Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Intervale orare cu trafic intens

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de Alessia Vezi post
    De ceva timp am observat ca nu prea mai merge dimineata. Am inceput sa lucrez dupa-amiaza si noaptea cu toate ca imi convenea mai mult dimineata, aveam timp restul zilei sa mai fac si altceva...dar asta este, nici nu ma pot concentra numai pe membrii fideli deoarece nu se stie cand vor inceta sa mai revina.
    Asa e Alessia, dimineata parca nu e trafic deloc, in schimb imi merge foarte bine in weekend,chiar fac sumele cele mai mari din toata saptamana.Voi stati logate in weekend?

Comentariu

Eu prefer tura de noapte deoarece mi se pare ca este mai mult trafic si evident ca se castiga mai bine. Poate ca e vorba doar de obisnuinta, dar oricum nu m-as putea obisnui pe tura de zi, nu m-as simti in largul meu.

Comentariu

Probabil intervine si obisnuinta de a fi online intr-un anumit interval orar, pentru ca avem senzatia ca doar atunci facem banuti, insa mi se pare total eronat, o conceptie gresita. Da, membrii fideli sunt obisnuiti sa te vada la anumite ore, dar nu inseamna ca daca te vei loga la ore diferite nu vei castiga la fel de mult. Din cand in cand, mai fac astfel de schimbari in programul meu, doar pentru a vedea diferentele.

Comentariu

Nu stiu cum merge dimineata, nu am lucrat niciodata in aceasta parte a zilei deoarece nu sunt o persoana matinala :P. Uneori lucrez dupa-amiaza, alteori noaptea....am niste membri care nu pot intra cand lucrez noaptea si invers. Imi stabilesc orarul pe site-uri, astfel vor sti exact cand sa ma gaseasca on line.
          Se mai intampla uneori sa intru pe un singur site la o ora care nu era stabilita in orar, dar asta numai atunci cand este la cererea unui membru....cu alte cuvinte, stabilim impreuna ziua si ora cu garantia ca acesta ma va tine numai in pvt deoarece sunt ore suplimentare pentru mine.
          Este destul de ok asa, chiar recomand celor care au posibilitatea sa incerce si pe baza de "programare" :).

Comentariu

Eu lucrez noaptea si imi merge foarte bine.Nu stiu daca este vorba neaparat despre un anumit interval orar,cred mai degraba conteaza sa intru des pe site-uri,la aceleasi ore.Membrii care ma plac, vor sti mereu cand sunt online.Probabil ,daca nu ar mai merge noaptea as incerca dimineata sau dupa-amiaza pentru o perioada.

Comentariu

Din cate vad,merge mai ok noaptea? Dimineata sunt multi care intra pt ceva de 10-15 min pt ca dupa trebuie sa plece la serviciu sau sa doarma,hmm cred ca o sa incerc si eu noaptea

Comentariu

Asa este, dimineata este trafic mai intens incepand de la 5-6 pana pe la 8-9, dar intr-adevar in acest interval orar, privat-urile sunt mai scurte decat pe timpul noptii.

Comentariu

Buna,lexiB!Eu lucrez de la inceput in tura de noapte.Ce-i drept ,este mult mai obositor decat ziua,dar vin la munca doar 4 zile pe saptamana.M-am logat si dupa-amiaza , am castigat binisor.Cu siguranta insa,voi incerca si tura de dimineata.Cine stie?!Poate mi se va potrivi si voi castiga mai multi bani decat noaptea.

Comentariu

Am incercat toate turele: dimineata bani de seminte, dupa amiaza asa si asa, insa noaptea este tura mea asta stiu clar. Pe tura de noapte nu ma plang, imi merge super. Membrii mei stiu cand ma logez si imediat ce apar in fata camerei si ei sunt prezenti, plus mult alti membri noi. Imtra-adevar tura de noapte este grea, insa se merita nu am ce spune. ;)

Comentariu

Treaba cred ca e relativa ,nu?

Comentariu

Asa este! Nu este o regula general valabila. Trebuie sa vezi pe ce interval orar/tura iti merge tie ok. Trebuie sa vezi cand te simti tu cel mai bine, degeaba incerci sa faci ture de noapte pentru ca spune lumea ca atunci se castiga cei mai multi bani, daca tu nu te poti obisnui cu acest program si mai mult dormi pe tine decat muncesti. De asemenea, trebuie sa incerci sa iti identifici stilul, sa iti faci un profil (imaginar) al tau ca model de videochat si sa vezi unde te incadrezi cel mai bine "in peisaj".
                        In ceea ce priveste stilul tau, modul de lucru nu exista reguli predefinite, acestea trebuie sa ti le creezi singura si sa te folosesti de ele, altfel va fi totul un haos!
                        Spor la banuti! :*

Comentariu

Traficul ti-l faci singura! Important este sa iti faci un program pe care sa il respecti cu sfintenie. Este mai importanta atitudinea in fata camerei, comportamentul adoptat fata de membri.

Comentariu

Nu cred ca exista ore mai bune si ore mai putin bune pentru a face banuti. Toate orele sunt potrivite pentru aceasta activitate, numai ca depinde de model si de dorinta de a lucra. Daca esti dispusa sa te loghezi in mod constant, sa ai un program aproximativ fix, este imposibil sa nu ai succes.

Comentariu

Am incercat sa ma loghez la ore diferite, tocmai pentru a vedea ce interval orar mi se potriveste. Acum ma loghez la ore aproximativ asemanatoare, fara diferente vizibile, pentru ca si membrii fideli s-au obisnuit cu orele mele de logare. E bine sa incerci toate intervalele orare, iar la final tragi linie si decizi ce consideri ca ti se potriveste mai bine.

Comentariu

Voi incerca sa ma loghez in noaptea de 5 spre 6 decembrie cand va veni Mos Nicolaie, sper sa treaca si pe la mine sa putin cu cativa $. :D Credeti ca voi avea succes?

Comentariu

#2 Charm Studio - Banner

Adună

Lovense

Adună
                                Procesare...
                                X