Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Studiouri de videochat serioase din Iasi

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Studiouri de videochat serioase din Iasi

    Salut. Ma numesc Cezara, sunt din Iasi si am facut videochat de acasa timp de 2 ani. Din motive subiective insa nu mai pot continua. As vrea sa incep sa merg la un studio dar nu stiu la care sa ma opresc... am auzit de la cunostinte lucruri de bine despre Lucky Studio... Oricum, daca e cineva care a lucrat sau lucreaza la Heylux, Preziosa, Vivadiva, Sugar Studio, Vixen Studio, Night Whisper, Preziosa, Reina Studio, Paradiz, Atlantic Studio, sau 2 Lips Studio sau alte studiouri as aprecia cateva sfaturi dar sa fie un studio serios. Merci anticipat. :)

  • #2
    E destul de cool la Lucky, ca sunt numai fete acolo si te simti in siguranta in felul asta. Asta mi-a spus o colega de facultate, ca ea lucreaza acolo si suntem prietene bune. Ea isi primeste toti banii la sfarsitul fiecarei zile si asa are tot timpul bani la dansa. De asta sunt un pic invidioasa pe dansa, ca eu ma descurc mai greu �� Dar na, ce sa zic, ca model de videochat poti sa scoti o gramada de bani, mai ales daca te tii de jobul asta, ca in Iasi e cam cel mai avantajos, parerea mea. Tu faci cum crezi, dar zic si eu ca merita incercat. Si eu vreau sa ma angajez in videochat si stiu ca o sa merg sigur la Lucky, ca e cel mai mare studio din Iasi. Ca mi se pare normal sa-l aleg pe cel mai bun daca fac jobul asta.

    Comentariu


    • erikasz
      erikasz comentat
      Editarea unui comentariu
      Salut am eu o oferta pentru tine

  • #3
    Buna,ce parere aveti despre acest studio? http://www.xpink.ro

    Comentariu


    • #4
      buna! n-avem nici o parere...dar promit ca vom face thread separat pentru reclame ;)(if you know what I mean...)

      Comentariu


      • #5
        Exact ca Oana, si eu de ceva vreme tot de acasa lucrez, am ajuns la concluzia ca e mai bine asa. Daca iti mergea bine de acasa, nu ai putea sa inchiriezi o garsionera si sa faci pe cont propriu de acolo. Acum e vara preturile la chirie s-au dus in jos.

        De la Lucky Studio am 2 prietene care au lucrat. De Silhouette nu stiu mare lucru. La Studio9 am avut o prietena care a lucrat pana acum recent si a plecat multumita de acolo. Eu zic sa incerci singura, macar sa mergi la interviuri sa vezi exact cum arata studiourile si cum sunt oamenii. Doar asa iti poti face o parere obiectiva!

        Comentariu


        • #6
          E destul de cool la Lucky, ca sunt numai fete acolo si te simti in siguranta in felul asta. Asta mi-a spus o colega de la mine de la litere, ca ea lucreaza acolo si suntem prietene bune. Ea isi primeste toti banii la sfarsitul fiecarei zile si asa are tot timpul bani la ea pe card si in portofel. De asta sunt un pic invidioasa pe ea, ca eu ma descurc umpic mai greu :) Dar na, ce sa zic, ca model de videochat poti sa scoti o gramada de bani, mai ales daca te tii de jobul asta, ca la noi in Iasi e cam cel mai avantajos, parerea mea. Tu faci cum crezi, dar zic si eu ca merita incercat. Si eu vreau sa ma angajez in videochat si stiu ca o sa merg sigur la Lucky, ca e cel mai mare studio de la noi. Ca mi se pare normal sa-l aleg pe cel mai bun, eu zic ca merit asta...

          Comentariu


          • #7
            Mi-as dori si eu sa fac de acasa...dar nu am mai facut pana acum si nu cred ca m-as descurca. M-as duce la un studio da nu shtiu cat e de usor cu programul....
            M-as duce la Lucky Studio, acolo cica te plateste la zi... nu mi-ar strica niste banuti de inceput.
            Greu tare de ales :(

            Comentariu


            • #8
              Postat în original de adela.a Vezi post
              Mi-as dori si eu sa fac de acasa...dar nu am mai facut pana acum si nu cred ca m-as descurca. M-as duce la un studio da mi-e frica pt ca am auzit multe chestii naspa despre sefi care vor sa profite de fete.
              M-as duce la Lucky Studio, acolo cica te plateste la zi... nu mi-ar strica niste banuti de inceput.
              Dar si studio9 suna super bine ca au salar fix, tre sa aflu mai multe despre ei...
              Greu tare de ales :(
              Buna adela.a si bine ai venit pe forum. Trimite-mi un mejaj privat, poate te pot ajuta.

              Comentariu


              • #9
                Salut, Adela.a, mi se pare ca esti putin nehotaratta. Si eu am fost la fel la inceput. Inca nu m-am angajat in videochat, ca trebuie sa merg o vreme la mama, in Italia. Dar cand ma intorc ma angajez in Iasi la un studio, ca de acasa as castiga mai putin. Acasa e mai greu, ca tre sa stai singura, sa nu te auda nimeni. Pe urma, tre sa ai bani sa-ti cumperi calculator, camera buna, sa arate bine macar o camera din apartament si tot asa. De asta eu te-as sfatui sa mergi la un studio, de preferinta mai mare, care iti poate pune toate astea la dispozitie si pe tine sa nu te doara capul.
                E fff importanta si atmosfera de la studio!! Daca celelalte fete sunt prietenoase si castiga peste 100 euro/zi banii lor in 8 ore lucrate, atunci te vor ajuta indirect si pe tine sa te dezvolti ca model de videochat. Bineinteles, daca sunt modele in studio care castiga peste 1.000 Euro/ zi banii lor intr-o tura normala, e clar ca si viitorul tau suna bine. :)
                In Iasi stiu si de la stirile la televizor, dar si de la colega mea de grupa care lucreaza acolo de luni de zile ca sunt muuulte modele bune la Lucky si la Heylux.
                E important sa fii inconjurata de colege de la care sa ai ce invata si cu care sa intri in competitie.
                Stii vorba aceea: sunt persoane care iti umplu ceasca de cafea si persoane care iti beau din ceasca de cafea-
                e de preferat sa te inconjori de persoane care iti umplu ceasca de cafea. :P
                Altfel, decat sa lucrezi in studiouri mici sau mijlocii si cu modele slabe la incasari, mai bine faci videochat de acasa.
                Daca vrei sa tinem legatura, scrie-mi aici! Chiar is curioasa sa-mi spui ce alegi si cat de bine iti merge.

                Comentariu


                • #10
                  Buna Oana, poti sa mi dai adresa ta de mail, vreau sa te intreb in legatura cu activitatea asta facuta de acasa. Nu am facut niciodata nu stiu nimic despre ea...dar as incerca. Poate ma poti ajuta cu cateva sfaturi. Multumesc

                  Comentariu


                  • #11
                    studio serios

                    Multumesc.
                    Si care ar fi acele studio uri serioase din Iasi, imi puteti recomanda ceva?

                    Comentariu


                    • #12
                      Va rog frumos - poate ma lamureste careva - pt ca ma bate un gand sa ma bag si eu - studio9 face videochat sau nu face videochat? si daca nu face videochat, de ce-ti da 21 de milioane?

                      Comentariu


                      • #13
                        Adela - la studio9 e sau nu videochat? daca nu e videochat atunci ce e? ce se face acolo? as vrea sa stiu pt ce-mi dau ei 2100 Ron daca nu e videochat sau daca e videochat si eu nu am aceste incasari.

                        Comentariu


                        • #14
                          Banii la zi sint cei mai tari. De asta e asa de cunoscut Lucky si se duc fetele care stiu despre ce-i vorba in videochat acolo. Cand primesti ce-ai castigat pe loc, in mana, ai siguranta ca nu te pacaleste nimeni niciodata. Pe urma te duci pe la magazine si faci ce vrei tu cu banii. Vad cum e la ai mei cu salariul fix, primit la sfarsitul lunii. Tot atepti sa intre niste bani in casa pana te plictisesti. Pe urma tre sa iti faci calcule cum sa-i imparti pe saptamani, sa-ti ajunga, sa nu cheltuiesti mai repede, ca ramai cu buzunarul gol. Aia e cea mai mare prostie. Mai bine primesc banii pe loc si sanatate, e treaba mea ce fac cu ei. Asta e parerea mea si poti sa-ti dai si singura seama de asta daca mai intrebi alte fete care lucreaza in Iasi ca model de videochat sau au avut in trecute experienta pe domeniu.

                          Comentariu


                          • #15
                            Postat în original de styl
                            Nu este videochat este un call center pentru fraierii dornici de " posibile intalniri amoroase " nu se compara cu videochat-ul si chiar nu stiu de ce este " promovat pe unele forumuri de videochat neavand nici cea mai mica legatura cu ceea ce inseamna videochat-ul.
                            Este un VIDEO call center, diferenta e mare fata de un call center normal. Plus ca e pe domeniul adult, deci pe undeva exista o asemanare.
                            Anyways, se face si videochat acolo... au de toate.

                            Comentariu

                            #2 Charm Studio - Banner

                            Adună

                            Lovense

                            Adună
                            Procesare...
                            X