Studio Models4models Bucuresti

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cosmopayment limita anuala atinsa

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Cosmopayment limita anuala atinsa

Buna,

S-a mai confruntat cineva cu situatia cardului de Cosmopayment, sa aiba probleme la retragere, pe motiv ca s-au depasit cele 150 de tranzactii anuale?Am trimis mail catre ei, se pare ca aceasta limita a fost depasita, drept dovada, nu imi mai pot folosi cardul, mi-au cerut 100 de usd la schimbarea celui pe care il am(mastercard) cu unul nou(visa), care ar avea limite de tranzactionari mult mai mari anuale, l-am cerut prin DHL(alti 60 de usd), acum sa vad daca si cand il voi primi, doar ca mi se pare totul o ineptie, avand in vedere ca am cardul de la ei de un an si 2 luni, drept dovada, ar fi trebuit sa intru in noul an in ceea ce priveste tranzactionarea la un atm(deci sa beneficiez de alte 150 de retrageri atm)....oricum, eram curioasa, daca a mai patit cineva asta, iar totodata sa va fac si un update...privitor la aceasta problema, sa nu o patiti ca mine, sa raman cu banii blocati pe card....!

Buna Hazel!si eu folosesc Cosmo dar nu stiam de nicio limita anuala....150de tranzactii ce inseamna?150de retrageri ATM?

Comment

Ok 150retrageri ATM,am citit acum cu atentie.Noul card cand va trebui sa il primesti,au mentionat ceva?

Comment

Buna, da, atm tranzactii, se pare ca sunt 150 anuale, sau asta e scuza lor ....pentru a ne obliga sa schimbam cardurile MasterCard cu cele Visa, le-am trimis mail, cerand tracking number ul pentru DHL, mi-au raspuns, se pare ca maine ar trebui sa il si primesc(doar ca am niste probleme la adresa...sa vad cum rezolv cu DHL ul) si te tin la curent, daca esti interesata!Oricum, au fost mega abrupti cu aceasta chestiune, niciun fel de heads-up, nimic, m-am trezit ca oricat de multe incercam sa retrag bani, aparea mesajul "limita de tranzactii a fost depasita''....si practic, stau cu banii blocati pana la venirea noului card(dupa ar trebui ca ei sa imi transfere fondurile pe noul cont, ca nu mai am acelasi SAN mi-au redeschis ei alt cont online), pe care sper sa il am in posesie maine, dar sper ...ca pentru ceilalti care folosesc Cosmo, sa nu fie, iarasi, un blocaj pentru toata lumea, si iarasi haos ul din aprilie, anul trecut, cu noile carduri....pentru ca, surpriza, nici pe contul de cosmopayment nu apare nicaieri ce limita de tranzactii ai anual pentru card..sau daca te apropii pentru a le depasi...d-asta spun ca e o mizerie facuta de ei, cu migrarea lor la Visa!

Da, si de miercurea trecuta, practic, am cerut noul card, si ei mi-au facut noul cont online, mi-au dat noul SAN, si tot ei mi-au facut cererea de livrare a noului card prin DHL, ca nu exista aceasta optiune pe contul online de Cosmopayment...!deci practic sunt 5 zile lucratoare, dar s-au miscat rapid, probabil, ca nu au fost multe cereri, acum, n-as stii sa iti spun, daca e o problema si am eu un ghinion fantastic, sau vor face acelasi lucru cu toti detinatorii de carduri MasterCard, adica cele actuale!
        Last edited by Hazel; 13-08-2019, 23:36.

Comment

Buna din nou Hazel!Este probabil vorba despre o migrare catre cardurile Visa pt ca asta cu limita de 150de tranzactii e picata din cer.Prima data cand aud si mai mult de atat nu este afisata pe nicaieri.Da,te rog mult sa anunti cand primesti cardul,cat a durat,despre functionalitatea lui si orice alte detalii doresti sa impartasesti.Ma gandesc ca noile carduri sunt un back-up pt licenta lor Master daca pe viitor ar fi probleme.Este posibil sa fie o schimbare pozitiva dar ,ca de obicei,apare In forma asta de surpriza care ne tine pe toti cu intima la gura....In ceea ce priveste adresa unde vor livra cardul,ti-au cerut din nou proof of address?sau datele folosite au fost cele din contul deja existent?multumesc pt raspunsuri si pt ca ai postat ca heads up pt toata lumea

Comment

Hey, am primit cardul, astazi, l-am si activat, deja, arata foarte bine, se vede ca au fost ceva mai pregatiti decat mizeriile alea trimise in graba, anul trecut, de ti-era si frica sa-l bagi in ATM:)))), deocamdata le-am dat mail ca sa imi transfere fondurile ramase pe vechiul card si, totodata, sa imi valideze contul(in ultimul schimb de mail uri cu ei, imi spuneau ca nu va mai fi nevoie de proof of adress, ca documentele mele vor fi transferate de ei pe noul cont online), acum astept ca ei sa isi retraga suma de bani pentru noul card si DHL sa imi uploadeze documentele avute pe contul trecut pentru validarea contului si voi si incerca la un atm sa il folosesc!

Vad ca are aceleasi avantaje ca cel avut, in privinta retragerilor atm....si din ce au scris ei, cu acest card beneficiez de 1800 de tranzactionari atm per an....te mai anunt dupa ce il folosesc, daca e totul in regula!

Cu drag!
            Full KYC Verified Limits (USD)
            LOAD LIMITS
            Maximum Load Value Per year 80,000.00
            Maximum Load Value Per month 25,000.00
            Maximum Load Value Per Day 6,000.00
            Maximum # of Loads per Day 15
            ATM LIMITS
            Maximum ATM Withdrawal Amount Per Transaction 600.00
            Maximum ATM Withdrawal Amount Per Day 3,000.00
            Maximum # of ATM Withdrawals Per Day 5
            POS PURCHASE LIMITS
            Maximum Purchase Value Per Day 6,000.00
            Maximum # of Purchases Per Day 15
            MAXIMUM CARD BALANCE
            25,000.00

Comment

L-am folosit, deja, totul este in regula, iar contul pe care l-am avut mi-a fost, deja, suspendat, si cardul vechi, de asemenea!Ce as face in locul tau, este sa le trimit un email prin care sa ii intreb de cate tranzactionari mai beneficiez la atm, cu vechiul card, ca sa ai macar o marja de timp pentru a ti-l comanda si a nu te lovi de situatia mea!Succes si sper sa fie in regula!

Comment

Multumesc mult Hazel!Asta ma gandeam sa fac imediat dupa ce primesc urmatoarea plata.Iti Multumesc inca o data pt instiintare,esti de mare ajutor.Seara frumoasa!:*:*

Comment

Cu drag, si tie:)!

Comment

Lovense

Collapse
                  Working...
                  X