Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Sigur. Hai sa detaliez putin. Deci am scos din bancomat euronet din centrul unui hipermarket, am testat prima oara 10$ pt care mi-a luat tot 18 lei comision. Dupa am testat 1000RON ( era suma maxima ce o putea da bancomatul pe tranzactie si surpriza, tot 18 lei comision. Deci orice tranzactie faci bancomatul asta ia 18 lei. Indiferent ca e 10 lei sau 1000 de lei. Si pt 1000 lei mi s-au luat din cont 243,75 $

    Comentariu



    • Cash withdrawal

      In Romania, the ATM of Euronet and Alpha Bank Romania accept UnionPay cards for cash withdrawal. There are the signages of on these ATMs or the ATM screens. Some ATMs provide the interface in Chinese.

      Fees la paxum unionpay card sunt the same ca la sepa paxum card?Are cineva idee ?

      Comentariu


      • Daca ai minute internationale, cred ca cel mai bine e sa suni la paxum. Eu am nimerit un tip foarte amabil care dupa ce am vb un minut in engleza, mi a spus ca putem discuta in romana :))) mi-a explicat tot ce am avut nevoie

        Comentariu


        • Postat în original de Ninanina Vezi post
          Sigur. Hai sa detaliez putin. Deci am scos din bancomat euronet din centrul unui hipermarket, am testat prima oara 10$ pt care mi-a luat tot 18 lei comision. Dupa am testat 1000RON ( era suma maxima ce o putea da bancomatul pe tranzactie si surpriza, tot 18 lei comision. Deci orice tranzactie faci bancomatul asta ia 18 lei. Indiferent ca e 10 lei sau 1000 de lei. Si pt 1000 lei mi s-au luat din cont 243,75 $
          Mersi furmos pt reply .

          Deci cine a scris ca i-a luat la 100 ron comision 18 ron ...Se explica acum .Deci curs de 4.10.posibil maine sa se regulariezse pe contul tau .
          stii ca la sepa card puteai sa verifici tranzactiile facute din contul paxum . Ma gandesc ca unionpay pe care il ai ..atasat la contul paxum ..e la fel nu ?

          Ca la paxum de exemplu ..imediat dupa withdrawl arata o anumita suma in $ pt echivalentul la ce ai scos in lei ..si dupa 24 de ore se regulariza cursul si arata alt echivalent la suma in $ scoasa de la atm .
          Si prin urmare atm euronet dau 1000 ron pe tranzactie ...Good to know

          nu am card union..am dat comanda .. deci orice informatie e binevenita.

          buba la union cards este ca ...1..atm euronet sunt f putine in unele localitati.Alpha bank la fel
          si daca euronet da 1000 ron max pe tranzactie ....nu e iar ok pt cei care scoteau aia 3000$/zi admisi cu sepa card (raiffeisen permite withdrawl de 12000 ron pe zi).Daca ai o suma mai mare ...sa faci 12 tranzactii de cate 1000 ...nici nu sunt 12 atm euronet la mine in oras :))

          Multumesc frumos pt detaliere :)

          Comentariu


          • Postat în original de Ninanina Vezi post
            Daca ai minute internationale, cred ca cel mai bine e sa suni la paxum. Eu am nimerit un tip foarte amabil care dupa ce am vb un minut in engleza, mi a spus ca putem discuta in romana :))) mi-a explicat tot ce am avut nevoie
            good idea . o sa sun maine :)

            Comentariu


            • Stiu ca la sepa aparea cu pending si completed. La unionpay nu mai apare nici pending nici nimic la mn. Doar tranzactia

              Comentariu


              • Postat în original de Ninanina Vezi post
                Stiu ca la sepa aparea cu pending si completed. La unionpay nu mai apare nici pending nici nimic la mn. Doar tranzactia
                daca nu e mare deranj poti sa verifici maine sau zilele urmatoare sa vezi daca suma de 243.75$ pe care o ai echivalent la 1000 ron retrasi ramane aceeasi sau se schimba ?
                Ideea e sa vedem daca se regularizeaza schimbul ...sau nu .

                Multumesc

                Comentariu


                • Clar ca verific. In caz ca se schimba ceva revin cu update

                  Comentariu


                  • Postat în original de Ninanina Vezi post
                    Clar ca verific. In caz ca se schimba ceva revin cu update
                    mersi frumos .
                    m-am uitat la Mastercard Currency Converter si pt sumele de 1000 ron cu 243.75 inseamna ca a fost bank fee of 4.5%.noted :)

                    Comentariu


                    • Acuma sper sa nu ma trezesc in cateva ore cu minus nu stiu cat ca ma ia capu :)))

                      Comentariu


                      • Postat în original de Ninanina Vezi post
                        Acuma sper sa nu ma trezesc in cateva ore cu minus nu stiu cat ca ma ia capu :)))
                        NUUUU ... :)) ...cand se regulariza pe paxum era de bine .Mie last time la 4000 ron mi-a aratat echivalent de 986.58$ (era cu 4.0544 $-ul ) si in 48 ore mi-a aratat pt aceeasi 4000 ron 956.89$ adica 4.1820 $-ul .(in zilele alea usd -ul scazuse f mult).Deci daca suna e mai mica de 243.75 inseamna ca se regularizeaza ..daca e aceeasi .. Nope .

                        Comentariu


                        • UPDATE : verificati-va email-urile .Paxum incepe sa trimita pentru a ne reda banii blocati pe card .Eu am primit

                          Comentariu


                          • Si eu am peimit mail acum... Bine aveam 3 dolari ramasi pe cardul ala. Acum nu stiu daca sa ma fac de rahat pt 3 dolari sa le raspund la mail sau nu

                            Comentariu


                            • Postat în original de Ninanina Vezi post
                              Si eu am peimit mail acum... Bine aveam 3 dolari ramasi pe cardul ala. Acum nu stiu daca sa ma fac de rahat pt 3 dolari sa le raspund la mail sau nu
                              De ce nu ? sunt banii tai . acoperi aproape un comision la euronet de ei ...

                              eu ma retrag acum .. astept update daca e sa fie de la tine cu regularizarea ...daca se intampla :)

                              o seara buna

                              Comentariu


                              • Ok. Am scos la imprimanta pdf, o nelamurire. In drepata unde scrie initial si e linia aia, completez ceva?

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X