Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de winna Vezi post
    Am citit si postarea scrisa de Ann si sunt confuza, nu mai inteleg nimic.. care e diferenta dintre withdraw funds to external credit card si withdraw funds by EFT Transfer ?

    Daca la ambele intra banii mai intai in contul bancar si abia dupa acea pot fi scosi de la ATM cu cardul atunci care mai e diferenta dintre aceste doua optiuni ?




    Deci daca aleg withdraw funds to external credit card intra direct pe cardul pe care ii transfer fara sa intre efectiv in contul bancar ? Sau intra de fapt in contul bancar si abia dupa acea pot fi scosi cu cardul ?
    Atat prin eft cat si prin withdrawal to external card vei putea ridica de la bancomat in cash.Diferenta dintre cele doua o reprezinta durata cu care vei primi funds.Prin ambele metode,transferul va fi vizibil in contul tau bancar.

    Comentariu


    • Postat în original de Keke Vezi post
      Atat prin eft cat si prin withdrawal to external card vei putea ridica de la bancomat in cash.Diferenta dintre cele doua o reprezinta durata cu care vei primi funds.Prin ambele metode,transferul va fi vizibil in contul tau bancar.
      In acest e posibil sa am vreo problema la banca gen sa ma ia la intrebari si sa imi ceara sa justific sursa banilor - de unde ii primesc si pentru ce sau sa imi blocheze contul si/sau cardul ? mersi

      Comentariu


      • Postat în original de winna Vezi post
        In acest e posibil sa am vreo problema la banca gen sa ma ia la intrebari si sa imi ceara sa justific sursa banilor - de unde ii primesc si pentru ce sau sa imi blocheze contul si/sau cardul ? mersi
        Aceasta posibilitate apare mereu in relatiile cu bancile.Nu stiu despre ING dar la Raiffeisen din cate stiu nu au fost niciodata pb.

        Comentariu


        • Postat în original de winna Vezi post
          Am citit si postarea scrisa de Ann si sunt confuza, nu mai inteleg nimic.. care e diferenta dintre withdraw funds to external credit card si withdraw funds by EFT Transfer ?

          Daca la ambele intra banii mai intai in contul bancar si abia dupa acea pot fi scosi de la ATM cu cardul atunci care mai e diferenta dintre aceste doua optiuni ?




          Deci daca aleg withdraw funds to external credit card intra direct pe cardul pe care ii transfer fara sa intre efectiv in contul bancar ? Sau intra de fapt in contul bancar si abia dupa acea pot fi scosi cu cardul ?
          Winna diferenta intre withdraw funds by external card (6$ + 3% din suma - pana la 48 de ore) withdraw funds by EFT (5$ -de la 5-7 business days)Depinde de banca poate dura mai mult sau mai putin, este comisionul perceput pentru fiecare transfer si durata transferurilor.Daca iti este teama poti intra pe site ul Monese si poti comanda un card din afara Romaniei.Este safe si majoritatea dintre noi il folosim pentru a nu avea legatura cu bancile noastre, schimbul valutar este mai avantajos si banii ajung mai rapid

          Comentariu


          • Intrebare :
            Am comandat si eu cardul monese , dar este euro si lire pot sa il folosesc pe contul paxum atasat si retrag de la orice bancomat euro sau ron?
            Am o limita cati bani sa trimit pe el 24h sau cati bani sa scot zilnic,24h,mai ia vreun comision in afara de cel lunar al cardului? Multumesc

            Comentariu


            • Postat în original de Sara.delicious Vezi post
              Intrebare :
              Am comandat si eu cardul monese , dar este euro si lire pot sa il folosesc pe contul paxum atasat si retrag de la orice bancomat euro sau ron?
              Am o limita cati bani sa trimit pe el 24h sau cati bani sa scot zilnic,24h,mai ia vreun comision in afara de cel lunar al cardului? Multumesc
              Sigur.Conversia din dolar in euro se face automat, tu faci calculul in RON si poti retrage doar RON.Limita zilnica este de 300€ si nu percepe alte comisioane

              Comentariu


              • Postat în original de Ann Vezi post
                Winna diferenta intre withdraw funds by external card (6$ + 3% din suma - pana la 48 de ore) withdraw funds by EFT (5$ -de la 5-7 business days)Depinde de banca poate dura mai mult sau mai putin, este comisionul perceput pentru fiecare transfer si durata transferurilor.Daca iti este teama poti intra pe site ul Monese si poti comanda un card din afara Romaniei.Este safe si majoritatea dintre noi il folosim pentru a nu avea legatura cu bancile noastre, schimbul valutar este mai avantajos si banii ajung mai rapid
                Am aplicat pentru cont monese, acum astept sa fie aprobat dar cardurile de la monese sunt mastercard care din ce am inteles nu merg la paxum, ci doar cele visa si maestro.. deci voi cum faceti? cum e pana la urma? :)

                Comentariu


                • Nevermind, acum ca am aplicat la Monese mi-a venit ideea sa aplic si la toate celelalte metode de plata pe care le-am gasit si care trimit cardul atasat contului mai repede decat Paxum asa voi fi sigura ca voi avea metode de plata prin care sa primesc banii de la sites fara legatura cu bancile romanesti cand voi incepe sa lucrez pe cont propriu: Skrill, ePayments, ePayService, CosmoPayment, WebMoney, lol mai sunt si altele la ora actuala?
                  :)

                  Comentariu


                  • Buna! Cum trimit bani din contul paxum pe cardul paxum? Se activeaza automat?De abea am primit cardul am introdus datele si imi da eroare:( cum transfer bani sa ii am pe cardul paxum? Multumesc

                    Comentariu


                    • Postat în original de Alina1992 Vezi post
                      Buna! Cum trimit bani din contul paxum pe cardul paxum? Se activeaza automat?De abea am primit cardul am introdus datele si imi da eroare:( cum transfer bani sa ii am pe cardul paxum? Multumesc
                      Buna, cred ca cardul Paxum trebuie activat inainte cumva, nu stiu daca se activeaza automat ca inca nu l-am primit, dar uite un raspuns copy-paste la o intrebare similara din alt forum :

                      Ca să transferi fonduri din contul tău Paxum pe cardul Paxum, tu nu ai nicio treabă cu Withdraw Funds to External Credit Cards, asta este cu totul altceva, și de asta îți dă eroarea respectivă. Vei avea în vedere următorii pași:

                      1. Din bara de sus alegi Transfer Funds.

                      2. Ți se va deschide o pagină cu mai multe opțiuni, dintre care tu alegi Between Your Accounts.

                      3. Dacă cardul tău Paxum a fost activat cu succes, la To Account vei putea selecta cardul respectiv.

                      4. La Amount scrii suma pe care vrei să o transferi, dar să te asiguri că lași în cont 0,25 $ pentru taxa de transfer.

                      5. Transfer Frequency - selectezi Once.

                      6. Coupon (optional) – lași liber.

                      7. Dacă ai activate Approval Codes ți se va cere un cod. Acestea sunt niște coduri care întăresc siguranța contului tău și în mod normal ți-au fost trimise prin e-mail imediat ce ți-a fost activat contul Paxum. Dacă nu le găsești, poți să le mai ceri încă o dată: Security – Transaction Approval - Request Transaction Approval Codes.

                      8. După ce ai completat toate punctele, click Continue și gata. În mod normal, banii ar trebui să intre instant pe cardul tău Paxum. De asemenea, trebuie să ai în vedere limitele de transfer spre cardul tău + limite tranzacții ATM zilnice.

                      Acum, daca esti amabila poti spune cat ai asteptat pana cand ai primit cardul Paxum, te rog? Mersi

                      Comentariu


                      • Buna

                        Ms mult 3 luni am asteptat

                        Comentariu


                        • buna, mi s-a aprobat contul monese si am ales planul starter unde e 5 euro taxa de emitere a cardului, apoi am comandat card, intrebarea mea este daca trebuie sa bag bani in contul monese pentru a-mi trimite cardul? acum scrie Pending si am citit ca taxa se deduce din contul meu prima data cand voi primi bani in cont dar nu scrie daca imi emite si trimite cardul monese fara bani in cont sau nu ? si cat dureaza pana primesc cardul monese? mersi
                          Ultima editare de winna; 01.oct.2018, 13:42.

                          Comentariu


                          • Iti trimit cardul fara sa fie necesar sa pui bani pe el. Banii pentru emiterea cardului ti se iau prima data cand vei primi o plata in contul monese. Acum trebuie doar sa astepti sa iti ajunga cardul.

                            Comentariu


                            • Buna oameni buni! Am si eu o intrebare ce nu tine de paxum , dar tine de contul meu de dolari de la raiffeisen. Am 2 conturi pachet 0 unul in dolari unul in lei , azi am observat pe aplicatie ca imi apare plata restante cu verde din contul de dolari in contul de lei 2.68 lei. Eu am primit in contul de dolari niste plati de pe mfc dar acum 2 -3 luni ... nu inteleg aceasta plata restante. Mai scrie si shimb valutar ron/usd , rata de schimb si contul de dolari .68 , lei 2.69 . Ce poate fi ? Ati mai patit asta ?

                              Comentariu


                              • Postat în original de Alina1992 Vezi post
                                Ms mult 3 luni am asteptat
                                Buna!Ai cerut cardul la shipping method express sau standard?:d

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X