Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Studio Bucuresti

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Studio Bucuresti

    Hey! Fetele care au mai fost la un studio in Bucuresti? Ce recomandati? :D studiourile care mi'au atras atentia sunt:
    Avc Studio, Studio20 si SuperStar Studio. Aveti ceva idei despre ele sau alte recomandari de studiouri profesionale cu vechime? Multumesc! :)

  • #2
    Eu lucrez de acasa, dar am o prietena foarte buna care a lucrat la AVC dar e la Superstar acum. De AVC stiu de la ea ca aplecat de acolo pentru ca au venit mascatii ca studioul facea evaziune si or sa se inchida in curand. La Superstar ea are contract nedeterminat, are salariu fix si comision 50% din ce stiu eu, e la victoriei si mi-a aratat poze cu camerele care-s foarte misto. Stiu ca-i platesc transport cu taxi mereu, outfituri din partea lor pe gratis si am inteles ca sunt foarte seriosi. De 20 nu stiu multe, decat ca-s la Gara, si nu m-as duce la gara de nord nici daca m-ai obliga. Ah, si stiu ca astia la 20 au patron, eu nu as lucra pt un barbat niciodata!! Du-te la toate si alege si tu ce ti se pare cel mai ok ca toate suntem diferite...Bafta!

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de styl
      Ce relevanta are acest lucru? majoritatea studiourilor sunt conduse de barbati, uneori nici nu sti acest fapt deoarece personalul din studio este in totalitate feminin, daca, ai veni sa lucrezi pentru mine nu ai face-o pentru ca, eu conduc acest business dar angajatii mei sunt in totalitate de sex feminin iar pe mine probabil nu ma vei cunoaste nici in 100 de ani fizic? ciudat mod de a gandi din partea unora...
      Ai dreptate Styl, faptul ca au fost niste cazuri nefericite cu unii patroni de sex masculin, asta nu inseamna ca toti sunt asa. In plus, din cate stiu eu, acei patroni erau la inceput de drum, conditiile nu foarte ok...si din pacate nu mai gandeau cu ce trebuie pentru a putea ajunge acolo unde si-au propus inainte de a isi deschide un business in acest domeniu. Metoda pe care o adopti tu este cea mai ok deoarece le ofera siguranta modelelor.

      Comentariu


      • #4
        Nu are absolut nici o relevanta daca studioul este condus de un barbat sau de o femeie. Seriozitatea si profesionalismul nu tin de acest lucru, ci de munca depusa pentru a-ti crea un nume in aceasta industrie, de respectul fata de modele si fata de ceilalti angajati, de promptitudine si de multe alte calitati morale. Faptul ca studioul este condus de barbat/femeie nu constituie criteriul potrivit pentru alegerea studioului.

        Comentariu


        • #5
          Mai, eu m-am referit la un studio anume d ecare nu am auzit multe lucruri bune. Si am lucrat si eu la 3 studiouri cu patron, inainte sa incep sa lucrez de acasa. Nu am nimic cu barbatii, dar asta e experienta mea...am fost agresata, abuzata, mi s-au cerut favoruri sexuale contra unui comision mai mare...si am mai observat un lucru : ok, esti barbat, stii cum sa conduci un business, dar, eu nu cred ca ujn barbat ca trainer sau admin (!!!!!) imi poate spune mie ce sa fac in fata camerei, in conditiile in care acel barbat nu a lucrat in domeniul asta niciodata. Apreciez un studio in care toata echipa, inclusiv admini, manageri, proprietari sunt de sex feminin si au experienta atat in videochat cat si in business.
          Ai zis ca "uneori nu sti ca sunt conduse de barbati", poate...dar in cele unde am fost eu, chiar si la interviuri am vazut barbati peste tot (lucrand ca admini si traineri, lol), si nu vorbesc aici de studiouri de duzina, vorbest de nume mari...bine, acum care dau cu subsemnatul pe la politie. Dar...nume mari.
          "Gandirea unora" e gandirea mea, din experienta mea! Si atat...nu am lucrat cu barbati care stiu ce fac, evident exista si echipe cu barbati care stiu ce fac, doar ca eu nu am gasit asa ceva si nici NU vreau, oricat de mult mi s-ar vinde minciuni d egenul " Am modele care nu au plecat de la mine de 2 ani". Eu as face bani si cu o femeie si cu un barbat, si as sta unde imi e mai bine si unde castig. Asta pentru ca stiu ce fac si nu dau sfaturi "din pom" pe forum fetelor naive :P

          Comentariu


          • #6
            daenarysdiva, daca tu ai avut o experienta neplacuta cu un anume studio, nu poti generaliza! Probabil greseala ta a fost ca nu ai cercetat terenul suficient de bine inainte de a incepe colaborarea cu acel studio. Nu doar numele studio-ului este important. Inainte de a incepe o colaborare cu orice firma trebuie sa cauti cat mai multe informatii despre aceasta. Am mai discutat despre acest subiect aici pe forum, asa ca nu are rost sa ne tot repetam.
            Imi pare rau ca ai trait o experienta neplacuta si iti urez mult succes in continuare, indiferent de drumul pe care il vei alege mai departe!

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de styl
              Exista un lucru care se numeste: "plangere penala pentru santaj" si se depune la politie, greseala ta ca, nu ai facut-o!!

              Am plecat de la acel studio in secunda nr. 2 in care mi s-a cerut asa ceva. Plangerea penala pentru santaj se face la politie sigur...dar, intre timp, acel studio a fost inchis din cauza evaziunii fiscale :) Cunosc multe modele care au mers la politie sa faca plangere. Multe dintre ele naive fiind, nici macar nu au semnat un contract cu acea "firma"...deci...go ahead and complain!

              In 2002 eram inca in scoala. Intre timp m-am apucat de chat, nu in 2002, dar in 2008 am inceput sa lucrez, cu pauze pentru ca am plecat din tara la un moment dat. Deci nu, nu eram in scutec :) Dar am fost in Top 5 LJ de 8 ori si MFC de 3 ori (am lucra doar 9 luni pe MFC). Daca intr-adevar cunosti acest domeniu, ar trebui sa-ti cam dai seama cine sunt, si sa intelegi ca nu vorbesc asa, ca sa ma aflu in treaba.

              Nu este vorba doar de experienta mea, cunosc sute de fete care au trecut prin asta. Cine nu vrea sa admita faptul ca exista o multitudine de studiouri, mai ales in Bucuresti, care au practici ilegale si sunt extrem de abuzive, se minte si minte si fetele care nu au lucrat niciodata. Parerea mea este ca trebuie, intr-adevar sa vezi multe studiouri pana alegi unul; exact ce i-am si recomandat domnisoarei care a intrebat mai sus.

              Comentariu


              • #8
                Eu lucrez la SuperStar lol. Nu am primit amenda niciodata, si sunt aici de 1 an. Ce trist sa vezi un fost model care a fost concediat din studio ca vorbeste asa. "Flavia", ne cunoastem, scumpa mea, ti-am fost colega si am stat de cateva ori de vorba, si cred ca e pacat sa traiesti in negare. Daca maine m-ar da afara echipa, asta este, nu as impanzi netul cu minciuni.
                Inteleg ca-mi spuneai in pauze ca-l vrei tare si ca te-a refuzat, dar asta nu e motiv sa-ti descarci frustraile. Aceasta fetita, pretindea ca a fost trainer si nici macar nu stia cum sa stea pe camera, pe langa asta, umbla prin studio spunandu-le fetelor ca e mai bine de acasa si sa plece sau ca tu si prietena ta va deschideti studio. E trist ca se intampla asa ceva, mai ales din partea unei persoane care a stat cu noi, modele in rec room si nimeni, niciodata nu s-a plans. Ne-am plans in schimb de tine, si de aceea te-au dat afara...Pentru ca noi nu mai puteam psihic.
                Suntem vreo 32 de modele, nu stiu daca multe sau putine, dar conteaza calitatea, cred eu. Si procentul e mult mai mare dar nu e rolul meu sa spun asta. Abia astept sa intru maine la tura sa le spun fetelor sa radem un pic de atata frustrare! Multa bafta, crystal..pardon, "flavia".

                Comentariu


                • #9
                  Buna. Pacat ca nu ti am ascultat sfatul din mesajul care l ai postat:( mare minciuna acel studio... niste hoate:| nici 40 % nu mi au dat, ci 25%..... studioul era gol. 3 fete erau mari si late..am vazut de mult topicil tau, dar am zis sa incerc.. mare greseala:(

                  Comentariu


                  • #10
                    Buna
                    RoyalStudios suntem un studio nu cu foarte mari pretentii dar atat cat putem incercam sa ajutam modelele si sa ne ajutam si pe noi insine, nu ne place sa mintim sau sa tepuim lumea, avem 2 locatii una la Piata Muncii si una la Timpuri Noi ambele foarte aproape de statia de metrou. Avem personal competent pentru a va ajuta in munca voastra.. pe langa asta an de an organizam excursii in diferite locuri gen mare sau munte in tara sau afara, asa ca daca vrei sa prinzi un loc in excursia de la sfarsitul lunii te asteptam.. 0770254507 kluka.royal.std@gmail.com

                    Comentariu


                    • #11
                      buna

                      Buna in ceea ce priveste personalul de sex masculin sa stii ca nu ai dreptate.. si noi avem personal masculin dar nu avem nici o plangere niciodata.. si eu sunt admin si sunt baiat dar am lucrat ca model 5 ani iar ca admin sunt de 2 ani si credema ca un barbat stie mai bine ce vrea sa vada de la o fata in fata camerei decat o fata.... doar daca te pui in pielea celui care plateste iti dai seama ce vrei s afaci.. si partea a 2-a sondaje arata ca barbatii conduc mult mai bine o cimpanie sau o firma.. femeile in schimb nu prea se pricep la aspectul asta... un studio de succes trebuis a aiba conducere masculina

                      Comentariu


                      • #12
                        Va recomandam Majestic Studio - http://www.majestic-studio.ro/. Avem o echipa tanara si intelegatoare care va fi mereu alaturi de voi, oferim training in domeniu si locatie ultra-centrala (la 3 minute de mers de statia Unirii), iar ca si avantaje avem o multitudine de alegeri. De la plata la zi si salariu fix, bonusuri la perioada, bonusuri de loialitate, de vechime pana la bonusuri prin care va puteti achizitiona propria casa/masina .

                        Informatii la numarul de telefon: 0752 202 080

                        Comentariu


                        • #13
                          Buna,
                          Strict referitor la echipa, intr-un studio de videochat exclusiv dedicat femeilor, eu cred ca nu au ce sa caute traineri de sex masculin. Fetelor s-ar putea sa nu le convina deloc acest lucru!

                          Comentariu


                          • #14
                            Asta repet si eu de foarte mult timp, dar acum fiecare studio isi administreaza afacerea cum stie mai bine :d
                            Postat în original de Miki69 Vezi post
                            Buna,
                            Strict referitor la echipa, intr-un studio de videochat exclusiv dedicat femeilor, eu cred ca nu au ce sa caute traineri de sex masculin. Fetelor s-ar putea sa nu le convina deloc acest lucru!

                            Comentariu


                            • #15
                              Si noi mergem pe acelasi principiu si credem ca la un studio de videochat dedicat exclusiv femeilor, clar trebuie sa existe numai femei. Fara traineri barbati, fara make-up artisti barbati.
                              Si nu de putine ori ni s-a intamplat sa auzim la interviu ”am fost la alt studio de videochat in trecut, dar trainerii erau toti barbati”...

                              Fetelor, daca imi permiteti sa va dau un sfat: alegeti cu mare, mare grija si documentati-va inainte! :)
                              Noi va asteptam la un interviu, cu mare drag. Ne gasiti aici: Contact
                              Charm Group - The Heart Of LiveChat - Charm Studios

                              Comentariu

                              #2 Charm Studio - Banner

                              Adună

                              Lovense

                              Adună
                              Procesare...
                              X