Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cum sa-i spun iubitului ca fac chat

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cum sa-i spun iubitului ca fac chat

    Buna fetele, scuze daca deranjez sau daca intrebarea mea pare banala...m-am indragostit de un tip super , avem 2 luni impreuna si nu stiu daca sa-i spun sau nu adevarul despre job ul meu....nu stiu cum ar reactiona daca m-ar parasi ca l-am mintit ....voi cum am procedat?Iubitii vostri stiu sau nu?E greu ma apasa pe suflet minciuna si ma tem ca romantic fiind sa nu vrea sa ma surprinda cu un buchet de flori la job ul fictiv si sa descopere ca l am mintit si atunci poate ca nu mi=ar ierta faptul ca l-am mintit si neincrederea in el....multumesc mult pentru rabdarea de a citi aceste randuri va pup si va doresc spor la bani....sau poate ca s-ar soca din faptul ca nu sunt fata linistita pe care o credea ci o prostituata virtuala...stim ca job ul asta e controversat si prost vazut si mentalitatea romanilor e mai inapoiata ...multumesc in avans pentru raspunsuri

  • #2
    Postat în original de Lucy
    Tu stii cel mai bine ce fel de persoana e si cum va reactiona. Sfatul meu e sa ii spui, in special daca crezi ca e inevitabil ca la un moment dat sa afle si ai mai mult de pierdut. Daca crezi ca poti ascunde asta pentru totdeauna poti sa nu ii spui, dar daca mai ai prieteni care stiu e greu. Daca te paraseste nu e pentru ca l-ai mintit, se intelege ca asta nu e un lucru pe care il spui din primele intalniri cu un tip si nicio fata care lucreaza in domeniu nu ii spune unui baiat treaba asta pana sa il cunoasca foarte bine, ci probabil pentru ca, dupa cum ai zis si tu, esti o prostituata virtuala. Totul tine de mentalitatea lui, multi baieti nu ar fi ok sa fie intr-o relatie cu o fata care face videochat, e o chestie de mandrie si e strict alegerea lor. Daca te gaseste vreun prieten de-al lui ar fi cel mai rau, atunci cel mai probabil s-ar desparti de tine.
    multumesc mult pentru sfat

    Comentariu


    • #3
      Buna Yasmina
      Si sfatul meu este sa ii spui cat mai repede. Cu cat lasi timpul sa treaca o sa iti fie din ce in ce mai greu, nu o sa scapi de frica doar o sa stai sa iti faci tot felul de scenarii.
      Incearca sa fii cat mai deschisa cu el, sa ii explice de ce ai las sa faci asta, pentru cat timp, care este planul tau de viitor.
      Chiar daca nu o sa fie ok cu ceea ce faci, asculta ce are de zis pana la capat, sa isi spuna si el oful si dupa ,daca este dispus sa te asculte, sa ii argumentezi, pe ce nu ii convine lui, motivele tale sau de ce se inseala .Iti spun "daca este dispus sa asculte" pentru ca acest aspect este foarte important. Daca nu vrea sa asculte poti veni cu cele mai bune argumente din lume si nu le va intelege. Da-i timp, daca este sa te inteleaga o va face.
      Eu acum sper sa fie o persoana care te va intelege, stiu din proprie experienta cum vede lumea un model de videochat si ca de multe ori pentru un barbat nu este usor sa stie ca iubita lui face asta. Din punctul asta de vedere pot spune ca acum sunt o femeie norocoasa, am un sot care intelege foarte bine domeniu si imi respecta deciziile.
      Mult succes si daca ai nevoie de alte sfaturi noi , fetele de la videochat, suntem aici cu sfaturi, mai bune mai rele, dar sunt venite din experienta si mai ales din suflet.

      Be the BEST or the the rest https://beststudios.ro/galerie-video.html

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de Maria Best Vezi post
        Buna Yasmina
        Si sfatul meu este sa ii spui cat mai repede. Cu cat lasi timpul sa treaca o sa iti fie din ce in ce mai greu, nu o sa scapi de frica doar o sa stai sa iti faci tot felul de scenarii.
        Incearca sa fii cat mai deschisa cu el, sa ii explice de ce ai las sa faci asta, pentru cat timp, care este planul tau de viitor.
        Chiar daca nu o sa fie ok cu ceea ce faci, asculta ce are de zis pana la capat, sa isi spuna si el oful si dupa ,daca este dispus sa te asculte, sa ii argumentezi, pe ce nu ii convine lui, motivele tale sau de ce se inseala .Iti spun "daca este dispus sa asculte" pentru ca acest aspect este foarte important. Daca nu vrea sa asculte poti veni cu cele mai bune argumente din lume si nu le va intelege. Da-i timp, daca este sa te inteleaga o va face.
        Eu acum sper sa fie o persoana care te va intelege, stiu din proprie experienta cum vede lumea un model de videochat si ca de multe ori pentru un barbat nu este usor sa stie ca iubita lui face asta. Din punctul asta de vedere pot spune ca acum sunt o femeie norocoasa, am un sot care intelege foarte bine domeniu si imi respecta deciziile.
        Mult succes si daca ai nevoie de alte sfaturi noi , fetele de la videochat, suntem aici cu sfaturi, mai bune mai rele, dar sunt venite din experienta si mai ales din suflet.
        Multumesc foarte mult...ai dreptate, eu mint prost in general si fiind o persoana extrovertita simt mereu nevoia sa povestesc, nu pot sa tin in mine chestii, simt ca ma apasa si ma sufoca si e greu sa traiesti in frica si minciuna, te macina psihic ....dar si job ul asta e complicat si perceptia lumii asupra noastra ...nimeni nu ne va intelege 100 la suta pana cand nu vor face si ei macar o sapt ce facem noi...Multumesc din suflet , toate cele bune, chiar aveam nevoie de un sfat venit din inima

        Comentariu

        #2 Charm Studio - Banner

        Adună

        Lovense

        Adună
        Procesare...
        X