Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dacă încearcă cineva sa ne anunțe mersi!!

    Comentariu


    • Hello! Mi-am făcut cont Paxum și a fost aprobat pe 8 noiembrie 2021, aveți idee daca am șanse să primesc și acel card fizic? Arată "shipped" de atunci...

      Comentariu


      • Ariana_92
        Ariana_92 comentat
        Editarea unui comentariu
        Buma sa stii ca si eu am card raiff si prima data i-am retras eft au intrat a doua zi,deci ci doar 5 dolari transferul direct prin banca si nu pe card la care este mare comisionul.Din pacate eu am ceva popriri si imi este frica sa il mai folosesc dar era super

    • Da îl Primești dacă Primești bani pe cont dacă nu dureaza
      sau dacă alegi varianta expres 50dolari aproximativ vine mai repede

      Comentariu


      • ely250621
        ely250621 comentat
        Editarea unui comentariu
        Eu mă gândeam să nu încep să lucrez fara sa am cardul fizic, ca sa ii pot scoate direct cu el... Daca vreau sa scot banii fara card, cum pot sa fac? Îi transfer pe card personal?

    • Dacă nu ai selectat transport expres sa plătești 50$ întârzie mult
      1.card monese livrare 3-5zile maxim
      2card raiffaisenbank pe loc…
      tu poți sa lucrezi oricum!!

      Comentariu


      • ely250621
        ely250621 comentat
        Editarea unui comentariu
        Ok, îți mulțumesc frumos pentru informații! :)

      • Intheshadow
        Intheshadow comentat
        Editarea unui comentariu
        Cardul Raiffeisen se face in 5 zile lucratoare nu pe loc

    • Da ăla normal
      dar îți da și din ăla blank pe loc eu așa am luat și la ing la fel (cel de printează numele pe el/nu cel cu numere caractere ieșite)

      Comentariu


      • Ariana_92
        Ariana_92 comentat
        Editarea unui comentariu
        Buna!Vi s-a intamplat sa faci transferul pe card si sa iti suspende transferul dar banii sa nu ii bage inapoi pe cont?Eu am facut marti in jur de ora 12 pe card revolut ca intotdeauna si nici acum nu au intrat in conditiile in care imi intrau instant.Pe paxum ii arata in pending,cei de la chat imi spun ca e suspendat transferul sa astept email.o zi buna

    • Ariana iti vor intra banii pe cardul Revolut cel tz maine..nu ti face griji

      Comentariu


      • Ariana_92
        Ariana_92 comentat
        Editarea unui comentariu
        Si apropo am avut si eu card monese pe care mi l-au blocat fara motiv...eu una nu il recomand si raspunsul lor a fost "atat timp cat ei nu ceri motiv pentru care eu as vrea sa il inchid nici ei nu dau"

      • jony111
        jony111 comentat
        Editarea unui comentariu
        Mulțumesc am comandat și eu cardul.revolut mulțumită ție acum am optat pentru planul tarifar plus încă o întrebare cât pot retrage maxim o data la bancomat?

      • Ariana_92
        Ariana_92 comentat
        Editarea unui comentariu
        Nu ai limita de retragere,doar ca dupa ce depasesti limita lunata de 1600 lei au comison...eu gen la 2500 azi am platit in jur de 40 lei.cu placere

    • Eu am o problema de ieri. Nu pot transfera în nici un fel banii din contul de paxum. Nici pe Union Pay nici wire nici EFT nici external card. Nu mai primesc acel sms de confirmare. Am verificat telefonul, am băgat cartela în altul, am încercat sa înregistrez alt număr de telefon. Cei de la paxum au spus sa trimit un mail sa cer dezactivarea opțiunii dar momentan s a întors nelivrat. L am trimis din nou. S a mai lovit cineva de asa situație?

      Comentariu


      • Intheshadow
        Intheshadow comentat
        Editarea unui comentariu
        Dezactiveaza ti optiunea de a primii coduri si nu vei mai avea prb pe viitor

    • Postat în original de ioana45 Vezi post
      Eu am o problema de ieri. Nu pot transfera în nici un fel banii din contul de paxum. Nici pe Union Pay nici wire nici EFT nici external card. Nu mai primesc acel sms de confirmare. Am verificat telefonul, am băgat cartela în altul, am încercat sa înregistrez alt număr de telefon. Cei de la paxum au spus sa trimit un mail sa cer dezactivarea opțiunii dar momentan s a întors nelivrat. L am trimis din nou. S a mai lovit cineva de asa situație?
      contacteazal pe Octav te ajuta el !

      Comentariu


    • Cred ca da numai știu exact dar da un search aici cu Octav și vezi exact succes.

      Comentariu


      • Postat în original de ioana45 Vezi post
        Eu am o problema de ieri. Nu pot transfera în nici un fel banii din contul de paxum. Nici pe Union Pay nici wire nici EFT nici external card. Nu mai primesc acel sms de confirmare. Am verificat telefonul, am băgat cartela în altul, am încercat sa înregistrez alt număr de telefon. Cei de la paxum au spus sa trimit un mail sa cer dezactivarea opțiunii dar momentan s a întors nelivrat. L am trimis din nou. S a mai lovit cineva de asa situație?
        Nu inteleg. De ce nu incerci sa faci transferul de pe PC? Acolo nu iti cere SMS de confirmare.

        Comentariu


        • Postat în original de Ann Vezi post

          Nu inteleg. De ce nu incerci sa faci transferul de pe PC? Acolo nu iti cere SMS de confirmare.
          Dacă ai activa cu SMS. Și pe pc și pe tel etc la fel e Primești un cod altfel…

          Comentariu


          • Buna ziua
            Pentru cine este interesat ...
            Experienta mea de azi

            Daca de ob scoteam de la Idea bank sau Euronet ATM pe tranzactie 2000 ron .. acum nu se mai poate decat 1000 ron . Am incercat sa selectez optiunea Alta suma dar mi-a refuzat 2000 ron
            Am intrat la ideabank si am intrebat daca cumva au schimbat limitele pe tranzactie .. au spus ca ei nu fac asta si daca cumva limitele s-au schimbat este din cauza faptului ca emitatorul cardului a facut acest lucru

            Dau tel la paxum .. mi se spune ca vor lua legatura cu unionpay si imi vor da un email cu un raspuns in 2 zile lucratoare in legatura cu asta
            Octa imi spune prin email ca la paxum n s-a schimbat nimic si ca Bancomatele /bancile impun limitele . de euronet apartin atm urile bancilor patria si idea

            Prin urmare ca sa scot 6000 ron azi am facut 6 tranzactii in loc de 3,prin urmare 6 serii de comisioane in loc de 3...prin urmare cateva fire de par alb in plus ca deja se facuse rand de vreo 4 persoane la atm si eu tot nu plecam de acolo :))

            O zi buna tuturor :)
            Ultima editare de lulu; 04.feb.2022, 16:20.

            Comentariu


            • Eu am scos ieri 2000 de la Alpha Bank... am dat optiunea "alta suma" si a mers :) de 2 ori chiar

              Comentariu


              • lulu
                lulu comentat
                Editarea unui comentariu
                mersi ... pentru info .. voi incerca maine sa gasesc un alpha bank si sa incerc..

            • Cu drag, tine-ne la curent, eu vazusem printre comentarii ca nu merge cu 2000, dar am zis sa incerc si na ca a mers :)

              Comentariu


              • Adriana90
                Adriana90 comentat
                Editarea unui comentariu
                Buna! Cu cat ti.a dat dolarul?

              • Annna19
                Annna19 comentat
                Editarea unui comentariu
                Nu stiu exact cum sa calculez, dar mi-au luat 472.04 $ pt 2000 lei ... asta fara taxa aia de 2$ ... deci 4.23? Parca mai era un procent ceva de 2% plus cel al bancii ... so idk ...

              • lulu
                lulu comentat
                Editarea unui comentariu
                Sigur . vin cu update dupa ce incerc si ad ce si cum :)

            • Fetelor aveti grija sa nu aveti taxe de paltit. Am afalt si eu recent ca toate studiourile care lucreaza cu paxum NU PLATESC TAXELE MODELELOR!!! Am fost recent la un studio care lucra cu paxum, eu nu stiam de treaba cu taxele credeam ca se ocupa studioul, dar am aflat ca ei plateau doar la anumite fete care vroiau ei. Nu pot spune ca eram ultimul model din studio, nu aveam cele mai mari incasari dar am ajuns sa fac 4-5 mii constant..adica nu eram chiar ultima zic eu.. Mie inca nu mi-a venit nimic de la anaf dar prietenei mele tot de acolo i-au pus oprire pe conturile ei din romania din cauza asta.. Stie cineva cum se procedeaza in situatiile acestea? Am cum sa mai scot ceva de la studio sau va trebui sa imi platesc singura taxele?

              Comentariu


              • Annna19
                Annna19 comentat
                Editarea unui comentariu
                Citeste contractul incheiat cu ei, acolo ar trebui sa ai toate info.

            #2 Charm Studio - Banner

            Adună

            Lovense

            Adună
            Procesare...
            X