Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Si faptul ca mint ca nu e de la ei e vesnic aceeasi problema. “Niciodata nu e de la ei” abia cand trece mult timp recunosc. Altfel ba nu raspund, ba sa avem rabdare, ba sa mai incercam…Macar sa spuna ce se intampla sa stim si noi ce avem de facut. De parca am avea si alte variante. Ne a lasat cu chinezaria asta de pe care nu putem face plati online si cam atat. Vina nu e a lor, e a noastra. Nici nu vreau sa imi imaginez

    Comentariu


    • A mai vorbit careva cu Octav..daca mai apar noile carduri? Stiu ca l am intrebat acum vreo jumate d an legat de subiectu asta s a zis ca nu depinde d ei..si ei asteapta. Nemurirea asteapta probabil. Vreo informatie noua, ceva?

      Comentariu


      • I am dat email lui Octav..l am intrebat daca nu se mai permit transferurile catre external card.. Nici acum nu a rsp. Era d asteptat

        Comentariu


        • Si daca raspunde Octav, o sa raspunda ca de fiecare data. "Nu e nicio problema la noi, incearca mai tarziu". Sunt putine lucruri care ma enerveaza mai rau decat lipsa asta de transparenta din partea paxum, avand in vedere comisionale mari pe care le au. Niciodata, dar niciodata, nu recunosc ca au o problema cand e evident ca problema e la ei. Prefera sa o lase asa cateva zile pana se rezolva. Asta e singurul lucru pe care putem sa il facem mereu in situatii cu paxum, sa asteptam sa se rezolve si sa ne dam noi seama comunicand unii cu altii ca s-a rezolvat. Sigh.

          Comentariu


          • Postat în original de Ann Vezi post
            Incredibil. Eu nu mai folosesc nici Monese,nici Revolut, folosesc un alt external card similar cu transfer instant si astazi nu merge nici de pe telefon, nici de pe pc. Mentionez faptul ca niciodata nu mi a intarziat o plata chiar si cand pe alte carduri intarziau transferurile. Astazi apare “not supported”. Clar este de la Paxum, nu mi vine sa cred ce fac. Sper sa fie o chestiune de moment si nu imi pot da seama daca are vreo legatura cu schimbarea interfatei. Daca au decis sa faca si schimbarea asta sau e doar un bug de moment. Sincer, chiar ar fi culmea sa nu ne mai dea voie la transferuri pe external card, practic imposibil.
            ce card similar folosesti?eu ma descurcam cu monese dar se pare ca nu mai merge

            Comentariu


            • Am incercat external card raiffaisenbank merge!!

              Comentariu


              • Intheshadow
                Intheshadow comentat
                Editarea unui comentariu
                Multumim pt update

              • Sophie011188
                Sophie011188 comentat
                Editarea unui comentariu
                Primind banii in raiffeisen ii declarati pt taxe ceva?

              • Intheshadow
                Intheshadow comentat
                Editarea unui comentariu
                Nu Sophie nu declaram nimic

            • Mi a rsp Octav la emailul legat d cardurile externe. A confirmat ca merg transferurile p external card. A fost vreun bug ieri de nu a mers..

              Comentariu


              • cupcake
                cupcake comentat
                Editarea unui comentariu
                Da, evident ca a raspuns acum cand nu mai este o problema. Chiar nu inteleg ce e atat de greu sa zica "e un bug si se rezolva in cateva ore". Raspunde dupa ca si cum nici n-a fost vreo problema, totul e perfect si roz. Ugh

              • Sophie011188
                Sophie011188 comentat
                Editarea unui comentariu
                La mine tot nu merge pe revolut... a incercat cineva sa faca transfer si a mers? Mersi!

            • Intrebare pe monese merge sa trimiti numai am bani sa incerc pana marti!! Imi poate zice cineva mersi

              Comentariu


              • Eu am incercat acum un transfer in revolut, tot nu merge...

                Comentariu


                • Postat în original de Amysweet Vezi post
                  Intrebare pe monese merge sa trimiti numai am bani sa incerc pana marti!! Imi poate zice cineva mersi
                  buna! Pana la urma a mers transferul p card extern raiffeisen?

                  Comentariu


                  • Nici la mine nu merge! Se pare ca doar transferurile catre bancile romanesti merg…si noi tot nu suntem anuntati de nimic desi cardul meu este de debit, este Mastercard si a mers mereu. Ce scuza mai au? Mai astept cateva zile si cred ca o sa ma mut pe CosmoPayment pentru ca nu vad nici o alta solutie…

                    Comentariu


                    • Sophie011188
                      Sophie011188 comentat
                      Editarea unui comentariu
                      eu am mutat deja so cb si mfc pe cosmo, am mai scos o perioada si de pe cosmo si comparativ cam tot aceeasi bani ii scoteam, au curs foarte ok la plati online, si decent la ATM. problema e ca e mult mai greu sa calculezi exact cati bani. eu de exemplu daca aveam nevoie intr-o zi nu stiu de 500 de lei, cu revolutul imi era ok sa calculez comisioane si sa imi ramana fix 500. le-am cerut deja celor de la paxum sa imi trimita inapoi banii pe siteuri. cand or face asta.. om vedea, deja is mai mult de 24h de cand am cerut.
                      mailul lui octav este octav@paxum.com

                    • Intheshadow
                      Intheshadow comentat
                      Editarea unui comentariu
                      La banca pe care tu o folosesti impreuna cu cardul tau de debit ai numar de contact,dc sa mai astepti cateva zile?pune mana si ia leg cu Octav eventual suna la banca respectiva si vezi ce se intampla

                  • Imi lasa si mie cineva mail ul lui Octav? Desi la cat fierb cred ca daca o sa i scriu un mail o sa imi dea interdictie ca si client

                    Comentariu


                    • Postat în original de adynis01
                      Revolut si monese nu mai accepta deocamdata paxum. In rest merg toate transferurile
                      Care “toate transferurile” cand o singura banca din Romania iti accepta transferurile? Cred ca m am facut foarte clara cand am explicat ca eu nu folosesc nici Monese nici Revolut ci un alt card? Nu iti este clar ca Paxum refuza transferul catre bancile care nu au sediul in Romania si totusi nu recunoaste, ai nevoie de o schita? Daca tu mai ai o singura solutie si aia iti merge stai linistit, nu? Te ai trezit si tu sa dai o concluzie fara rost atat timp cat observi ca sunt oameni care poate depind de transferurile pe cardurile externe cu sediul in alta tara.

                      Comentariu


                      • Sophie011188 stii cumva, primul transfer din Chaturbate catre CosmoPayment tot o saptamana dureaza, iti amintesti, sau s a mai reglat pe parcurs? Cred ca asta o sa fac si eu pentru ca am nevoie sa platesc cu cardul peste tot si mereu ma lovesc de aceeasi problema, sa nu mai spunem de cumparaturi online, plati facturi and so on. Multumesc, i am lasat mail desi nu ma astept la nici un raspuns sincer sau satisfacator din partea lui, revin cu update.

                        Comentariu


                        • Sophie011188
                          Sophie011188 comentat
                          Editarea unui comentariu
                          Am folosit doar daily pay si bani scosi pana in 9 dimi, seara sunt pe cosmo. N-a durat niciodata o saptamana...

                      • Ann,iti trimit mesaj privat

                        Comentariu

                        #2 Charm Studio - Banner

                        Adună

                        Lovense

                        Adună
                        Procesare...
                        X