Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce procentaje ofera site-urile modelelor de videochat

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce procentaje ofera site-urile modelelor de videochat

    De cele mai multe ori ,suntem triste si imbufnate atunci cand auzim cat plateste un membru pe site-urile de videochat, si cat primim noi de fapt.Trebuie luat in considerare si faptul ca un site de videochat nu e doar o adresa de internet unde intri si faci bani.

    Din banii pe care membrul ii plateste, site-ul opreste o mare parte din bani pentru a-si acoperi cheltuielile de procesare a platilor , cheltuielile cu servere , personal , promovare si publicitate . Desigur aceste companii care urmaresc si profitul , o parte din aceste sume vor ajunge si in conturile lor , asa cum este normal. :D

    Fiecare site in parte acorda asadar comisioane diferite din incasarile generate de un model . Acestea pot varia intre 20 si pana la 65%.


    Jasmin ofera un comision intre 30-65 % din veniturile generate .

    Exista si alte oportunitati de a genera venituri , altele decat show-urile private , menite sa rotunjeaza castigurile tale , optiuni precum : fan club , snapshots , recorded video , fiind extrem de utile in acest sens .

    LiveJasmin si reteaua AWEmpire au o reputatie impecabila , platesc intotdeauna la timp , niciodata cu intarziere . Sistemul de plati este organizat in doua perioade : 1-15 ale lunii , respectiv 16-30 ale lunii . Pentru fiecare perioada de plata iti vei primi banii 25 de zile mai tarziu . De exempu , ceea ce castigi intre 1 si 15 ianuarie vei incasa efectiv (iti vor fi transferati banii) pe 10 februarie .





    LivePimpin ofera un comision (mediu) de 45 % din veniturile generate.

    -fii atenta caci pe acest site sunt promotii periodice, si concursuri pentru cel mai frumos costum sau top 100 modele unde premiile ajung si la 1000 $ pentru locul 1
    -tot aici poti face recomandari membrilor printr-un link de pe pagina ta, si daca devin membri LivePimpin vei primi un bonus fix de 10 $, si in plus poti sa mai primesti inca 20 %din ceea ce cheltuie acel membru cu tine pe site.
    -In functie de cat de mult castigi iti poti mari si procentajul astfel :
    $0 - $1,499 = 25% comision
    $1,500 - $2,999 = 30% comision
    $3000 and more = 35% comision


    IsLive ofera un comision (mediu) de 20 % din veniturile generate.


    MyFreeCams ofera un comision (mediu) de 50 % din veniturile generate , iar tarifele practicate sunt in jurul a $6 / minut . Matematic asta inseamna aproximativ $3.6 pentru fiecare minut de show privat , sau cu aproximatie $216 pe ora .


    -Acest site este unul din cele mai bine platite de pe piata
    ImLive ofera un comision (mediu) de 30 % din veniturile generate .


    XLoveCam ofera un comision (mediu) de 40-45 % din veniturile generate.


    -Acest site are propria optiune de translate asa ca poti discuta lejer cu membri in engleza, franceza sau spaniola de ce nu.


    Flirt4Free ofera un comision (mediu) de 25 % (poti ajunge si la 31 % daca lucrezi la un studio cu vechime )din veniturile generate.


    Streamate ofera un comision (mediu) de 30 % din veniturile generate.


    AdultWork ofera un comision (mediu) de 65 % din veniturile generate .


    -pe acest site o galerie foto completa este un atuu
    -pe langa privat mai ai si optiunea de phone chat sau sms chat


    BongaCams ofera un comision (mediu) de 40 % din veniturile generate.


    -Pe acest site trebuie sa fiti atente deoarece unii membri practica chargeback, asta daca nu respectati dorinta membrului care va plateste tips sau va ia in privat.Unii membri desi sunt multumiti de show-ul oferit recurg la aceste tertipuri din viclenie


    PeekShows ofera un comision (mediu) de 40 % din veniturile generate .

    -e foarte important sa stiti ca banutii care va apar voua pe acest site sunt banutii vostri, acestia nu se mai impart cu studioul la care lucrati


    Visit-X ofera un comision (mediu) de 35 % din veniturile generate .


    EuroLive ofera un comision (mediu) de 50 % din veniturile generate.

    -e foarte important sa stiti ca banutii care va apar voua pe acest site sunt banutii vostri, acestia nu se mai impart cu studioul la care lucrati;


    Chaturbate ofera un comision (mediu) de 50 % din veniturile generate.




    PLATA se face la zi sau la perioada (la 2 saptamani sau lunar)pe aceste site-uri.Platile sunt efectuate prin Payoneer, Transfer Bancar, Paxum, Cec Bancar.

    Modelele trebuie sa tina cont si de cerintele membrilor, sa fie corecte in a respecta cererile acestora atunci cand dau un tips (de exemplu tips pentru dans) -cererea trebuie respectata altfel membrul poate sa faca chargeback (Bonga si X-Hamster) si sa dea un coment negativ modelului, iar asta poate afecta traficul acesteia.

  • #2
    Va invit sa adaugati si voi,oricum lista e lunga nu e asa?facem si partea 2 a postului !!! :P:P:P

    Comentariu


    • #3
      Money Makes the World Go Round

      Comentariu


      • #4
        Pe Islive cum e?nu am lucrat prea mult desi am de ceva timp cont pe el.nu prea mi se pare ca e trafic,iar interfata e cam ciudatica nu vi se pare?

        Comentariu


        • #5
          Mie mi se pare.ok site-ul însă intradevar nu e prea reusita interfata.

          Comentariu


          • #6
            Nu am cont pe site-ul asta, dar am auzit de el de la o prietena, care este multumita de el.

            Comentariu


            • #7
              FrancoLive ofera cam 40 % din incasari.

              Comentariu


              • #8
                Cam4House by Cam4 nu opreste comision- tot ce faci pe site este al tau si primesti si salariu, asigurare medicala, training gratuit, bonusuri de performanta. Sunt noi pe piata din Bucuresti si vin cu o abordare noua asupra conceptul de online model. Pentru persoanele interesate 0746547349 sau email : cam4elite@cam4.com

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Elli Vezi post
                  Cam4House by Cam4
                  Te doare mintea ! Nu asa se face reclama ! Da deh e afacerea voastra voi stiti ce faceti si la cata prostie e pe piata nu m-ar mira sa vina o gasca de fatuci sa va caute in urma spam-ului asta peste tot!
                  Live Cams | Live Sex |

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu vad ce e gresit in a oferi informatii cum face toata lumea. Este simplu , cei de la CAM4HOUSE nu opresc comision ca toate studiourile. Tot ce face modelul pe site-ul CAM4 ii revine.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de styl
                      Eu mai am un pic si inebunesc de tot,le dau cate 10 zile BAN, asta e tot ce pot sa fac din pacate......aici,la mine au BAN pe IP!
                      Scuza-ma styl..dar de ce atata " e spam , e spam" Nu inteleg de ce trebuie sa primeasca cineva BAN doar pentru ca lucreaza undeva si isi exprima parerea. Fiecare din modelele de pe acest forum vine cu detalii despre locul unde a lucrat sau lucreaza si nu e Spam. Cum apare Cam4 imediat Spam. Daca eu sau oricine altcineva vrea sa vad despre ce este vorba cu acest CAM4HOUSE, de ce sa nu primeasca informatii? Va este frica ca vin cu lucruri mai bune ca voi?! E de prost gust atitudinea asta.

                      Comentariu


                      • #12
                        Si ce spam am facut eu?! Am zis ca ma intereseaza sa obtin informatii despre Cam4house la fel cum ma intereseaza si despre alte studiouri. Nu vad nimic gresit in a intreba pe cineva despre o locatie si cu ce vin in plus. Este simplu dar multumesc pentru raspunsul tau. :)

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de styl
                          stai si tu pe dreapta 10 zile pentru SPAM!
                          Nustiu de ce dar maine presimt un nou user care lauda in sus si in jos cat de bun este studioul (sau ce o fi ) respectiv #:-S
                          Live Cams | Live Sex |

                          Comentariu


                          • #14
                            Ofera informatii despre un loc . Daca e ok sau nu ramane la decizia modelelor.. sunt atatea persoane pe forum care scriu despre diferite studiouri si nu la sectiunea de anunturi.

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu am incercat pe Francolive dar 40% e cam mult cand nu ai o zi buna.. Cu cam4 , ma descurc ok pentru ca nu opresc comision asa ca indiferent de zi... tot castigi ceva

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X