Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Eu ma repet. Acum o luna mi a sosit in posta o instiintare pe numele meu de la Banca Transilvania, cum ca nu stiu cu ce lege in vigoare sunt obligati ca partenerii lor (noi) sa isi declare sursa veniturilor, in mod contrar colaborarea dintre noi o sa se incheie. Cred totusi ca a fost o instiintare trimisa tuturor clientilor lor. Nu am luat in seama pentru ca nu ma simt vizata, dar daca inca eram clientul lor, cum mai faceam eu acum transferurile? Daca imi e frica de ceva, imi este frica de Bancile Romanesti. De la distanta pare ca nu ar fi neaparat nevoie sa declari banii, sau ca Banca nu stie. Mai de aproape miroase direct a spalare de bani.
    Ultima editare de Ann; 20.iun.2021, 20:49.

    Comentariu


    • lulu
      lulu comentat
      Editarea unui comentariu
      mie mi au inchis conturile de la BT cu aceeasi motivatie care apearea in scrisoarea trimisa tie . in plin lock down ....

    • lulu
      lulu comentat
      Editarea unui comentariu
      cred ca ceea ce ai primit .. si este trimisa la toti.... in vederea semnarii termenilor si conditiilor. e valabil pt toate conturile . pana la 30 iunie trebuie semnata

  • BT ul stiu ca problema acum..inainte cand foloseam card extern de la ei nu aveam nicio problema si scoteam bani destui.. Acum s au pus pe controale rau.

    Comentariu


    • Stiu jony111..dar cu bancile nu e de joaca!

      Comentariu


      • jony111
        jony111 comentat
        Editarea unui comentariu
        Esti prea panicata și sinceră nu se întâmplă nimic transferați bani și gata

    • Bai ati luat-o razna pe aici nu va panicați pt sume modeste dacă erați milionari aveați.motive asa pt 1000 chiar 2000 mi nu se deranjează nici chiloți pe ei nu ii iau pe ei ca să te întrebe asa dacă ești o persoana importanta te întâmpină la cravata

      Comentariu


      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        este vb de situatia generala nu de situatia pe 1000-2000$ .Cei care au sume mai mari? ca nu este vb doar de cei ce au 500-1000-2000 pe luna . sunt persoane care fac mai mult sau si mai muuult.

    • Pai eu la asta ma refer lulu..transfer sume mici p luna s restul las in paxum account.. Nu sunt atat de nebuna sa trimit toti banii odata p external card.

      Comentariu


      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        It makes sense . Insa poate sunt eu paranoia dar eu sincer nici pe paxum nu am incredere sa ii las prea mult timp. Se stie situatia celor de la epayments si ai caror clienti nici acum parca nu si au recuperat banii .

      • jony111
        jony111 comentat
        Editarea unui comentariu
        Ba și iau recuperat nu mai dezinforma epayments a dat drumu la plati

      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        Jony .. eu nu vreau sa intru in disputa cu nimeni . Nu am dezinformat deoarece am precizat clar''nici acum parca'' . Uite ca acel cuvant PARCA face diferenta . nu sunt aici sa dezinformez . sunt aici sa intreb , sa cer pareri . sa imi spun parerea si sa ajut in masura in care pot cu ceea ce am experimentat sau experimentez in aceasta situatie .

        In cazul in care si-au recuperat banii f bine insa ma refeream la situatie in sine .. ca la urma urmei au trecut f multe luni bune pana ce au intrat in posesia banilor .

        Personal cred ca multi se panicheaza ca poate depin de bani pt chirie . rate sau alte cheltuieli..si poatre fiecare ban conteaza si comision .slava domnului nu e situatia mea insa chiar nu trebuie apostrofati pentru acest lucru.
        Nu ne plac unele comentarii ?.. Dam skip .. Simplu

    • Asa i.. De ar trimite odata paxumul asta noul card mai repede ca m am scarbit an de an aceeasi porcarie.

      Comentariu


      • jony111
        jony111 comentat
        Editarea unui comentariu
        Calmează-te sau ia ceva sa te calmezi dacă nu poți sa faci față ,nu ai ce face resemnează-te așteaptă sa vina cardul mai sti când a dat faliment firstchoise toți aveam bani gramada de primit fiecare sa tratat cu cea putut bautura pastile legale sau nelegale erau unele.fete încă un pic și întrat la sanatoriul de nebuni postatu pe aici zilnic și isteric 3 luni au fiert precum.vinul negru la.partia de ski e neplăcut dar toți am.trecut prin asta paxum e companie serioasa nu îți face griji

    • informatie : ''Mastercard announced it’s updating the requirements of banks who process payments for websites selling adult content. This will likely include eCommerce online businesses selling adult toys, novelties, and eventually online dating sites. For now, adult payment processors will now need documented consent and proof of age and identity verification of anyone involved in adult content images or videos. Until now, most platforms only verified the age from the user uploading the content and sought consent from the person posting the video, so this is a huge change for the industry.''

      Comentariu


      • jony111
        jony111 comentat
        Editarea unui comentariu
        Nu e problema ai furnizat documentele de verificare când ai făcut contul asa ca deja le au acum vor ști ca faci laba pe net mare scofala

      • lulu
        lulu comentat
        Editarea unui comentariu
        eu am dat o informatie . cred ca ne putem abtine de la folosirea unor cuvinte care nu isi au locul in discutie

    • Fucked up!!!

      Comentariu


      • :))))))))))

        Comentariu


        • Jhony111 eu zic sa te retragi,nu iti bate capul nu înțeleg ce se întâmplă de ce sunt asa panicați
          am citit ce ai scris si iti dau dreptate 100%dar daca nu vor sa înțeleagă nu iti bate capul
          nu pot sa înțeleg de unde atât de multă panica,e ceva de sf...
          poti fi panicat cat vrei,dar tine pentru tine,nu de alta dar mai bagi in draci si pe alti...de cand s a întâmplat chestia cu sepa am observat 2 persoane ft ft ft panicați parca a venit sf lunii
          variante sunt daca nu vrei asta e...ce sa ii faci
          nu iti mai bate capul

          Comentariu


          • Deeacam26
            Deeacam26 comentat
            Editarea unui comentariu
            Ma scuzati ca intervin in discutie dar de cosmo ce pareri aveti ?
            eu il folosesc p cosmo de cand au inchis cardurile l paxum

          • jony111
            jony111 comentat
            Editarea unui comentariu
            Aici ai fees https://www.cosmopayment.com/fees

            Poți.sal.folosesti în situatii de criza insa fiecare alege ce crede ca e bun pt el analizează și tu
            Pt.mine nu e bun pt tine poate o fi fiecare alege în funcție de nevoile personale în momentul.de.fata poți.retrage 600 dolari la.paxum.500 dolari într-o singura tranzatie la cosmo 3000 pe zi la paxum 1500 pe.zi , taxele de primire bani 3 dolari.la paxum.0.25 cenți la.atm interogare.respinsa.la. cosmo 1 dolar la paxum.0.25 cenți
            Taxa de retragere la.atm.cosmo 3.dolari la.paxum.4.5 $
            Cosmo poți.plati online și.la.pos paxum.momentan nu
            Sunt.multe.de.enumerat insa nu am.rabdare.pana.la.capat sa le enunț pe.puncte
            Dacă nu ai alta.alternativa adică card union pay și faci.sume.mai.maricele îl.poti.folosi temporar sfatul.meu e.sa.te.folosesti de ce ai sa treci.peste moment apoi alegi ce crezi ca ți se potrivește mai bine alt exemplu cardul.lor.are.o.limita de 80000 90000 dolari.pe.an paxum nu are.astfel.de.limita baftă

          • Deeacam26
            Deeacam26 comentat
            Editarea unui comentariu
            jony111 Am observat si eu ca u comisioane maricele eu mi am facut card si la ei de anul ttrecut in caz ca paxum mai pateste cate ceva..... am si cardul union de la paxum primit gratuit dar eu ca sa scot trebuie sa ma duc in orasul de langa pt ca eu la mine in oras nu am euronet nu cred ca am prea mult de ales decat external card si nu ma tenteaza prea tare ca eu am propire la toate bancile loll de vreo 3 anii

        • Am observat si eu ca u comisioane maricele eu mi am facut card si la ei de anul ttrecut in caz ca paxum mai pateste cate ceva..... am si cardul union de la paxum primit gratuit dar eu ca sa scot trebuie sa ma duc in orasul de langa pt ca eu la mine in oras nu am euronet nu cred ca am prea mult de ales decat external card si nu ma tenteaza prea tare ca eu am propire la toate bancile loll de vreo 3 anii

          Comentariu


          • Greta
            Greta comentat
            Editarea unui comentariu
            nu doar patria bank are atm euronet; de ex eu astazi am gasit un atm la credit agricole,avea sigla euronet pe el.langa celelate sigle visa,master si mai erau cateva.atm normal la strada dar inca nu am folosit

        • Stie cineva care a vb cu octav estimativ cam in câte luni vor emite un nou card sepa ?

          Comentariu


          • Intheshadow
            Intheshadow comentat
            Editarea unui comentariu
            A spus 2,3 luni acum Dzeu stie

        • Hello,astazi am scos pt 1 oara banii cu unionpay,am putut scoate doar 4250 lei din 5 tranzactii(1 tranzacite a fost de proba 150 lei),din cate stiam se pot scoate 1500$(aprox 6000Lei) insa mi a aparut limita de retragere,sunt 1500$ Sau 1000$ Pe zi? Multumesc!
          Ultima editare de nmuser; 21.iun.2021, 11:36.

          Comentariu


          • Ionut7777
            Ionut7777 comentat
            Editarea unui comentariu
            Si? Cum a fost?

          • jony111
            jony111 comentat
            Editarea unui comentariu
            Ai dat 100 lei numai comision de retragere de la atm Ai procedat greșit

            1 cauta un atm.patria bank
            2la afișarea sumelor selectează valoarea de 2000 ron
            3 efectuează operațiunea de retragere de 3 ori
            La sfârșit vei avea 6000 lei cu uncomision plătit pt atm de 58 lei
            Greșeală ta Ai retras de 5 ori 5x18.4 = 90 lei comision platit aiurea
            Limita e de 1500 dolari pe zi,15000 $ lunar iar anual limita cardului este de 100000$

        • Jony,stiu ca sunt bancomate care pot scoate 2000 lei dintr o tranzactie,insa nu am gasit in apropierea mea,intrebarea este daca sunt max 5 tranzactii pe zi? Ms de raspuns!
          Ultima editare de nmuser; 21.iun.2021, 12:14.

          Comentariu


          • jony111
            jony111 comentat
            Editarea unui comentariu
            Pana sa mi dau seama în prima faza am efectuat 4 tranzacti 2 de 1000 lei și 2 de 2000 lei la a 5 a tranzacție mia apărut ca am depășit limita cardului atât iti pot spune
            Dacă și ție tia apărut mesajul atunci aia e , atmurile euro net sunt prost softate iar pt un utilizator neexperimentat e jaf la drumu mare din pacate

        • Eu tot nu am inteles daca cineva si a transferat banii pe un card romanesc,daca functioneaza visa sau master,sau care din ele functioneaza,si ce metoda de transfer ar fi mai ok...

          Comentariu


          • jony111
            jony111 comentat
            Editarea unui comentariu
            Da are importanta contul e pe numele tău și cardul trebuie sa fie pe numele tău altfel paxum nu va permite atașarea cardului în contul de paxum

          • Penguin
            Penguin comentat
            Editarea unui comentariu
            wtf...si daca n am card,tre sa mi fac special pt ei?ce rahat...Cum naiba mi scot eu banii in situatia asta?ma lasa sa scot 1200 d lei cu unionul?pana la urma taxa anuala de 45 dol,e gratis in primul an?

          • jony111
            jony111 comentat
            Editarea unui comentariu
            Dacă deja ești I posesia cardului union pay il poti folosi fara nici o taxa iar cei 1200 lei nu I vei putea retrage I tro
            singura tranzacție va trebui sa retragi 1000 lei , iti va rămâne 180 leil iar apoi retragi 160 lei sau mai puțin 150 lei asa am estimat eu asta e soluția in cazul de fata

        #2 Charm Studio - Banner

        Adună

        Lovense

        Adună
        Procesare...
        X