Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Nadia Vezi post
    Cursul BNR de astazi este de 3.95, nu exista banca din Romania care sa-ti dea un curs valutar macar egal cu cel al BNR-ului la cumpararea dolarului pentru ca toate vor sa faca profit. Transferul pe external card nu este acelasi lucru cu scosul de la bancomat nefolosind optiunea de conversie valutara, cand primesti la cursul valutar Mastercard.
    ba da exista la raiffesen am si eu card acolo si fac transfer to external card pe ea :) si are curs peste BNR

    Comentariu


    • Postat în original de arabu1988 Vezi post
      ba da exista la raiffesen am si eu card acolo si fac transfer to external card pe ea :) si are curs peste BNR
      Am inteles, multumesc de raspuns, imi cer scuze de confuzie atunci. Pana acum am folosit 3 banci si toate-mi dadeau sub cursul BNR, iar peste tot unde ma uit la cursul valutar practicat de banci e sub BNR... sunt curioasa care ar fi explicatia, ca sigur nu ies bancile in pierdere...

      Comentariu


      • Postat în original de Nadia Vezi post
        Am inteles, multumesc de raspuns, imi cer scuze de confuzie atunci. Pana acum am folosit 3 banci si toate-mi dadeau sub cursul BNR, iar peste tot unde ma uit la cursul valutar practicat de banci e sub BNR... sunt curioasa care ar fi explicatia, ca sigur nu ies bancile in pierdere...
        sincer nu am cerut niciun explicatie ca sa nu il trezesc :) era si paypal la fel curs mare la raiffesen dar acum paypal sa schimbat ca face schimb direct pe site si apare sume in RON inainte sa fac transfer

        Comentariu


        • heeeiii! ;;) s a mai schimbat ceva la limita pentru trimiterea banilor pe Paxum sau tot 500 este? :-S

          Comentariu


          • Postat în original de EllaM. Vezi post
            heeeiii! ;;) s a mai schimbat ceva la limita pentru trimiterea banilor pe Paxum sau tot 500 este? :-S
            Cand o sa se schimbe ceva cu siguranta Paxum va trimite email tuturor pentru a anunta noutatea........la fel cum a facut FCP- ul cand au marit limitele........sau cum procedeaza orice banca din lumea asta cand fac schimbari......:)

            Comentariu


            • Postat în original de Rimela Vezi post
              Cand o sa se schimbe ceva cu siguranta Paxum va trimite email tuturor pentru a anunta noutatea........la fel cum a facut FCP- ul cand au marit limitele........sau cum procedeaza orice banca din lumea asta cand fac schimbari......:)
              In cazul asta o limita de 500$ de doua ori pe luna cat trimite Ctb... e foarte putin :(

              Comentariu


              • Postat în original de EllaM. Vezi post
                In cazul asta o limita de 500$ de doua ori pe luna cat trimite Ctb... e foarte putin :(
                Nu prea imi dau seama la ce te referi......
                500 dolari este limita pe zi de incarcare pe card Paxum......de scos de la atm 1000 in 2 transe cate 500........tot pe zi........au tot scris pe aici cat e maxim de scos pe luna.......nu-mi mai aduc aminte dar cu siguranta daca ai sa rasfoiesti un pic pe aici, ai sa gasesti

                Comentariu


                • Postat în original de Rimela Vezi post
                  Nu prea imi dau seama la ce te referi......
                  500 dolari este limita pe zi de incarcare pe card Paxum......de scos de la atm 1000 in 2 transe cate 500........tot pe zi........au tot scris pe aici cat e maxim de scos pe luna.......nu-mi mai aduc aminte dar cu siguranta daca ai sa rasfoiesti un pic pe aici, ai sa gasesti
                  Ai limita pe luna?eu am citit pe aici si am inteles 500$pe zi catre paxum ...retragere ATM.
                  ...

                  Comentariu


                  • Bună .nu va suna nimeni de la paxum saU din România ptr card . Ajunge cam în 2 luni Max ..Mi e mo l au adus cei de la cargus.nu am platot nimic în plus .doar ptr card când am aplicat 45 $.ăsta e tot ..activezi cardul din contul paxum . Îți dă confirmare pe email.și poți sa faci tranzacție

                    Comentariu


                    • Limita e de 500$pe zi . Și e bn ca la tranzacție Îți dă dolarul cât e în ziua respectiva la cursul băncii de unde scoți banii. Singurul comision e de 0.25 atunci când transferi din cont pe card . Și se incarca imediat banii

                      Comentariu


                      • Nu are nici o treaba anaf ul. Doar ca la transerul pe card de România ai comisionul mare . În rest n ai limita ăsta e bine .și dolarul ți l da exact la cursul bancii

                        Comentariu


                        • Postat în original de Sara.delicious Vezi post
                          Ai limita pe luna?eu am citit pe aici si am inteles 500$pe zi catre paxum ...retragere ATM.
                          ...
                          Din cate vad una citesti ,alta intelegi........Ce am scris eu si ce ai inteles tu........ia mai citeste odata......

                          Comentariu


                          • Postat în original de Sara.delicious Vezi post
                            Ai limita pe luna?eu am citit pe aici si am inteles 500$pe zi catre paxum ...retragere ATM.
                            ...
                            La asta m-am referit... 500$ catre Paxum. Adica teoretic, se pot primi cate 500$ in fiecare zi, dar cu Chaturbate sau MFC trimit banii pe perioade (o data la doua saptamani ) asta ar insemna 2 X 500 adica maxim 1.000 $ catre Paxum intr o luna..

                            Comentariu


                            • Postat în original de mirelusa Vezi post
                              Bună .nu va suna nimeni de la paxum saU din România ptr card . Ajunge cam în 2 luni Max ..Mi e mo l au adus cei de la cargus.nu am platot nimic în plus .doar ptr card când am aplicat 45 $.ăsta e tot ..activezi cardul din contul paxum . Îți dă confirmare pe email.și poți sa faci tranzacție
                              Sunt atatea posturi in care spun ca i-au sunat inainte sa primeasca cardul........
                              Te sfatuiesc aa citesti si posturile celorlalti inainte sa afirmi ceva........deja ai cateva posturi ca nuca-n perete........

                              Comentariu


                              • Postat în original de EllaM. Vezi post
                                La asta m-am referit... 500$ catre Paxum. Adica teoretic, se pot primi cate 500$ in fiecare zi, dar cu Chaturbate sau MFC trimit banii pe perioade (o data la doua saptamani ) asta ar insemna 2 X 500 adica maxim 1.000 $ catre Paxum intr o luna..
                                Catre CARD paxum......siteurile iti trimit platile la 2 sapt,, asta depinde cat faci.....ei trimit cat ai facut........
                                Din CONT Paxum spre CARD Paxum limita este de 500 dolari pe zi........
                                Va ametiti singure.........cititi cu calm ca nu e chiar asa greu de priceput!!!!!!

                                Comentariu

                                #2 Charm Studio - Banner

                                Adună

                                Lovense

                                Adună
                                Procesare...
                                X