Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care internet este mai bun?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care internet este mai bun?

    Am net de la rds fiberlink 1000+ foarte bun si mai vroiam inca un abonament dar la rds nu ai voie decat unu per locatie.
    mi am bagat de la telekom dar e varza o sa renunt.
    deci ce internet fibra optica imi recomandati va rog :

  • #2
    de ce ai nevoie de 2 furnizori de internet, plus ca la rds ai cea mai mare viteza.oricum nici un provider nu iti garanteaza viteza ca home user, doar daca optezi pentru varianta bussiness.

    dar in general in zonele bune nu ai nevoie de bussiness fiberlink 1000 e cel mai bun internet din ro iar tu pt streaming mai mult de 20 de mega upload nu o sa treci niciodata , acum depinde si ce router ai tu poate din cauza lui ai probleme , sau cablajul , prizele , mufele . placa de retea a pc ului , toate conteaza.

    Comentariu


    • #3
      Am 2 pc uri pe unu aveam fiberlink cu router fiber home dar mi lau strucat inlocuindu mi l cu router huawei si numai am trafic numai e la fel...
      si la al doilea pc am avut telekom dar e prost
      ce sa fac

      Comentariu


      • #4
        Hey! Poti inchiria un router premium de la rds pentru 5 lei pe luna in plus la abonament, sau iti poti cumpara tu un router foarte bun la pretul de 200 de lei(dar trebuie sa ai pe cineva care sa te ajute sa il instalezi, gasesti anunturi suficiente pe net). In orice caz, netul de 1000 de la rds iti tine si 4 calculatoare in acelasi timp.
        Poti baga doua cabluri de internet in router, adica nu ai nevoie de router prea bun, conexiunea fiind prin cablu, sau poti sa iti iei un router mai bun si sa ai cablu + WIFI.

        Comentariu


        • #5
          Cine ma ajuta exact momentan
          am un internet orange care e fibra 1000mbps (daca folosesc obs mfc 15500mkbs sta in rosu deci nu merge

          am un internet fiberhome 1gbs fibra am avut ont fiber home mergea perfect obs cb 15500mkbs ) ma mancat in fund mi a schimbat aparatul cu ont huawei si numai am trafic etc

          Ce sa fac 1.cine are digi buisiness fibra optica etc... sa ma ajute daca are cineva pe 2 pc uri cu router cisco etc...
          2. Sa schimb aparatul huawei sa iau un router cisco?
          3. Nustiu ce sa fac numai merge nimic...

          Comentariu


          • #6
            Banuiesc ca este Huawei de la Digi. Da cu multe modele au fost probleme. N-ar fi rau sa-l schimbi, poate te lipesti de un ZTE F618. La acest terminal automat trebuie si router pt 2 PC.

            Sau ceri la DIGI ca acel Huawei sa ti-l puna in mod bridge si la el legi un router Gigabit bun. Nu neaparat Cisco, de ex Asus RT-AC66U.

            Comentariu


            • #7
              Am renuntat la abonament si am bagat un singur abonament digi si am gpon fiberhome iar
              1000mbps

              Comentariu


              • #8
                Bun, router ai luat?

                Comentariu


                • #9
                  Cel mai bun internet nav banda garantata 1gbps extern 150euro plus tva pf sau pe business
                  sau digi business 150mpbs garantat doar europa 65e plus tva sau 300mbps garantat doar europa 85 e plus tva
                  am rezolvat
                  netul conteaza 80% 10%pc foarte bun 10% investitia in tine si camera aranjamente...etc.

                  trafic emiti 4k etc.. multe situri

                  Comentariu


                  • #10
                    Buna cum ai reusit sa schimbi routerul de la digi adica acel ont? Pot face cerere sa mi.l schimbe? Am un ont huawei si intradevar nu prea am trafic

                    Comentariu


                    • #11
                      Pei teoretic nu poti (e bataie de cap ca sa il schimbi)
                      iati banda garantata pf. 90mbps
                      sau business 300mbps 85e plus tva la digi si e gata ai terminat .

                      Comentariu


                      • #12
                        Dar ti.au dat si alt router? Sau ai putea sa imi spui te rog ce model de router ai? Scrie pe spatele lui exact

                        Comentariu


                        • #13
                          Imi daduse un gpon huawei dar nu e bun si am facut ceva sa il schimbe ca altfel nu se poate
                          si am gpon fiberhome

                          Comentariu

                          #2 Charm Studio - Banner

                          Adună

                          Lovense

                          Adună
                          Procesare...
                          X