Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de ralucka Vezi post
    Isabelle , nu e vorba de calcul la ultimul cent , cursul nici macar la 4 lei nu este , se calculeaza cursul de pe pagina oficiala mastercard exchange , ce este asa greu ? Din pacate cursul acela nu e valabil pentru cardul sepa deoarce se ia in calcul cel de la atm bancii respective care este de ***** adik 3.80 poate si mai putin , ma bucur ca ti ai putut plati chiria *♀️ Mare ti e gradina ...
    nu e vorba ca mi-am platit chiria.. am dat un exemplu din experienta personala. il iei ca atare sau faci misto. Si totusi e fain cum se pun niste intrebari pe aici ca apoi cand se primeste un raspuns sa se scrie la misto. nu e prima oara cand primesc raspunsuri doar ca sa fie. in fine. o zi faina

    Comentariu


    • Nu eu nu te am luat la misto ci pur si simplu m a
      deranjat ce ai scris aici , ca si cum noi suntem niste saraci si calculam pana la ultimul banut ... in primul rand e munca noastra iar in al doilea rand normal ar fi sa calculam la cursul mastercard oficial . Pe mine nu m ai intrebat nimic , eu te ajut si iti raspund cu cea mai mare placere . O zi faina si spor!

      Comentariu


      • Eu i-am răspuns ericai. Sunt responsabila de ceea ce spun nu de ceea ce intelegi tu. Nu halesc figurile astea..o sa ma abțin Din a mai posta doar pentru a evita discuții de 2 lei. Spor la bani

        Comentariu


        • Mia venit cardul sepa paxum azi 8 zile a duratde cand am.facut comanda, monese inca nici na sosit dar il anulez pe ala daca aveti probleme cu cardul si il.asteptati de luni de zile contactatima in privat si va spun ce am facut eu ca sa vina asa repede

          Comentariu


          • Am scos azi de la brd cu noul card sepa mi-a dat dolarul.cu 3.998 ce mai 4 lei dolarul acum depinde de fluctoatia cursului este ok, se putea mai rau

            Comentariu


            • Stie careva care e limita de tranzactie la BRD? Cat putem scoate maxim o data? Mersi.

              Comentariu


              • Iti zic eu maine azi am.nimerit un atm.fara bani dupa ce lam golit de bacnote de 50 lei am.mers la altul care avea de 100 ron am facut o retragere de 3000 lei la acela, voi incerca maine 4000 de ron si iti spun
                Ultima editare de jony111; 08.mai.2019, 17:36.

                Comentariu


                • Postat în original de Buttercup Vezi post
                  1) Cardurile temporare nu mai merg pentru transfer sau retrageri la bancomat. Dacă mai aveți bani pe ele, doar la cumpărături online sau in magazine pot fi folosite. Recomandarea mea e să îi cheltuiti cat mai repede.

                  2) Cursul de schimb la Paxum este mai mic doar inițial, cat timp tranzacția apare in "pending". După finalizarea, o sa fie restituită diferenta pe card.
                  Pentru 3000 lei scoși, am primit $20 inapoi. Inițial era $747, apoi s-a modificat in $727.
                  Este enervant ca nu poti scoate cat vrei si durează 2 zile pana primesti restul, dar macar ii primesti totusi.
                  de la ce bancomat ai scos? BRD?

                  Comentariu


                  • Aaron, am scos de la mai multe si mi-a dat cursul Mastercard (Ing, Garanti, Cec, BRD, BT). VA REPET, pentru cineva nu a citit mai sus sau nu înțelege! Banii ii primiti in final la cursul Mastercard, după ce se finalizează tranzacțiile în cont!!! Durează 2 zile sa primiti diferenta.

                    Inițial, da, cand scoateți, trebuie calculat la un curs de 4 lei! DUPA 2 ZILE, va vine diferenta dintre 4 lei si cursul Mastercard in cont. Nu dispar banii, sunt doar blocați cat timp tranzacția e in pending.

                    Da, e o situație neplăcută, dar totusi recuperați diferenta la puțin timp după retragere.

                    Comentariu


                    • Postat în original de Yvonne Vezi post
                      Stie careva care e limita de tranzactie la BRD? Cat putem scoate maxim o data? Mersi.
                      eu la brd am limita de 2000 lei la tranzactie si 7000 in total pe zi

                      Comentariu


                      • Mulțumesc Buttercup.
                        Și ai o idee bancomatul cărei bănci îmi permite sa scot cea mai mare sumă dintr-o singură tranzacție? Mi-ar plăcea să scot 5000-6000 lei dintr-o singură tranzacție, să nu plătesc acei $2/tranzacție de mai multe ori.

                        Comentariu


                        • Am fost la.un bancomat brd care nu.imi dadea voie.mai.mult.de.2000 ron apoi am.fost la.altul.ala imi. .dadea 3000 ron sa.incerc maine 4000 si va zic de pinde de.bancomat vad ca unele.sunt cu.limita altele nu

                          Comentariu


                          • Mersi, Isabelle.

                            Comentariu


                            • Iai multumit degeaba eu am.retras la un bancomat brd 8000 lei exista limita la bancomat ? Nu

                              Comentariu


                              • 3000 lei au majoritatea ca limita. ING stiu ca da 4000 lei (cu 15000 lei limita pe zi, era afisat la bancomat). Alte detalii nu am habar.

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X