Studio Models4models Bucuresti

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Heylux sau Studio 20, care studio este mai competitiv in Iasi?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Heylux sau Studio 20, care studio este mai competitiv in Iasi?

Detaliati care dintre cele doua studiouri de videochat din Iasi este mai bine vazut in Iasi.
    Ne quid nimis.

Studio 20? Nu stiam ca a aparut in Iasi, sincer. Eu stiu de el de la o prietena care a locuit in Bucuresti si tot asa cauta un studio de videochat, dar in rest nimic.

Comment

Eu cred ca fetele care cauta pe videochat Iasi stiu deja care este optiunea ceamai buna. Eu una tot Heyux as alege. Nu degeaba se spune ca este cel mai bun din Iasi. :) Acum cum credeti si voi!

Comment

A fost cineva la interviu la Studio 20 la interviu ?

Comment

Originally posted by Smaranda View Post
          A fost cineva la interviu la Studio 20 la interviu ?
          A fost o amica de a mea la Studio 20 in Iasi.Mi-a zis ca e situat undeva pe langa un Lukoil pe langa Moara de foc. Foarte multe detalii nu stiu :( Mi-a zis ca nu i-a placut deloc decorul de acolo, e foarte simplu ca la un hotel de 3 stele.

Comment

Originally posted by Adela View Post

A fost o amica de a mea la Studio 20 in Iasi.Mi-a zis ca e situat undeva pe langa un Lukoil pe langa Moara de foc. Foarte multe detalii nu stiu :( Mi-a zis ca nu i-a placut deloc decorul de acolo, e foarte simplu ca la un hotel de 3 stele.
            Cumva este de asteptat. Din punctul meu de vedere niciun studio din Iasi nu se compara la decor cu Heylux, asta e parerea mea.

Comment

Eu am auzit de la fete din bucuresti ca sunt cateva fete care fac bani si ca media e foarte slaba fata de alte studiouri. E printre ultimele studiouri ca medie, acum nu stiu ce sa zic..

Comment

Prietena mea a lucrat cu Studio20 fiind din Bucuresti. Mi-a zis ca rand pe rand le pleaca modelele la Wow,Best si Charm.

Comment

Buna tuturor,

Cum ziceam si cu alta ocazie, noi credeam ca fiecare studio are punctele lui forte, sa le comparam overall este cel putin irelevant. De exemplu, credem ca Heylux are decoruri mai luxoase ca noi in Iasi. Dupa cum si noi avem decoruri mai luxoase la Penthouse Timisoara sau Mansion Bucuresti. Deasemenea, stim ca unele studiouri ofera comisioane mai mari, altele mai mult suport, altele trafic platit de ele si asa mai departe. Sunt studiouri care lucreaza cu un singur site, altele cu mai multe, dupa cum sunt studiouri unde poti face bani si daca lucrezi 4 ore pe zi si studiouri unde sub 4o-50 de ore pe saptamana nu vei face mai nimic (la noi de exemplu). De aceea incurajam orice model sa mearga sa viziteze si sa discute pe larg cu fiecare studio, pentru a vedea care e cel mai potrivit pentru ea, pentru dorintele si pentru disponibilitatile ei.

Iar noi, studiourile, ar trebui sa ne respectam intre noi si sa ne uitam mai mult in ograda proprie, evitand sa ajungem la proverbul traditional romanesc "ce tie nu-ti place ...". In ceea ce ne priveste, avem un profund respect pentru Heylux, dupa acum avem penru toti concurentii nostri din toate cele 22 de orase ale lumii unde suntem prezenti. Daca nu ar face treaba, n-ar continua sa fie pe piata dupa o multime de azi, dar sunt. Evident, am auzit si vom auzi mereu pareri pentru si contra oricarui studio, pentru ca suntem oameni, deci subiectivi prin excelenta.

Pentru ca avem cateva informatii false in theread, unele pe "hearsay", adica "am auzit de la" ... trebuie sa facem si 3 precizari:

1. Media de incasari per model in toate sediile Studio20 este una destul de ridicata, de aproape 4000$ pe perioada. Si e o medie corect calculata, adica includem aici si modelele de top dar si incepatoarele din prima luna, care stim toti ca vor face in general intre 1000 si 2000$. In acelasi timp, avem cam 25% din Top200 incasari Livejasmin, site cu care colaboram in mod exclusiv pentru studiourile feminine (la cele masculine lucram si cu Flirt4Free si Cam4) in fiecare luna sunt modelele Studio20 - asta spune multe. Daca cineva de aici are indoieli, o/il invitam sa ne scrie si sa ne viziteze, suntem transparenti si-i aratam dashboards de incasari, cu rugamintea sa posteze apoi ce a vazut :)

2. Mai mult decat o medie buna, am avut si avem modele de top in parmanenta, colega noasta SophieLust tocmai a incheiat prima perioada din martie 2020 pe locul 2 in top incasari LiveJasmin din toata lumea, dupa cum alte colege au fost deseori pe locul 1, asta puteti verifica usor pe site dar iata si un screenshot de pe modelcenter.livejasmin.com:
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot 2020-03-18 at 19.59.06.png
Views:	48
Size:	30.3 KB
ID:	44227

3. Numarul de modele care lucreaza cu noi a crescut permanent in ultimii ani. Modelele Studio20 nu pleaca la Best sau Charm sau Gloria sau Nighprowl sau ACM sau Bsmart si asa mai departe, dupa cum nici modelele de la aceste studiouri nu vin niciodata la Studio20 pentru ca toate aceste studiourisunt, ca si noi, studiouri certificate LiveJasmin si nu ar avea cum sa faca asta, datorita conditiilor de certificare.

Sanatate si incasari maxime tuturor, ca vin vremuri grele!

Attached Files
                  First Global Live Chat Studio Network & Franchise

Comment

Fiecare este liber sa aleaga ce e mai bun sau ce considera. Amica mea care a fost la intervu mi-a zis ca se ofera un bonus e angajare de 1500 de 1500 de lei dintre care pratic nu mai ramai cu nimic. A zis ceva de genul 500 de lei training, 500 de lei make-up si 500 sa isi ia cateva tinute. nu vreau sa judec pe nimeni insa alte studiouri ofera make-up gratuit la fiecare inceput de tura, de asemenea training-ul nu se plateste. Nah acum voi stiti mai bine.

Comment

Lovense

Collapse
                    Working...
                    X