre studioul Rich Girls? Intentionez sa ma angajez acolo si vreau sa stiu daca cineva a mai lucrat sau ce a auzit.

  • #2
    Nici gând!

    Comentariu


    • #3
      am o amica care a lucrat acolo si....traineri,admini,manageri neseriosi..plus plati facute incomplet deci recomand sa NU!!!!

      Comentariu


      • #4
        Buna, Eu am mers doar la interviu in Ianuarie la studio Rich , m-am decis totusi sa raman la EleganceStudio . Nu sm avut probleme cu platile dar nici cu personalul . Sunt totusi stricti cu programul .

        Comentariu


        • #5
          Pfff am lucrat acolo o perioada si intr un final m am decis sa plec. Ideea e ca ai foarte multe amenzi, trebuie sa ti respecți turele la perfecție, sa nu întârzii la logare nici cinci minute(ceea ce in timp te stresează foarte tare, sa fii mereu pe graba mereu panicata ca iei vreo amenda). Trainerii si programul de training in sine este exagerat, esti obligată sa porți rochii alese de ei bijuterii si pantofi, 6 ore 45 cat esti online te presează sa stai numai in picioare pe tocuri. Pe lângă faptul ca îți iau 50% din ce faci, te mai usucă de bani si cu amenzile, mai îți cer si un milion pe luna asa zisa taxa de acces. Daca nu faci bani de pe la inceput slabe șanse sa ii mai intereseze de tine dupa. Modelele care fac bani au camera lor, daca tu esti in camera ei si ea vine la munca pe tura ei, te da afara, sa te mute in alta.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Xxbia Vezi post
            Buna!! Imi puteti spune pareri despre studioul Rich Girls? Intentionez sa ma angajez acolo si vreau sa stiu daca cineva a mai lucrat sau ce a auzit.
            Buna Xxbia, daca mai esti interesata de o colaborare cu Rich Girls Studios te asteptam la o cafea sa ne cunosti si sa-ti faci singura o parere. Ne poti contacta pe site-ul nostru sau ne poti contacta la numarul de telefon 0722.10.10.20.



            Postat în original de adrianalima Vezi post
            am o amica care a lucrat acolo si....traineri,admini,manageri neseriosi..plus plati facute incomplet deci recomand sa NU!!!!
            Buna Adrianaalima, avem o echipa foarte serioasa si profesionista,drept dovada sunt incasarile pe care modelele noastre le au si premiile pe care le-a primit studio-ul nostru (Best International Cam Studio, Best Training System, Best Live Cam Marketing Strategy, Best Female Webcam Model, Premium Queen si lista continua).
            Platile catre modelele noastre sunt facute complete si la timp. Nu am avut niciodata vreo plangere legat de plati sau de echipa.
            O rugam pe amica ta sa ne contacteze daca are vreo nelamurire.


            Postat în original de AlexandraConsta Vezi post
            Buna, Eu am mers doar la interviu in Ianuarie la studio Rich , m-am decis totusi sa raman la EleganceStudio . Nu sm avut probleme cu platile dar nici cu personalul . Sunt totusi stricti cu programul .
            Buna AlexandraConsta, iti multumim pentru feedback, intr-adevar punem accent pe programul modelelor pentru ca este un factor foarte important pentru a ajunge un model de top cu incasari de top.


            Postat în original de Cheryl Vezi post
            Pfff am lucrat acolo o perioada si intr un final m am decis sa plec. Ideea e ca ai foarte multe amenzi, trebuie sa ti respecți turele la perfecție, sa nu întârzii la logare nici cinci minute(ceea ce in timp te stresează foarte tare, sa fii mereu pe graba mereu panicata ca iei vreo amenda). Trainerii si programul de training in sine este exagerat, esti obligată sa porți rochii alese de ei bijuterii si pantofi, 6 ore 45 cat esti online te presează sa stai numai in picioare pe tocuri. Pe lângă faptul ca îți iau 50% din ce faci, te mai usucă de bani si cu amenzile, mai îți cer si un milion pe luna asa zisa taxa de acces. Daca nu faci bani de pe la inceput slabe șanse sa ii mai intereseze de tine dupa. Modelele care fac bani au camera lor, daca tu esti in camera ei si ea vine la munca pe tura ei, te da afara, sa te mute in alta.
            Buna Cheryl, in acest domeniu banii nu se fac usor, este nevoie de multa munca si implicare, din aceasata cauza poate sistemul nostru de training ti se pare exagerat, doar ca acest sistem da rezultate, iar modelele noastre au castiguri fabuloase. Sistemul nostru de training este foarte apreciat si recent am castigat premiul pentru Best Training System in cadrul unui eveniment international din industrie.
            Pentru noi fiecare model este important, indiferent de incasari si din aceasta cauza echipa Rich Girls isi sustine modelele pentru a avea castiguri cat mai mari.
            Iti dorim mult succes in tot ceea ce faci!

            Comentariu


            • #7
              Buna! Eu sunt Mina. Am sunat la Richgirls studio pentru stabilirea unui interviu.Mi a raspuns intr un final, domnisoara nu era pe langa telefon, gafaia cand mi a raspuns.*Spune -mi daca ai mai lucrat ca sa stiu cum sa te iau*, * singura conditie e sa ai peste 18 ani * ,* e un studio glamour*, putem stabili un interviu de la 13.00 la 18.00.Si a spus numele.de abia la sfarsitul conversatiei:Andreea. M a sunat cu o ora inainte de interviu sa ii confirm ca am sa vin la interviu.
              Am ajuns la destinatie, sediul de recrutare. Era o domnisoara slabuta si mica de inaltime care ne a intrebat daca avem treaba in acea cladire, i am.raspuns ca da si ne a poftit inauntru( voiam sa ma.duc pana la.Mega image dar daca ati venit haideti inauntru).In spatele.receptiei era un baiat cu sapca, am fost poftita in cubul de sticla de langa receptie. Am rugat o sa aprinda lumina acolo..era un pic intuneric.Ne a dat o fisa pe un clipboard pentru a completa: (Nume prenume,Varsta,Numar de telefon,Email).
              De unde am aflat de ei, Ce ne a atras in primul.rand la acest studio,Limba engleza: de la 1 la 5, Alte limbi straine.
              Disponibilitatea pentru programul de lucru: aveam de ales 8 ore pe zi sau 10 ore pe zi.
              Tura preferata : de la 6 la 14, 14-22 si 22-06.

              Comentariu


              • #8

                Nu stiu ce sa spun despre acest studio Rich Girl. Cunosc doar cateva detalii auzite de la o prietena de a mea care a colaborat cu ei si nu mi-a placut. Eu una m-am orientat catre Best Studio. Am ceva timp de cand lucrez acolo si castig destul de bine. Maria, managerul studioului ma ajuta mereu si parca imi da din enegia ei. Acum fiecare face cum stie. La cate studiouri sunt in Bucuresti, cu siguranta unul este potrivit pentru fiecare. :)

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de CristinaP Vezi post
                  Nu stiu ce sa spun despre acest studio Rich Girl. Cunosc doar cateva detalii auzite de la o prietena de a mea care a colaborat cu ei si nu mi-a placut. Eu una m-am orientat catre Best Studio. Am ceva timp de cand lucrez acolo si castig destul de bine. Maria, managerul studioului ma ajuta mereu si parca imi da din enegia ei. Acum fiecare face cum stie. La cate studiouri sunt in Bucuresti, cu siguranta unul este potrivit pentru fiecare. :)
                  Dupa experienta mea de la interviu,pot sa spun nu. Asta este doar parerea mea. Spre exemplu interviul meu a fot cu mai multe persoane.A venit alta fata care a preluat interviul,a venit Andreea cu care am vorbit la telefon. S -a asezat agitata pe.scaun,a inceput sa butoneze calculatorul si sa zica despre cum e videochatul.glamour.
                  Mi-a spus ca pot sa aleg ce sediu vrea doar daca au liber ture de dimineata acolo( am.ales eu tura de dimineata). Aici la.sediul de recrutare nu mai aveau locuri pe tura de dimineata.
                  Am intrebat de forma de colaborare,a zis ca se lucreaza cu drepturi de autor, daca modelul sta 1 an se ocupa ei de taxe( plata taxelor se face o data pe an) dar daca modelul pleaca mai devreme, ramane in sarcina modelului. Plata se face intr un cont deschis la ING atasat unui card Paxum care fiecare model il are.Am intrebat de makeup si se pare ca nu mereu se poate beneficia de makeup,makeup artistul lucreaza in 2 ture( o saptamana pe dimi,o saptamana pe dupa amiaza).Spalat si coafat se face la sediul lor, atat la sedinta foto cat si de fiecare data cand se intra in tura sau cand doreste modelul.
                  Se grabea sa ma programeze deja sedinta foto video pe saptamana viitoare( se uita pe calculator si vedea cand ne poate programa la sedinta foto video).
                  A zis ca tura de dimineata e cea mai ocupata, urmand tura de noapte apoi tura de dimineata. Mi-a a oferit o.carte de vizita.

                  Eu una am impartasit experienta mea de la interviu. Este doar parerea mea. :)

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu recomand. Prea multe batai de cap, prea multe reguli, nu ai voie sa faci nimic.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de AmelieSlade Vezi post
                      Nu recomand. Prea multe batai de cap, prea multe reguli, nu ai voie sa faci nimic.
                      Hei! Si eu am vrut la inceput sa ma duc la Rich Girl insa vazand parerile contra, ma mai gandesc :D Ce parere aveti despre BestStudio sau Models4Models?Daca aveti mai multe opinii despre alte studiouri, va rog sa mi le transmiteti. Ma ajuta mult! Multumesc! :*

                      Comentariu


                      • Skyler
                        Skyler comentat
                        Editarea unui comentariu
                        În nici un caz, experiențe proprii :) Îmi poți da dm dacă vrei mai multe detalii

                    • #12
                      Postat în original de CristinaP Vezi post

                      Hei! Si eu am vrut la inceput sa ma duc la Rich Girl insa vazand parerile contra, ma mai gandesc :D Ce parere aveti despre BestStudio sau Models4Models?Daca aveti mai multe opinii despre alte studiouri, va rog sa mi le transmiteti. Ma ajuta mult! Multumesc! :*
                      Best Studio, Models4Models si alte studiouri sunt printre primele din Bucuresti. Eu am avut o prietena care a lucrat la Best Studio si castiga foarte bine. Banuiesc ca i-a placut de a colaborat cu ei multi ani. Nici Models4Models nu e rau. E mai mult pentru fete care lucreaza pe site-uri Freemium, insa unele castiga bine tare si acolo. Stiu ca la BestStudio, Maria, managerul studioului,se axeaza foarte mult pe LiveJasmin, iar la Models4Models, Evelina, managerul studioului, se axeaza pe Stripcht dar si pe LiveJasmin. Acum sper sa nu gresesc. Sincer ambele studiouri unt bune, nu as sti nici eu unde sa ma duc, dapai tu :)))

                      Comentariu


                      • #13
                        Cred ca cel mai important este sa te intelegi bine cu echipa, sa ai oameni acolo pe care te poti baza si sa simti ca ai sprijin moral in permanenta....cat despre numele studioului, prea putin conteaza ca asa toti putem incerca sa facem reclama.Suma de bani pe care o faci depinde doar de tine si de cat de tare asculti de sfaturile celor din jur.

                        Comentariu


                        • #14
                          Postat în original de AmelieSlade Vezi post
                          Cred ca cel mai important este sa te intelegi bine cu echipa, sa ai oameni acolo pe care te poti baza si sa simti ca ai sprijin moral in permanenta....cat despre numele studioului, prea putin conteaza ca asa toti putem incerca sa facem reclama.Suma de bani pe care o faci depinde doar de tine si de cat de tare asculti de sfaturile celor din jur.
                          Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste suportul moral, mediul in care lucrezi si echipa din care faci parte. Am auzit foarte multe fete spunand ca nu a facut bani din cauza aia, ca nu m-au ajutat, ca nu mi-au explicat, ca nu mi-au tastat etc Nu spun ca toate studiourile sunt la acelasi nivel, ca as minti, fiecare se diferentiaza prin ceva anume, insa uneori se exagereaza si se da vina pe studio.Sunt intradevar studiouri care isi fac reclama si te astepti sa fie wow, si defapt nu e asa din multe puncte de vedere.
                          Important este sa fii tu cum trebuie ambitioasa si sa muncesti, sa ceri sfaturi si sa primesti ajutor. Din experienta mea de pana acum un procentaj mare il detii tu, ma refer stric la incasari. Asta inseamna ca depinde de atitudinea ta iar restul suportului ar trebui sa vina de la echipa din studio.

                          Comentariu


                          • #15
                            Postat în original de Cheryl Vezi post
                            Pfff am lucrat acolo o perioada si intr un final m am decis sa plec. Ideea e ca ai foarte multe amenzi, trebuie sa ti respecți turele la perfecție, sa nu întârzii la logare nici cinci minute(ceea ce in timp te stresează foarte tare, sa fii mereu pe graba mereu panicata ca iei vreo amenda). Trainerii si programul de training in sine este exagerat, esti obligată sa porți rochii alese de ei bijuterii si pantofi, 6 ore 45 cat esti online te presează sa stai numai in picioare pe tocuri. Pe lângă faptul ca îți iau 50% din ce faci, te mai usucă de bani si cu amenzile, mai îți cer si un milion pe luna asa zisa taxa de acces. Daca nu faci bani de pe la inceput slabe șanse sa ii mai intereseze de tine dupa. Modelele care fac bani au camera lor, daca tu esti in camera ei si ea vine la munca pe tura ei, te da afara, sa te mute in alta.
                            Am auzit si eu ca sunt amenzi mari la Rich Girl. Am mai auzit multe povesti precum ca unui model i s-a facut rau, gen stat nu stiu cate ore online, iar trainerii nu au lasat-o sa plece acasa. i-au zis sa se duca sa doarma intr-o camera si apoi sa revina online. De fazele cu banii, eu una am auzit ca de vrei sa renunti, nu iti mai dau niciun ban. Acum nu stiu ce sa zic. Eu una lucrez la Charm Studio si chiar sunt multumita.

                            Comentariu

                            #2 Charm Studio - Banner

                            Adună

                            Lovense

                            Adună
                            Procesare...
                            X