Studio Models4models Bucuresti

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Best studio

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de CristinaP Vezi post

Cu siguranta nu esti vreun critic de opera literara, fara suparare, insa nu ma deranjeaza. Cu siguranta toata lumea greseste, atat verbal cat si prin anumite fapte. Eu nu fac reclama, pur si simplu imi spun opinia. Daca unele fete aleg sa mearga la Best Studio sau la oricare alt studio, este decizia lor. Pana la urma fiecare se duce unde considera :) Pentru mine acest studio s-a potrivit. Nu stiu, sincer, daca lucrezi in domeniu sau doar doresti sa te afirmi putin. In fond sunt n studiouri care fac reclama. Sunt foarte multe fete aflate in situatia mea care nu au o stabilitate financiara buna, sau isi doresc anumite lucruri si nu le pot avea, sau diverse situatii. Fiecare vine cu povestea sa. Nu cred ca face cineva asta pentru " placerea sexului", ci pur si simplu pentru faptul ca doreste sa evolueze. " Se merita" sa lucrezi in videochat, insa fiecare alege ce doreste :D . Te pup :)))
    termina cu vrajeala ca stii foarte bine despre ce vorbesc, nu esti model si nici nu e povestea ta .
    Ultima editare de Chillyourheart; 01.mai.2020, 14:10.

Comentariu

Postat în original de CristinaP Vezi post
      Mie mi-a placut mereu sa imi dau interesul in ceea ce priveste munca mea, indiferent de job. Am inceput sa muncesc de la varsta de 18 ani.Chiar nu mi-am dorit sa le cer bani parintilor, deoarece nu aveau nici pentru ei. Eu sunt din Constanta. Mi-am cautat de munca, tocmai pentru a nu mai depinde de nimeni. Am lucrat o vreme la o terasa din oras, ospatar, pe un salariu de 1.000 de lei plus ce imi mai lasau clientii. Chiar si asa banii nu imi ajungeau. Trebuia sa ii ajut si pe ai mei, sa ma si intretin, plus ca imi doream sa ma mut singura. Aveam un program de 12 ore, eram mai mereu obosita si dupa atatea ore de munca cu siguranta nu aratam asa cum mi-as fi dorit. Am cautat sa ma angajez tot in Constanta, insa intr-un alt domeniu. Ce este nou nu ma sperie! Auzisem de videochat! Aveam si eu cateva prietene care lucrau, insa erau foarte discrete. Ma bucura faptul ca sunt putin mai deschisa si ca inteleg limba engleza. M-am angajat la un studio din Constanta numit Mega Girls Studio. Mi-a atras atentia faptul ca pot ajunge la un procentaj de 80%.Nu am lucrat foarte mult la acest studio, insa am reusit sa imi strang cativa bani si m-am mutat in Bucuresti.
      Aici in Bucuresti am cautat pe Forum videochat si am ales studioul Best Studio.Mi-a placut tare mult de manageul studioului, Maria, de energia ei si de modul ei de a se face respectata in randul modelelor. Am facut conostinta cu cel mai bun model din studio, BlueLexyEyes si asta m-a incurajat mult. Ma simt foarte bine, sunt in sfarsit independenta, si ma bucura faptul ca lucrez pe un singur site. Ma face sa ma ambitionez mai mult si sa castig mai mult daca as fi stat pe mai multe conturi. Acum pot sa spun ca am reusit sa ma intretin, imi ajut parintii si imi strang bani pentru o masina. Chiar am foarte multe planuri! Daca mai sunt fete care au nevoie de bani,va incurajez sa va angajati in videochat. Chiar se merita! Eu una am facut acest pas si pot spune ca m-am schimbat enorm atat fizic cat si mental. Va pup, fetelor!

Poate la Best Studio este mai bine din anumite puncte de vedere decat la Rich Girl. Prea multe reguli acolo si majoritatea modelelor pleaca.

Comentariu

Postat în original de Minna Vezi post

Poate la Best Studio este mai bine din anumite puncte de vedere decat la Rich Girl. Prea multe reguli acolo si majoritatea modelelor pleaca.
        Am sunat la Richgirls studio pentru stabilirea unui interviu.Mi a raspuns intr un final, domnisoara nu era pe langa telefon, gafaia cand mi a raspuns.*Spune -mi daca ai mai lucrat ca sa stiu cum sa te iau*, * singura conditie e sa ai peste 18 ani * ,* e un studio glamour*, putem stabili un interviu de la 13.00 la 18.00.Si a spus numele.de abia la sfarsitul conversatiei:Andreea. M a sunat cu o ora inainte de interviu sa ii confirm ca am sa vin la interviu.
        Am ajuns la destinatie, sediul de recrutare. Era o domnisoara slabuta si mica de inaltime care ne a intrebat daca avem treaba in acea cladire, i am.raspuns ca da si ne a poftit inauntru( voiam sa ma.duc pana la.Mega image dar daca ati venit haideti inauntru).In spatele.receptiei era un baiat cu sapca, am fost poftita in cubul de sticla de langa receptie. Am rugat o sa aprinda lumina acolo..era un pic intuneric.Ne a dat o fisa pe un clipboard pentru a completa: (Nume prenume,Varsta,Numar de telefon,Email).
        De unde am aflat de ei, Ce ne a atras in primul.rand la acest studio,Limba engleza: de la 1 la 5, Alte limbi straine.
        Disponibilitatea pentru programul de lucru: aveam de ales 8 ore pe zi sau 10 ore pe zi.
        Tura preferata : de la 6 la 14, 14-22 si 22-06.

Comentariu

Dupa experienta mea de la interviu,pot sa spun nu. Asta este doar parerea mea. Spre exemplu interviul meu a fost cu mai multe persoane.A venit alta fata care a preluat interviul,a venit Andreea cu care am vorbit la telefon. S -a asezat agitata pe.scaun,a inceput sa butoneze calculatorul si sa zica despre cum e videochatul.glamour.
          Mi-a spus ca pot sa aleg ce sediu vrea doar daca au liber ture de dimineata acolo( am.ales eu tura de dimineata). Aici la.sediul de recrutare nu mai aveau locuri pe tura de dimineata.
          Am intrebat de forma de colaborare,a zis ca se lucreaza cu drepturi de autor, daca modelul sta 1 an se ocupa ei de taxe( plata taxelor se face o data pe an) dar daca modelul pleaca mai devreme, ramane in sarcina modelului. Plata se face intr un cont deschis la ING atasat unui card Paxum care fiecare model il are.Am intrebat de makeup si se pare ca nu mereu se poate beneficia de makeup,makeup artistul lucreaza in 2 ture( o saptamana pe dimi,o saptamana pe dupa amiaza).Spalat si coafat se face la sediul lor, atat la sedinta foto cat si de fiecare data cand se intra in tura sau cand doreste modelul.
          Se grabea sa ma programeze deja sedinta foto video pe saptamana viitoare( se uita pe calculator si vedea cand ne poate programa la sedinta foto video).
          A zis ca tura de dimineata e cea mai ocupata, urmand tura de noapte apoi tura de dimineata. Mi-a a oferit o.carte de vizita.

Eu una am impartasit experienta mea de la interviu. Este doar parerea mea. :)

Comentariu

Heii! Am avut si eu o prietena care a lucrat la Best Studio. Mi-a zis ca i-a placut acolo si castiga de ajuns cat sa se intretina. bine, acum are familia ei, nu mai lucreaza,insa stiam de la ea ca face bani la Best Studio. Mereu cand ieseam in oras cu ea venea imbracata la moda, isi comada numai chestii scumpe. Cred ca ma simteam putin inferioara ei :)))) Mai ales ca am incercat si eu la Studio 20 din Bucuresti si am mers la interviu, dar nu pot sa spun ca m-au dat gata. Acum poate gresesc eu.
            Din ce vad pe Forum, Best Studio si inca cateva , se afla printre primele studiouri bune din Bucuresti.

Comentariu

Postat în original de DennyY Vezi post
              Heii! Am avut si eu o prietena care a lucrat la Best Studio. Mi-a zis ca i-a placut acolo si castiga de ajuns cat sa se intretina. bine, acum are familia ei, nu mai lucreaza,insa stiam de la ea ca face bani la Best Studio. Mereu cand ieseam in oras cu ea venea imbracata la moda, isi comada numai chestii scumpe. Cred ca ma simteam putin inferioara ei :)))) Mai ales ca am incercat si eu la Studio 20 din Bucuresti si am mers la interviu, dar nu pot sa spun ca m-au dat gata. Acum poate gresesc eu.
              Din ce vad pe Forum, Best Studio si inca cateva , se afla printre primele studiouri bune din Bucuresti.
              Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste studiourile de Videochat din Bucuresti. Sunt cateva in top pe langa Best Studio, Charm Studio, Models4Models si multe altele. Si eu lucrez in domeniu insa nu am sa dau numele studioului :D, oricum e in top ca sa spun asa. Fosta colega mea de camera a colaborat cu Best Studio, sau mai colaboreaza. Eram pe vremea liceului cand ea spune ca vrea s faca videochat pentru ca se fac bai multi.Abia astepta sa temine a 12-a si sa se angajeze. Nu prea i-a placut cartea :)) ce-i drept, insa ma bucur pentru ea. Acum este realizata din ce am inteles. Vorbim foarte rar. Este casatoria si are familia ei acum.Ma bucur pentru ea sincer si cred ca BestStudio si-a pus amprenta supra veniturilor ei.
              Ei, bine...nici eu nu ma plang,doamna juta ca ma descurc cu toate. Mi-au murit laudatorii :)))

Comentariu

Eu una ma simt foarte bine la Best Studio. Chiar sunt misto oamenii de aici. Nu ma plictisesc niciodata sau sa vin fara chef de munca indiferent ca mai sunt zile si zile. Mereu se gaseste cineva sa imi ridice moralul. Acum fiecare cum stie mai bine. Eu imi doresc sa fie bine tuturor!

Comentariu

Eu colaborez cu studioul de videochat din Bucuresti Models4Models, insa am o amica care lucreaza cu cei de la Best Studio. Mi-a zis ca se simte super bine in colaborarea cu ei si mereu modelele sunt incurajate de catre manegera studioului.

Comentariu

hei, fetelor! am citit si eu cate ceva despre BestStudio, am vazut ca au locatia pe Soseaua Mihai Bravu.cred ca au foarte multe fete acolo, ma gandesc eu. stiti daca ofera vreun bonus la interviu?as fi si eu curioasa plus ca m-ar fi de folos la inceput :)

Comentariu

Lovense

Adună
                    Procesare...
                    X