Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC ?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC ?

    Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC , am incercat cu visit x splitter si cand intru pe obs nu mai imi apare camera pe mfc

  • #2
    Postat în original de adelle. Vezi post
    Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC , am incercat cu visit x splitter si cand intru pe obs nu mai imi apare camera pe mfc
    buna
    uite la video asta si daca ceva nu e clar intreaba si va respond

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    succes

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de arabu1988 Vezi post
      buna
      uite la video asta si daca ceva nu e clar intreaba si va respond

      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


      succes
      Buna. Aceiasi problema o am si eu. In filmulet-ul pus de tine nu explica cum sa pui si un al cod dupa alt site,decat dupa cb. Nu imi explic unde pun si al doilea cod generat de mfc 😐

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de July Vezi post
        Buna. Aceiasi problema o am si eu. In filmulet-ul pus de tine nu explica cum sa pui si un al cod dupa alt site,decat dupa cb. Nu imi explic unde pun si al doilea cod generat de mfc 😐
        buna nu poti sa fac streaming pe 2 situr in acelasi timp pe obs

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de arabu1988 Vezi post
          buna nu poti sa fac streaming pe 2 situr in acelasi timp pe obs
          Ok,si cum procedez in felul asta?
          Pun camera pe manycam,manycam-ul pe obs ca sa il pot folosi pe cb,iar pe mfc folosesc many cam-ul?
          Intreb deoarece am vazut caci si mfc-ul are optiune pt obs,si as fi vrut sa folosesc si acolo.Sau sunt doua obs-uri diferite,ca nu mai inteleg nimic? :-S

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de July Vezi post
            Ok,si cum procedez in felul asta?
            Pun camera pe manycam,manycam-ul pe obs ca sa il pot folosi pe cb,iar pe mfc folosesc many cam-ul?
            Intreb deoarece am vazut caci si mfc-ul are optiune pt obs,si as fi vrut sa folosesc si acolo.Sau sunt doua obs-uri diferite,ca nu mai inteleg nimic? :-S
            nu obs e unu singur si nu poti sa disches sau sa fac streaming pe 2 obsu-r decat prin splitter ca manycam pe site manycam si pe obs manycam

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de adelle. Vezi post
              Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC , am incercat cu visit x splitter si cand intru pe obs nu mai imi apare camera pe mfc
              click dreapta pe obs-> properties. la casuta target, dupa ghilimele, apesi tasta space(spatiu) -multi. link mai jos:
              https://www.youtube.com/watch?v=wd5VMok32S:

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de adelle. Vezi post
                Cum pot sa folosesc obs pe CB si sa intru si pe MFC , am incercat cu visit x splitter si cand intru pe obs nu mai imi apare camera pe mfc
                buna, poti transmite pe doua obs uri diferite dar trebuie sa faci setarile manual, adica trebuie sa sa bagi tu streamkey ul si url ul. la source ramane la fel, nu se face nici o schimbare. sper sa ti fie de ajutor

                Comentariu


                • #9
                  sal, trebuie sa deschizi doua obs uri. unul cu profil de chaturbate si al doilea cu profil de mfc. dar cheia de stream trebuie pusa manual de fiecare data, din settings->stream.

                  Comentariu


                  • #10
                    Ce specificatii la pc sunt necesare pentru utilizarea a 2 siteuri prin OBS ? La bitrate daca sunt deschise 2 aplicații OBS trebuie scăzut? De ex eu folosesc 10 000 .

                    Comentariu


                    • #11
                      Ca sa folosesti OBS pe doua siteuri in acelasi timp ai nevoie de doua camere web. Solutia asta iti ofera si calitate foarte buna. OBS prin Stream Key-ul pe care il bagi poate trimite semnal numai catre un singur site. Nu conteaza ce splitter folosesti cat timp OBS va trimite streamul intr-un singur loc. Ca sa faci pe ambele siteuri cu OBS, deschizi o instanta de OBS si adaugi prima camera si stream key-ul si RTMP de pe primul site. Apoi deschizi alta instanta de OBS si adaugi a doua camera cu stream key-ul si RTMP de pe al doilea site. Apoi dai start stream si pe un OBS si pe celalalt, astfel fiecare OBS trimite in locuri diferite streamul tau.

                      Exista si o alta variante in care poti folosi un singur OBS si o singura camera pentru cate siteuri permit OBS. Aici va trebui sa setezi in PC-ul tau un RTMP NGNX server unde vei adauga toate adresele RTMP de la siteuri catre care vrei sa trimiti streamul. E putin mai complicata metoda asta.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de MPHCOM Vezi post
                        Ca sa folosesti OBS pe doua siteuri in acelasi timp ai nevoie de doua camere web. Solutia asta iti ofera si calitate foarte buna. OBS prin Stream Key-ul pe care il bagi poate trimite semnal numai catre un singur site. Nu conteaza ce splitter folosesti cat timp OBS va trimite streamul intr-un singur loc. Ca sa faci pe ambele siteuri cu OBS, deschizi o instanta de OBS si adaugi prima camera si stream key-ul si RTMP de pe primul site. Apoi deschizi alta instanta de OBS si adaugi a doua camera cu stream key-ul si RTMP de pe al doilea site. Apoi dai start stream si pe un OBS si pe celalalt, astfel fiecare OBS trimite in locuri diferite streamul tau.

                        Exista si o alta variante in care poti folosi un singur OBS si o singura camera pentru cate siteuri permit OBS. Aici va trebui sa setezi in PC-ul tau un RTMP NGNX server unde vei adauga toate adresele RTMP de la siteuri catre care vrei sa trimiti streamul. E putin mai complicata metoda asta.
                        Merge sa folosest si un singur webcam cu soft de spliter iar in obs selectezi ca webcam splitterul , si deschizi obs pentru fiecare site unde modifici streamkey si url . Te cam complici sa folosesti 2 webcamuri sa stai sa le aranjezi pe fiecare in parte.

                        Comentariu

                        #2 Charm Studio - Banner

                        Adună

                        Lovense

                        Adună
                        Procesare...
                        X