Glorya Agency

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

experienta mea cu paxum recente

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Alexabubu nu e singuranta in nici o institutie financiara daca dau faliment bani tai nu sunt asigurati ca la banca si asta e valabil la toti procesatori de plata ca e paxum ca e altul acum am intrat in hora hai sa jucam

Comentariu

• Si eu am aceeasi problema, incerc sa transfer pe cardul temporar, dar nu merge in urma unei erori truecash, aceeasi eroare este si pt cardul permanent ? Care sunt comisiosnele pt cel permanent? Eu il am dar încă nu fac transfer pe el de teama comisioanelor

Comentariu

• Thinkpositive,ti am raspuns pe undeva,dar habar nu am pe unde:))

Comentariu

• Deci care e treaba pana la urma?cardurile vechi nu mai pot fi folosite?cardurile noi au alte comisioane?stie cineva ,ceva concret?

Comentariu

• N...............
            Ultima editare de jony111; 05.mai.2019, 16:35.

Comentariu

• Postat în original de jony111 Vezi post
              Salut am o i trebare adresata celor ce folosesc monese m am uitat azi pe sait si am vazut acest plan tarifar mil.puteti recomanda pe acesta?
              Iti recomand planul PLUS 4,95 euro/luna, 6 retrageri gratuite/luna, 0,5% comision care nu se simte + comisionul bancomatului in functie de cat scoti (insesizabil) Insa, ce iti pot spune este ca are un curs valutar incredibil (acopera partial comisionul platit catre Paxum). Singurul dezavantaj al cardului Monese fiind faptul ca nu poti scoate mai mult de 350 euro/zi. Ce este bine de stiut Cardul Monese nu ar trebui folosit pentru jocuri de noroc si orice fel de divertisment pentru adulți (asta insemnand plati direct din site catre card)
              Ultima editare de Ann; 03.mai.2019, 09:11.
              PE SCURT.Universul rasplateste efortul, nu scuzele

Comentariu

• Oare cardurile vechi de la paxum nu vor mai putea fi folosite? Am ramas cu 330$ acolo si nu pot să-i mai scot:((

Comentariu

• eu am facut ieri o plata online de $55 cu cardul temporar si a mers fara probleme

Comentariu

• Postat în original de Baby Vezi post
                    Si eu am aceeasi problema, incerc sa transfer pe cardul temporar, dar nu merge in urma unei erori truecash, aceeasi eroare este si pt cardul permanent ? Care sunt comisiosnele pt cel permanent? Eu il am dar încă nu fac transfer pe el de teama comisioanelor
                    Foloseste cu incredere cardul SEPA. Nu are comisioane mai mari, are limite mai mari. Eu il folosesc zilnic la plata la magazine in romania, cu cel temporar nu puteam face plati la POS in tara.

Comentariu

• Multumesc Aaron, ti am urmat sfatul si am transferat pe sepa , am scos de la raifeissen si este 3,9 lei cursul, nu si posibilitatea de a alege cu/fara conversie

Comentariu

Multumesc Aaron, ti am urmat sfatul si am transferat pe sepa , am scos de la raifeissen si este 3,9 lei cursul, nu si posibilitatea de a alege cu/fara conversie
                        de unde stii ca i ai scos cu 3.9?

Comentariu

• N............
                          Ultima editare de jony111; 05.mai.2019, 16:35.

Comentariu

• Suma care am scos o împărțita la dolarii care ii aveam...reiese 3.9 la bancomat..acum nu stiu ce comision de tranzacție au ..asta ce in mare daca vreti sa va faceti un calcul orientativ

Comentariu

• Stiu ca Paxum percupe un comision fix de $2 pentru fiecare retragere de la bancomat, indiferent de suma. Ai luat in calcul acest comision cand ai calculat cursul?
                              3.9 lei/$ mi se pare extrem de putin. Eu fac plati la POS (sunt necomisionate) si imi iese un curs de aprox 4.14 lei/$

Comentariu

Suma care am scos o împărțita la dolarii care ii aveam...reiese 3.9 la bancomat..acum nu stiu ce comision de tranzacție au ..asta ce in mare daca vreti sa va faceti un calcul orientativ
                                pai stai putin...la cardul temporar,ne luau si 2.5 la suta din suma!de aia am intrebat,ca i cam complicat calculul

Comentariu

#2 Charm Studio - Banner

Adună

Lovense

Adună
                                Procesare...
                                X