Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vorbim de paxum,cu ceo roman,bine cunoscutul Octav,acelasi paxum care rămâne singurul pe piata care cade la fiecare 2 ani ,care a scos 3 carduri în 3 ani și care,pentru fiecare card are o taxă de zici ca e banca de aur.
    Nu mai așteptați cardul,le plac comisionele care le ia de la videochatiste.
    Stati cuminți,ca Octav de sărbători pleaca in Jamaica si noi tot vom aștepta cardul...
    Dacă nu am fi interesați de ei,sa rămână fără clienti sa vezi cum scot cardurile,ca la BCR,iti vine acasa fara sa l ceri.

    Comentariu


    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Nu mai comentați lucruri pe care nu le puteți înțelege, afacerile sunt pe bani nu pe acte de caritate , nu mai vorbi în numele tuturor eu nu te aprob vrei sa fi nefericita gândește-te la toți cunoscuți tai care au posibilități sa plece unde doresc și numai da vina pe alti pt ca tu nu ai reușit nimic dacă nu îți convine ceva fa o alta alegere e la fel de simplu cum ai schimba canalul

  • I-auzi...Jony,de unde ai tras tu concluzia ca eu sunt nefericită?
    Nu are noimă ce spui tu aici,daca tu esti dispus sa stai la p*** lui Octav,esti liber!Eu comentez ce vreau si nu am nevoie de aprobarea ta,dar ce numești tu afacere,ca pierzi tu si castiga octav si tu stai si astepti cardul?Băiatule,el într-adevăr face afacere,dar pe pielea ta.
    Eu plec unde vreau pe banii mei si cu ajutorul altor metode de plata cu care câștig si eu dar si ei,nu doar ei....si nu stiu ce cunostinte ai tu dar eu nu am cunostinte care pleaca unde vor pe banii din chat,pentru ca nu trebuie sa faci chat ca sa pleci unde vrei,poti fi doar destept.
    Nu inteleg de unde ai tras concluzia ca eu nu am reusit nimic?Din faptul că nu sunt o oaie din turma de oi care plâng la măciuca lui Octav sau ca tu muncești ca sa ruleze Octav banii din comisioane?
    Stai cuminte in banca ta,ca nu ai azi gradele la tine sa te iei in replici cu mine,replici care nu au nici o legatura cu ce am scris eu.
    Dacă te simți inferior,du te si plângi la paxum,eu folosesc cosmo si chiar azi imi scor certificatului verde ca sa merg unde vreau dar eu nu fac chat pentru excursii,astea fac parte din rutina,eu fac chat sa fac alte lucruri mai mari,ca oricine are bani de vacanțe în ziua de azi ca mai da statul niste bonuri de vacanta sa vada si prostii marea jegoasa de la noi.
    daca tu esti ok sa faci tu acte de caritate cu paxum sa fii sănătos,iti aprinde octav o lumânare la biserica ca de n ar fi astia ca tine nu ar avea nici bani de lumânări.
    Mentalitate românească,lasa ca a furat dar a si facut....si tu daca faci 100 iti ia octav 20 în comisioane.
    Din cauza ăstora ca tine româncele sunt considerate oi,va da afara de pe site -uri cand vor ei,va da cati bani vor ei,ce trafic vor ei,va da carduri râsuri si oile accepta asa.

    O sa stai dupa cardul lui Octav până ti se lungesc urechile,ai uitat cand ati ramas cu banii blocați la ei si plângeati pe aici ca nu aveați bani de chirie...vai mama noastra de modele...

    Comentariu


    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Cosmo e fost firstchoisepay trebuie sa fi nebun sa lucrezi din nou cu ei pupai în cur aia când fura dau tun totul sau nimic esti în siguranță dormi liniștită FNI vegheaza

  • Buna, cei care ati aplicat pt card Paxum Union Pay in cat timp l-ati primit? Multu

    Comentariu


    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Rapid maxim 2 saptamani

  • Mai intereseaza te jony dragă ca sa vezi cine a fost firstchoise ca nimic cu stii si vei vedea...vezi ca trăiești în filme,FNI nu are grija ta,s ar putea sa aiba grija ta anaf ul ca faci external pe bănci românești din paxum si astia stiu tot...ai grija...si vezi ca eu nu vorbesc din filme...mai vorbim ...
    Vocabularul tau e penibil,jalnic...iesi dracu din industrie ca am un feeling ca lucrezi cu dildo in asshole pe categoria gay

    Comentariu


    • Deeacam26
      Deeacam26 comentat
      Editarea unui comentariu
      Denisa219 si eu initial sunt client paxum dar cand au inchis anul trecut parca cardul visa( adica l au blocat) mi am facut cont si la cosmo mult mai simplu si mai rapid ca la paxum toata demararea facut cont aprobat imediat card ajuns acasa super fast ! Dar fiind clienta paxum nu l am folosit l am tinut acolo pt orice eventualitate acum de cand sa inchis de tot cardul paxum eu neeavand unionpay la mine in oras am plecat cu cosmo la drum sincera sa fiu momentan nu am nici un fel de plangere la adresa lor pana acum ! cei drept comisioanele putin mai mari ca la paxum dar sincera sa fiu prefer sa dau comisio mai mare decat sa ma duc in alt oras unde este unionpay sa imi scot banii si modalitatea de a face transfer pe card romanesc nici nu ma gandesc si asa stau cu frica oricum da anumite sa mai fac si treaba asta no fucking way ! Deci te inteleg perfect si eu sunt super furious pe astia de la paxum cu cardurile lor cu tot

    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Fustrari fustrari daca tot v-ati găsit soluția și nu mai aveți nimic de aface cu paxum carativa de aici topicul e deschis pentru clienți paxum nu pentru foști clienti aici ne ajutam unu pe altul cu informați ei se mișcă un pic mai greu dar inteligent soluti sunt monese plus card union pay

    • Deeacam26
      Deeacam26 comentat
      Editarea unui comentariu
      Jony nu stiu ce te aprinzi asa sincer ! Eu doar mi am spus o parere personala si sunt 100% sigura ca nu sunt unica si singura de aici care este nervoasa pe paxum! SI faza cu ,,fosti clienti ,, e chiar aberanta in primul rand cine a spus ca eu nu sunt inca clienta paxum??? Daca nu mai eram clienta paxum nu cred ca ma mai stresam atat de cardul nou sincer si nu cred ca mai eram acum cu nervi la pamant ! In al doilea rand eu sunt o persoana libera si pot fi clienta la mai multe banci metode de plata daca imi doresc eu asta ca nu plateste nimeni altcineva comisioanele in locul meu corect? Eu lucrez pe mai multe siteuri si pt anumite siteuri folosesc paxum pt altele cosmo ! Unde ar fi problema ? Sunt cumva prima ultima sau singura de pe aici care face treaba asta ? Ma indoiesc?:))))))) Si tocmai pt ca e topic de paxum cum spui tu fix de paxum am vorbit ca toti de pe aici inca asteptam de luni bune cardurile noi si toti primim acelasi raspuns fara raspuns ,, Nu stim cand vor fi gata cardurile paxum ,, Daca ei nu stiu da anumite noi ? Si btw Yes am si card monesse pt ca nu toti stam in bucuresti si nu toti avem atm union pay in oras eu de exemplu nu am si pt asta folosesc monesse la paxum ! Ce este adevarat e adevarat aici nu mai e vorba de care cum cine prefera ce ! Aici deja e vorba ca trebuie sa faca treaba putin mai bine si cred ca vorbesc in numele tuturor care suntem clienti paxum cand spun ca . Ne- a fucked up mult prea mult paxumul pana in ziua actuala ! WTF!

  • Deeacam26 folosesteti cuvintele în numele tău nu vorbi în numele tuturor nu în numele meu și a altora nu te-am votat

    Comentariu


    • Deeacam26
      Deeacam26 comentat
      Editarea unui comentariu
      Ok jony corect nu mai votat ! Atunci vorbesc in numele meu si in numele celor care sunt de acord cu mine! Si atata tot eu doar mi am spus parerea cred ca am dreptul asta macar ! Parerea repet ! NU plangerea ca plangerea mea deja a fost spusa la paxum de cam vreo 2 luni si in afara de ne cerem scuze altceva nu stiu sa zica saraci de ei ! lmfao In fine pt mine acest subiect e incheiat ca sincer am alte lucruri mai importante de facut decat sa dau curs la un subiect la care toti din pacate ne confruntam (PAXUM )si cardurile lor care sunt si nu sunt ! Deja suntem destul de stresati majoritatea de aici cu jobul si cardurile astora ! Sincer nu cred ca vrem sa ne ma stresam si cu altceva daca ma intelegi

    • Intheshadow
      Intheshadow comentat
      Editarea unui comentariu
      Hai mai subtire pulica cu vb astea,ce ai venit cu topicul de acasa?lasa lumea in pace si nu te mai da leu cand tu esti paduche lesinat…ajunge,nu esti avocatul de la paxum

  • Deea nu te mai obosii atata sa i raspunzi acestui destept,cf te cobori la mintea tuturor ipotentilor?

    Comentariu


    • Deeacam26
      Deeacam26 comentat
      Editarea unui comentariu
      Intheshadow ! Apreciez ! Si da ai dreptate ! Pai tocmai din motivul acesta am decis sa incheii subiectul ! Cand nu ai cu cine pur si simplu nu ai ! Waste of the fucking time ! Si oricum stim cu toti cam cum sta treaba cu paxum nu cred ca are sens sa mai zic si eu ! Iar acest Jhony zici ca e vreun soi de presedinte al paxumului sau ceva de genu ! Nu ai voie sa iti spui oful sau parerea pe acest topic ca sare acest Jhony pe tine cu acest limbaj sa nu mai zic de ce ca nu imi sta in caracter sa vb asa ! ! Ce sa mai zic e pur si simplu jalnic !!!!!!!! Si din nou waste of the fucking time !

  • buna!stie cineva,ceva, de cardurile de la paxum?mai vin,nu mai vin?suntem in noiembrie,m am saturat de comisioanele de la union.

    Comentariu


    • Dany777
      Dany777 comentat
      Editarea unui comentariu
      Deocamdata nimic….

    • Ella123
      Ella123 comentat
      Editarea unui comentariu
      buna ieri am vb cu octav si a spus ca momentan nu au gasit banca suport deoarece mastercard nu ai vrea sa lucreze cu industria adult,si ca de obicei a indruma el cum sami folosesc banii pe card intern,i-am spus ca daca e asa nui vad rostul lui paxum doar sa il platesc degeaba eventual,sunt niste mizerii

  • Lasati asta.. voi cu cat scoateti dolarul de la union pay.. mie ultimele dati mi l au dat cu 3.6 si cu 3.2 .. nu inteleg de ce, alte dati il luat cu 4 lei.. acum fac transfer pe monese, desi e comisionu mare, da dolarul cu 4.36 ..

    Comentariu


    • matzarebela
      matzarebela comentat
      Editarea unui comentariu
      acum conteaza ce suma ai scos... ca.. vezi tu... 2$ un comision, si 18 ron comisionul bancomatului euronet.....exemplu pe 19 oct am scos ultima data .. 1000 ron 247.40$ a insemnat( deci inclusi cei 18 ron si dadea un curs de 4.04 cu totul aproximati 4.11 fara cei 18 ron... la sume mici cursul pare mai mic.. pt ca sunt cei 4 $si cv cei 18 ron...

    • matzarebela
      matzarebela comentat
      Editarea unui comentariu
      $ a crescut deci... ar trebui cel putin sa se mentina la acelasi curs... de nu fac astia de l bancomate ori unionpay manevre...

    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Salut comisionul.de.retragere este fix indiferent de suma retrasa dacă retragi suma maxima adică 2000 lei după deducerea comisioanelor rezulta un dolar la 4.18 lei cursul
      de azi , însă dacă faci o retragere mai mică gen 1000 lei comisionul de retragere este același și îți va da un dolar mai mic așa dacă ma înțelegi recomandat ar fi sa retragi sume de 2000 lei si nu sume mici azi cursul BNR dolar este de 4.38 lei dolar și tot crește

  • Dolarul la union pay este cu 0.25- 0.30 mai mic
    de ex 4.25 la union e 3.95 -4.00
    retras la atm patria credit

    Comentariu


    • jony111
      jony111 comentat
      Editarea unui comentariu
      Asta am.observat și eu ca este de 0.15 -0.20 insa la.sume de 2000 lei retrase la sume și mai mici variația ta este corecta ce am.ovservat eu la un curs de 4.15 lei dolarul la o retragere de 2000 lei dolarul e dat cu 4 lei insa cand avem un dolar mai puternic peste 4.3 -4.4 sau chiar mai.mult variația rămâne la 0.20 lei dacă as retrage o suma mai mica de 2000 as fi chiar nemulțumit



  • Hmmm dar comisionul ala de 18.4 lei unde arata pe statement? Nu e inclus in suma finala? Adica cand imparti suma ca sa vezi ce curs folosesc ei, nu adaugi si comisionul asta de 18.4? Chiar sunt confuza aici ...

    Comentariu


    • matzarebela
      matzarebela comentat
      Editarea unui comentariu
      nu il arata pe statement, iti scrie pe ecran ca indiferent de suma retrasa bancomatul euronet percepe un comision de 18 ron, asta pe langa ce-o mai fii de la union pay... ca vezi tu la fees noi retragand banii in alt curency adica in ron comisionul este de ATM FEE Withdrawal with FX $2.00 + 3% FX... deci.... de acolo si diferenta intre curs oficial si ce primim noi la bancomat... si ba da... cand imparti suma aia e inclus si ala.. dar la o suma mica... cei 18 ron se simt enorm... adica rezulta un curs mic...

  • Da, Paxum ia 2$, apare separat pe statement, dar aia 18.4 lei (care-s vreo 4.5$) pentru fiecare tranzactie, care merge la banca ... cum apar restrasi in statement? Eu ma gandeam ca se aduna la suma pe care o scoti. De exemplu, daca scoti 1000 lei, suma finala va fi 1000 + 18.4, adica 1018.4 lei, pe care o imparti la suma in dolari care apare pe tranzactie in statement, nu? Si asa vezi ce curs a folosit banca ... sau e incorect asa?

    Comentariu


    • matzarebela
      matzarebela comentat
      Editarea unui comentariu
      da.. in teorie asa ar fii , practic cei 18 ron nu apar nicaieri in statemnt, suma in pax ti-o arata tot 1000 ron cat ai retras tu, daca vrei sa vezi tu cursul poti calcula separat asa cum ai facut adica1018.4/243 si rezulta cursul care ti l-a oferit, dar asta te ajuta doar pt sume mai mari.. per total la sume de 1000 iese la fel ca sepa, la sume mai mari ,adica 2000 intr-o singura tranzactie iese mai binisor un pic doar decat sepa..

  • Aaa pisici... uitasem de aia 3% ... urgh...

    Comentariu


    • Da, intr-adevar am avut ultimele 2 dati sume mai mici de 1000 de lei, pe daily payment uri. Ideea e ca sunt f atenta si calculez mereu ca sa vad cursul.. ati vazut ca in detalii la paxum arata ce comision avem ala de 2 dolari si 0.25 pe transfer si cati dolari scoatem si am impresia ca nu mi a luat cei 18 lei bancomatul.. asta daca nu arata statementul .. ma incurc.. sa bage sepa-urile :(

      Comentariu


      • matzarebela
        matzarebela comentat
        Editarea unui comentariu
        da.. e un pic mai complicat... cel mai simplu cand e peste 4.25 dolarul, pui si tu suma care o ai -6.5 $ si inmultesti cu 4.1, cam asa nu ai da gres la retragere, pt sume mici de daily nu e bun decat daca ai urgenta maxima

    • Buna pt cei care lucreaza si pe CB este posibil ca cei de la CB sa bage trafic la modele??? de exemplu la mine aproape zilnic am inceput sa ma trezesc cu 300 in camera mi baga dreptat la anonymi users ! Sa mai intamplat la cineva si anul trecut imi bagau da nu mi lasa mi luau imediat acum asa mi se intampla ma speri sa nu fie altceva oare ?

      Comentariu


      • mi se intampla de multe ori ca in primele 20 de minute sa am undeva la peste 400 de persoane din care 350 anonimi,asta daca primesc tokeni de cum intru onnline si ma baga la recomandate,daca nu primesc din prima tokeni cam dupa o ora o ora jumate ajung la un 400 de persoane chiar si peste,ma refer cu tot cu anonimi,interesul lor e sa faca bani,daca faci tu fac si ei,asa incearca cu toate modelele,care primeste de cum ii baga useri anonimi o sa continue asa cu respectiva,daca o tine la recomandate dar nu face bani o scoate si o baga pe alta si tot asa,acum sa ai noroc cand esti la recomandate sa intre useri buni sa platesca bine sa ramai mai mereu la recomdandate pe prima pagina
        Ultima editare de amyyyy; 01.dec.2021, 02:22.

        Comentariu


        • Deeacam26
          Deeacam26 comentat
          Editarea unui comentariu
          Multumesc de raspuns amyyy ideea e ca nu cred ca am fost la recomandate eu cel putin nu m am vazut pe acolo ...de vreo 2 sap imi fac treaba asta daca nu fac tokensi din prima vorba ta cam dupa 2 ore cam asa sigur ma trezesc cu trafic asta de cate ori intru si tin sa mentionez ca nici macar nu intru zi de zi ! Inseamna ca voi avea mai mereu asa de acum incolo ? YUPYYY
          Ultima editare de Deeacam26; 01.dec.2021, 03:36.

      #2 Charm Studio - Banner

      Adună

      Lovense

      Adună
      Procesare...
      X