Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Paradiz sau Preziosa? Care credeti ca e cel mai bun studio de videochat in Iasi?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #46
    Postat în original de Smaranda Vezi post
    Hey eu sunt mai noua pe aici. Vreau sa incerc sa ma angajez in videochat in Iasi si ma intereseaza ce credeti despre Paradiz si Preziosa. Cunoasteti studiourile astea? Am dat cautare dupa videochat Iasi si mi-au aparut si Paradiz Studio si Preziosa. Am intrat pe siteurile lor si mi se par interesante.

    Voi ce ati alege sau cum sa-mi dau seama care e mai bun?!? Toate detaliile m-ar interesa dar in principal daca la Paradiz si Preziosa e seriozitate si cat se castiga asa in general cam chirie de platit si am mare nevoie de bani cat mai repede. Multumesc anticipat!!!!
    Salut Smaranda! Dupa parerea mea Paradiz si Preziosa sunt cam la acelasi nivel ca marime printre studiourile de videochat din Iasi. Paradiz e mai vechi dar nu e asa cunoscut ca nu-si prea face reclama asa. Preziosa e mai nou si tot asa , isi face mai putina reclama. Cu seriozitatea, n-as pune mana in foc pentru Paradiz . Na mergi si tu la un interviu de angajare si vezi cum e treaba pe acolo. De Preziosa am auzit pareri bune dar iarasi, e bine sa mergi la interviu sa vezi daca iti place. Sper ca am fost destul de clara. Oricum astea sunt doar parerile mele.

    Comentariu


    • #47
      Postat în original de nicob Vezi post

      Salut Smaranda! Dupa parerea mea Paradiz si Preziosa sunt cam la acelasi nivel ca marime printre studiourile de videochat din Iasi. Paradiz e mai vechi dar nu e asa cunoscut ca nu-si prea face reclama asa. Preziosa e mai nou si tot asa , isi face mai putina reclama. Cu seriozitatea, n-as pune mana in foc pentru Paradiz . Na mergi si tu la un interviu de angajare si vezi cum e treaba pe acolo. De Preziosa am auzit pareri bune dar iarasi, e bine sa mergi la interviu sa vezi daca iti place. Sper ca am fost destul de clara. Oricum astea sunt doar parerile mele.
      Cand te gandesti la ce inseamna Paradiz, eu una ma gandesc ca sunt pe o insula, inconjurata de palmieri, totul liniste, soare, fericita unde nimeni nu imi strica zilele , eventual cu multi baieti care ma servesc cu o batura rece si imi fac vant :)))))) Insa zic sa revenim cu picioarele pe pamant :))))
      Adevearul Studio Paradiz este o oaza de minciuni. Efectiv nu au idee cum sa recruteze modele, pentru ei e mai usor sa le promita vrute si nevrute ca apoi sa le ademeneasca intr-o cutie de pantofi numita Club si sa le dea Votka si suc de mere.

      Asta va doriti voi cu adevrat? Votka si suc de mere ? Minciuni? Penalizari?

      Cred ca aveti putina deminitate in voi, fetelor! Nu va lasati amagite de un Club si de altele, cred ca daca aveti putina vointa, va puteti permite mult mai mult s>i daca intr-adevar e doar Votka si suc de mere pentru care alegeti acest studio ...atunci..Cheers!!!

      Comentariu


      • #48
        Postat în original de Patrycia Vezi post

        Cand te gandesti la ce inseamna Paradiz, eu una ma gandesc ca sunt pe o insula, inconjurata de palmieri, totul liniste, soare, fericita unde nimeni nu imi strica zilele , eventual cu multi baieti care ma servesc cu o batura rece si imi fac vant :)))))) Insa zic sa revenim cu picioarele pe pamant :))))
        Adevearul Studio Paradiz este o oaza de minciuni. Efectiv nu au idee cum sa recruteze modele, pentru ei e mai usor sa le promita vrute si nevrute ca apoi sa le ademeneasca intr-o cutie de pantofi numita Club si sa le dea Votka si suc de mere.

        Asta va doriti voi cu adevrat? Votka si suc de mere ? Minciuni? Penalizari?

        Cred ca aveti putina deminitate in voi, fetelor! Nu va lasati amagite de un Club si de altele, cred ca daca aveti putina vointa, va puteti permite mult mai mult s>i daca intr-adevar e doar Votka si suc de mere pentru care alegeti acest studio ...atunci..Cheers!!!
        Eu am avut o cunostinta care a colaborat cu acest studio... Mi-a zis ca In fiecare luna face petrecere si se consuma mult alcool, la care participa si prieteni de ai sefului, se fac si poze de la petrecere:( a fost la o petrecere dar i-a fost putin frica sa nu se puna pe undeva acele poze ( am intrebat-o daca ia placut si mi-a raspuns: " Ce sa iti placa cand vezi 17 femei bete").
        A lucrat cateva zile acolo dar nu i-a convenit si nu se simtea confortabil.
        Acum stii..ca e vorba de Paradiz sau de alte studiouri, cred ca trebuie sa tii cont de alegerile facute pana la urma, vrei bani sau petreceri ?

        Comentariu


        • #49
          De Paradiz am auzit numai lucruri aiurea. Petreceri cu bautura si patronul te obliga sa dansezi cu prietenii lui si modelele trebuie sa faca atmosfera. din punctul meu de vedere asta nu mai are legatura cu videochatul ...e altceva si personal nu m-as baga niciodata in asa ceva. Adica de ce sa ma duc sa ma imbat, sa-mi faca poze niste barbati ...deci nu. Paradiz e no-no pentru mine cel putin. Cine are chef de chestii din astea mai bine se duce la salon de masaj ca macar stiu o treaba.....

          Comentariu


          • #50
            Mi se pare penibil ..Oare cum se simt aceste modele ? se intreaba cineva ? Se simt in centrul ataentie? Se simt mai atragatiare pentru prietenii sefului? Priemesc vreun premiu pentru asa ceva ? Parerea mea este ca se umilesc, fara suparare ...Daca iti plac petrecerile poti sa mergi oriunde sa ma distrezi, fara sa iti faca cineva poze sau sa stai cu persoane necunoscute. Da nahh...Eu una nu sutn adepta la asa ceva. Cred ca ma pot distra si atfel...de ce sa ma duc sa beau, cand pot sa aleg ceva serios, sa fac bani si apoi sa imi fac mofturile..Ehhh..ei stiu mai bine!!!!!

            Comentariu


            • #51
              Eu una ma orientez catre studiouri care imi pot oferi mai multe cum ar fi discretie, training, transport..poate nu am eu toata experienta din lume insa aleg sa stau unde ma simt eu mai confortabil: Preziosa. Chiar am intrat la ei pe site sa vad ce pot oferi si e clar ca unele studiouri se diferentiaza mult de ei.
              Ultima editare de Elyss; 20.ian.2020, 14:22.

              Comentariu


              • #52
                Sunt persoane are mereu zic ca eu nu am sa fac videochat niciodata sau cand aud... nu se simt in largul lor. Sfatul meu este sa aleaga un studio care ii ofera mai multe avantaje precum Preziosa, LuckyStudio si Heylux..nu ca as fi eu experta, insa din ce am vazut arata foarte bine. Chiar am vazut ca poti sa le vizitezi pt 10 minute fara sa sustii interviul si sa iti faci o parere, dupa care poti sa vii la interviu. Eu cred ca asa iti ofera si spatiu cumva pentru a te decide..nu ca unele care promit multe si defapt ..zic si eu, fiecare procedeaza cum stie.

                Comentariu


                • #53
                  Postat în original de AlexandraD Vezi post
                  Sunt persoane are mereu zic ca eu nu am sa fac videochat niciodata sau cand aud... nu se simt in largul lor. Sfatul meu este sa aleaga un studio care ii ofera mai multe avantaje precum Preziosa, LuckyStudio si Heylux..nu ca as fi eu experta, insa din ce am vazut arata foarte bine. Chiar am vazut ca poti sa le vizitezi pt 10 minute fara sa sustii interviul si sa iti faci o parere, dupa care poti sa vii la interviu. Eu cred ca asa iti ofera si spatiu cumva pentru a te decide..nu ca unele care promit multe si defapt ..zic si eu, fiecare procedeaza cum stie.
                  Am auzit ca la Paradiz exista un sistem de bonusare cu "perle" :))) Asta este o noutate pentru mine !!!! :)))) normal ca este o mare teapa. Mi-a spus cineva care a lucrat cu ei ca trebuia sa primesca un telefon Samsung nu stiu ce model si a primit un ceas ieftin :)))))

                  Comentariu


                  • #54
                    Postat în original de Elyss Vezi post

                    Am auzit ca la Paradiz exista un sistem de bonusare cu "perle" :))) Asta este o noutate pentru mine !!!! :)))) normal ca este o mare teapa. Mi-a spus cineva care a lucrat cu ei ca trebuia sa primesca un telefon Samsung nu stiu ce model si a primit un ceas ieftin :)))))
                    Apropo de Paradiz, eu am fost la un interviu la ei. La interviu m-a intrebat Felix, ce beau ? Eu i-am spus ca apa. El m-a intrebat daca vreau whiskey sau votka. I-am spus ca sunt cu masina si am rfuzat.
                    M-a intrebat la interviu cati bani am in portofel, apoi mi-a spus sa ii arat portofelul. De ce, mai, ma intrebi cati bani am in portofel?

                    Comentariu


                    • #55
                      Postat în original de TaniaT Vezi post

                      Apropo de Paradiz, eu am fost la un interviu la ei. La interviu m-a intrebat Felix, ce beau ? Eu i-am spus ca apa. El m-a intrebat daca vreau whiskey sau votka. I-am spus ca sunt cu masina si am rfuzat.
                      M-a intrebat la interviu cati bani am in portofel, apoi mi-a spus sa ii arat portofelul. De ce, mai, ma intrebi cati bani am in portofel?
                      La Paradiz daca te angajezi pe 1 martie, primesti banii pe 15 aprilie pentru perioada 1-15 martie. De ce ? Pentru ca patronului ii este frica sa nu plece modelele la alte studiouri sau sa lucreze de acasa de la ele. La Preziosa banii se dau zilnic. Mie una mai mult mi-ar conveni sa primesc banii la zi decat dupa o anumita perioada, dar naa...Voi stiti cum va e mai bine!!

                      Comentariu


                      • #56
                        Felix a facut conturi pe numele prietenilor Iui si rudelor lui pe X-love ca sa le intre la modelele lor si sa le salute in freechat, dorind sa dea senzatia ca “este traffic”. El spune ca a dat telefoane pentru a creste traficul pe X-love :))))

                        Comentariu


                        • #57
                          Postat în original de Adela Vezi post
                          Felix a facut conturi pe numele prietenilor Iui si rudelor lui pe X-love ca sa le intre la modelele lor si sa le salute in freechat, dorind sa dea senzatia ca “este traffic”. El spune ca a dat telefoane pentru a creste traficul pe X-love :))))
                          Am fost la interviu si numai ce vine o domnisoara in chiloti si sutien si ii cere lui Felix bani de tigari. La care Felix se uita mandru si scoate din portofel 50 de lei si ii da. Patron gras si chel de 160 kg.

                          Comentariu


                          • #58
                            Cica Felix spunea la petreceri: Beti cat vreti, ca beti tot din penalizarile voastre! :))))

                            Comentariu


                            • #59
                              Amica mea care lucra la ei mi-a zis ca nu au traineri.
                              Nu au machiaj si nici transport- trebuie sa vii mereu singura.
                              Prietena mea sta in Cug si iarna a achitat pe taxi 30 lei / zi = 600 lei luna.

                              Comentariu


                              • #60
                                Am auzit c se plateste 800 lei /luna adica la 3 luni 2.400 lei adica pe an 9.600 lei pt impozit la salariul minim pe economie. Eu cu 9600 lei ma duc la Paris in vacanta.
                                Paradiz lucreaza pe Cb si MFC si au trainer foarte slabi= mai degraba iti deschizi cont ca model independent si lucrezi de acasa de la tine cu 100%.

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X